Szosówka aluminiowa stukanie ramy

Rekomendowane odpowiedzi

mriczkpiotr

Rower wydaje dźwięk, jest to stuknięcie podczas pokonywania małych nierówności. Próbowałem na różny sposób zdiagnozować sytuację i jestem w stanie wywołać ten dźwięk  gdy podczas postoju pociągne nieco kierownicę do góry (jakbym chciał poderwać koło) a później wywieram nacisk w dół, dźwięk powstaje nawet przy pociągnaniu za sam widelec, ale przy nacisku na koło już nie. Rower to Marin Gestalt 1 model 2018. Poprzedni właściciel zareklamował ramę powodem miały być właśnie takie stuki - rama i widelec zostały wymienione kilka miesięcy temu w serwisie na model Marin Gestalt 0 z roku 2020 i rower od tamtej pory praktycznie nie jeździł. Zastanawiam się czy może te ramy tak mają, czy reklamować na coś takiego.. (mam jeszcze gwarancję).

Zauważyłem jeszcze jedną zależność, dźwięk powstaje również przy podniesieniu delikatnym koła i puszczeniu go w dół, wystarczy 5 cm, jak kierownica jest mosno skręcona ok 90 stopni to nic nie słychać.

Poniżej link do filmu na którym nagrałem dźwięki:

Edytowane przez mriczkpiotr
Błąd!!!
Odnośnik do odpowiedzi

Pancerze, linki ( wewnątrz), albo stery, ale najpierw zacząłbym od podmianki przedniego koła.

Odnośnik do odpowiedzi
mriczkpiotr

Jeżeli chodzi o koło to nie mam jak podmienić, ale wydaje mi się że wtedy skręcenie kierownicy nie miałoby żadnego wpływu.

Jeżeli chodzi o pancerze i linki wewnątrz to chyba trzasków nie udałoby się wywołać przez samo naciśnięcie.

Odnośnik do odpowiedzi
mriczkpiotr

Jakby ktoś był ciekawy, to winny jest widelec, powstał luz na połączeniu rury sterowej z pozostałą częścią widelca.

• Lubię to! 1
Odnośnik do odpowiedzi