Skocz do zawartości

Kupić nowy czy naprawiać stary?

suxon

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zwracam się z prośbą o poradę w kwestii renowacji roweru

Posiadam w tej chwili rower TREK FX 7.3 z 2010 r w stanie dostatecznym. Czy rozsądne będzie zainwestowanie w niego ok 1500zł czy lepiej te pieniądze przeznaczyć na zakup nowego roweru?

Jeździł będę wyłącznie po ścieżkach rowerowych do pracy 20km w jedną stronę

Screenshot_2020-09-03-17-31-14-556_com.miui.gallery.jpg Edytowane przez suxon

Co chcesz do niego wrzucać za te 1500zl. Bo to sporo jak na taki rower. Jak na dojazdy do pracy to bym tylko wymienił to co się zużyło i jeździł dalej. Za zaoszczędzoną kasę kupił bym fajny kask, zapięcie i dobre oświetlenie...

• Lubię to! 1
17 minut temu, Kajgana napisał:

Co chcesz do niego wrzucać za te 1500zl. Bo to sporo jak na taki rower. Jak na dojazdy do pracy to bym tylko wymienił to co się zużyło i jeździł dalej. Za zaoszczędzoną kasę kupił bym fajny kask, zapięcie i dobre oświetlenie...

Dziekuje za odpowiedz

Jestem kompletnie zielony w temacie bo dopiero odkryłem ze rower moze byc alternatywa do stania w korkach

Na pewno chcialbym zmienic kierownice bo obecna juz przerdzewiala. To samo tyczy sie sztycy i niewygodnego siodelka

Moze warto zainwestowac w hamulce tarczowe ale czy wtedy musze tez zmienic kola? 

Czy wlozenie 1500zl w taki rower sprawi ze bedzie on lepszy od sklepowych za powiedzmy 2000zl? 

Edytowane przez suxon

Wymień co trzeba , to co jest zużyte i będzie ok. To fajny rower. Kolega @Kajgana ma 100% racji. 

Wymiana hamulcy na tarcze nie ma sensu z resztą nie wiem czy ta rama jest do tego przystosowana. Daj spokój z tym tematem. 

Jeśli odpowiada ci geometria roweru, fajnie ci się jeżdzi, jest wygodnie i bezproblemowo odnośnie pozycji - naprawić co trzeba. W przeciwnym przypadku poszukać roweru, na któym będziesz czuł się lepiej.