Skocz do zawartości

Regulacja zakresu trymowania


Hołek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

mam problem z trymowniem w moim rowerze. Już przy pierwszym przełożeniu (na większej przedniej zebatce) przy którym łańcuch zaczyna ocierać o wewnętrzna strone przerzutki próba trymowania daje efekt taki ze hałas się nieco zmniejsza ale dalej ociera Moje pytanie brzmi czy istnieje możliwość regulacji zakresu pracy przerzutki przy trymowaniu? Moja przerzutka to Shimano Tiagra 4703 Manetki to Tiagra 4700

Odnośnik do komentarza

Problem w tym ze mam równierz kłopot z miejscowym ocieraniem łańcucha o zewnętrzna cześć przerzutki przy mocnym naciskaniu na prawy pedał Poluzowanie linki spotęguje ten problem Blat jest prosty a korba zintegrowana a i tak ociera kiedy depnę mocniej

Edytowane przez Hokek
Odnośnik do komentarza

OK a wiec jeszcze raz 

podczas jazdy na największej zębatce z przodu kiedy zmieniam przełożenia z tylu w górę dochodzę do mometu gdzie łańcuch zaczyna się krzyżować i ocierać o wewnętrzna stronę przedniej przerzutki i tutaj przychodzi czas na trymowanie ale ruch przedniej przerzutki jest na tyle mały ze łańcuch dalej ociera o przerzutkę. Wydaje mi się ze jeśli poluzuje linke to może problem nieskutecznego trymowania zniknie ale wtedy przy jeździe na największej zebatce z przodu i najmniejszej z tylu (bez trymowania) łańcuch będzie ocierał o zewnętrzna cześć przedniej przerzutki bo teraz już tak mam kiedy mocniej naciskam na pedała a jeśli znowu naciągane linke bardziej to wróci problem z trymowaniem Dobrze rozumuje? ? Śruba już więcej przerzutki do zewnątrz nie wychylę 

Edytowane przez Hokek
Odnośnik do komentarza

Ociera już przy 2-7 , 2-6 a skoro istnieją funkcja  trymowania to chyba po to żeby nie było takich sytuacji Napisałem ze przy pierwszym położeniu łańcucha gdzie zaczyna ocierać trymowanie nie pomaga wiec to nie jest przełożenie 2-1,2 lub 3 tylko znacznie wcześniej 

Edytowane przez Hokek
Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Hokek napisał:

Moja przerzutka to Shimano Tiagra 4703 Manetki to Tiagra 4700

Ten zestaw kiedykolwiek działał Ci dobrze? Nie jestem specjalistą od grup szosowych, ale sprawdziłem, że przerzutka Tiagra 4703 jest kompatybilna tylko z klamką Tiagra 4703. W tym zestawieniu wychodzi, że masz przerzutkę 3x10 i manetkę do grup 2x10. Może tutaj tkwi problem? 

Rzuć okiem tutaj: http://productinfo.shimano.com/#/com/2.4?cid=C-453&acid=C-455

 

 

Jeśli jeździsz na korbie 3rz, która jest obsługiwana przez przerzutke 3rz to nie obsłużysz prawidłowo manetką do systemu 2rz. Gdyby było odwrotnie to byłaby większe prawdopodobieństwo zgrania tego. Ale to nadal teoria...i trzeba byłoby to po prostu przetestować. 

Odnośnik do komentarza

ORBEA Vector 12 Na 2 blatach 

Ciężko powiedzieć jak było na początku bo nie wiedziałem ze mam funkcje trymowania i grzebałem przy ustawieniach  przerzutki bo mi nie pasowało ze zrzucam z przodu o jeden a łańcuch nie spada Później jednak wszystko wyregulowalem jeszcze raz ale czy dobrze nie wiem Rower jest nowy chciałem iść z tym problemem w ramach gwarancji ale sklep w którym kupiłem rower zlikwidowano a serwisu ORBEA ze świecą szukać w mojej okolicy 

Teraz patrzę w specyfikacje ze z przodu powinny być trzy blaty a u mnie są tylko dwa

Edytowane przez Hokek
Odnośnik do komentarza

A jakie Ci blaty zostały?

 

Czyli wcześniej zanim zacząłeś regulować chodziło bez problemu?

Tak czy siak, wydaje mi się że skoro już raz zestaw był tak zestrojony to można to zrobić. Ja zaczołbym od samego początku, tak jakbym zakładał nowa przerzutkę. Najpierw na ściągniętej lince sprawdziłbym zakres wózka (śruby H,L), potem regulacja śruby baryłkowej, następnie założenie i naciąg linki. 

Edytowane przez Franz Mauer
Odnośnik do komentarza

Widzę ze korba jest inna w rowerze niż w specyfikacji W specyfikacji jest Tiagra 4703 a u mnie 4700 50/34

Manetki się zgadzają Tiagra 4700

Przezutka z przodu to Tiagra FD4700 w specyfikacji 4703 czyli specyfikacje na stronie internetowej nie pokrywają się z rzeczywistości Przepraszam za zamieszanie ale nie spodziewałem się tego. Wyglada na to ze osprzęt powinien działać dobrze Ponawiam wiec pytanie o możliwość regulacji zakresu trymowania  W przerzutce oprócz śrub L i H mam jeszcze śrubkę na klucz imbusowy może tym coś się reguluje?IMG_3194.thumb.JPG.ac7722a14e17fa792bf2655d03061b55.JPG

Edytowane przez Hokek
Odnośnik do komentarza

Witajcie.

Czy udało się rozwiązać problem? Mam dokładnie to samo z nową Tiagrą. Trymowanie nic nie daje i łańcuch ociera o prowadnicę przedniej przerzutki (przy jeździe na dużym blacie kłopot przy obciążeniu zaczyna się już na 6 zębatce z tyłu). Mam to w nowym rowerze (Giant Defy Advanced 3 HD) który oddałem do reklamacji po pierwszej przejażdżce i Giant odrzucił reklamację. Co ciekawe mam inny rower z tym samym osprzętem (też Giant) i tam nic się nie dzieje nawet przy skrajnym wykrzyżu. Osprzęt działał tak dobrze że kupując następny rower doszedłem do wniosku że nie ma sensu dopłacać tylko po to żeby mieć 11 blatów zamiast 10. Może miałem wyjątkowego farta przy poprzednim zakupie?

Ale wracając do tematu, mam wrażenie że trymowanie w obu moich rowerach działa zupełnie inaczej, tzn. ruch wózka jest zupełnie inny W rowerze w którym mam problem ruch jest bardzo mały, za mały żeby to cokolwiek pomagało, stąd trze. Serwis przypuszcza, że problem tkwi w manetce, zdemontowali ją i wysłali do shimano. Mam nadzieję, że będzie ok bo nie wyobrażam sobie jazdy z tak działającą przerzutką.

Pozdrowienia.  

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...