Skocz do zawartości

Kross Esker 6.0 - pękniety hak przerzutki.

giecze

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, pierwszy post bo niewiele znalazlem na podobny temat a czytam regularnie. Pozdrawiam wszystkich.

Mialem niezwykle szczescie zlamac hak przerzutki (glupie z mojej strony oparcie roweru na przerzutce tylnej, jest mocno cieniowana i wrazliwa jak widac). Tu zaczynaja sie klopoty, czesc zamienna to dp-46 i jest niedostepna (serwisy w okolicy, strona Krossa). Napisalem poki co do Krossa z pytaniem co robic i zamowilem tez w autoryzwanym serwisie - trza czekac. 

Tu produkt na stronie Krossa: https://kross.eu/pl/akcesoria/komponenty/haki/dp-46

W miedzyczasie rozgladam sie za alternatywa w przypadku czarnego scenariusza (nie ma i nie bedzie i co nam pan zrobisz).

Znalazlem haki wygladajace identycznie, tylko wystajacy otwor nie ma gwinta wiec calosc musialaby sie trzymac na jednej srubce (tez nie jestem pewien czy to ten sam rozmiar gwinta)

https://www.elanusparts.com/derailleur-hangers/d763-derailleur-hanger-for-marin-fuji-cross-2019-bikes

https://wheelsmfg.com/derailleur-hangers/thru-axle-hangers/derailleur-hanger-354.html

Mial ktos doswiadczenia z tego typu sztukowaniem czesci? Czy sklejenie haka zywica epoksydowa ma prawo wytrzymac czy to zwykle proszenie sie o klopoty?

Pozdrawiam,

G.

Cześć. O tym haku było już wiele napisane. Chyba każdy obawia się uszkodzenia. Tak pomyślałem sobie, ze może zlecić jakiemuś zdolnemu fachowcowi dorobienie takiego haka w/g fabrycznej specyfikacji lub dając mu na wzór ? Napewno byłaby spora liczba zaintersowanych. Sam wziąłbym dwie lub trzy sztuki na zapas
I tu pytanie do wszystkich - ktoś zna takiego fachowca ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Pan polecony wyżej robił już haki do Eskera, zamówiłem dwa. Za ~2 tygodnie powinny być. Od zapasu głowa nie boli   . Dzięki!

Jak dojdą wrzuć zdjęcia i cenę Chętnie zamówię
Dziekuje

W dniu 12.08.2020 o 15:20, giecze napisał:

Zrobie, wrzuce, koszt 80,- pln. W miedzyczasie Kross odpisal, ze pasuje rowniez hak od Vento (dp-34). Troche krece nosem bo na schemacie nie ma zadnych mocowan do srub i wydaje mi sie ze bedzie sie ruszal a poza tym jest dluzszy. Zamowilem, sprawde i dam znac. Najwyzej zwroce.

https://kross.eu/pl/akcesoria/komponenty/haki/dp-34

Mam ten sam problem i tez mi napisali z serwisu ze dp-34, ale..  no własnie dp-34 to do szybkozamykacza - w przelotówce raczej sie nie sprawdzi. Jak zapytałam "czy aby na pewno konstruktorzy to mieli na myśli" to dostała info, ze faktycznie to nie do tego a pani mi odpisująca pomyliła modele. Dziasiaj kross napisał ze serwis w moim mieście może zamówić hak dp-64 bo konstrukcyjnie podobny - niestety internet go nie zna i w zasadzie nie wiem czy ktoś czeskiego błędu nie zrobił i chciał napisać dp-46...

zamówiłam u Blackbirda - przynajmniej konkret i szybka rozmowa. z Krossem dyskutuję jakieś 2 tyg, a rower sie kurzy...

Mam pytanie: ile czasu trwał u Was pierwszy przegląd po miesiącu użytkowania ? Czekam na rower 3 dzień i szlak mnie trafia !!! Pogoda do jeżdżenia a jaśniepanowie mili byli tylko w dniu sprzedaży. Potem olewka

[mention=16902]Bart_Z[/mention] u mnie dwa dni ale panom się zapomniało powiadomić mnie, ze już gotowy do odbioru wiec miałem rozstanie na 4 dni

Dziekuje za info. W końcu odebrałem. 3 dni trwał przegląd !! Po moim telefonie poinformowali ze rower gotowy - również zapomnieli powiadomić. Rower bardziej brudny niż go oddałem. Nie mam słów. Ale jest w końcu i mogę dalej śmigać.

W dniu 20.08.2020 o 13:26, giecze napisał:

Update: dp-34 nie pasuje, jest pod QR. Odeslany do Krossa. Dostalem haki od Blackbirda, pasuja elegancko a i kontakt mily.

Pozdrawiam,

G.

IMG_0451.jpg IMG_0454.jpg IMG_0455.jpg IMG_0456.jpg

Mam ten sam problem (wygięty i pęknięty hak DP-46). Pytanie: jaki jest typ haka Blackbirda, który pasuje do Eskera 6.0 (model 2019 na Shimano 105)?

Z góry dziękuję za pomoc,

M.

OK, spawa już nieaktualna, skontaktowałem się z Blackbird'em i zrobiłem zamówienie

Edytowane przez Marek R.
W dniu 20.08.2020 o 13:26, giecze napisał:

Update: dp-34 nie pasuje, jest pod QR. Odeslany do Krossa. Dostalem haki od Blackbirda, pasuja elegancko a i kontakt mily.

Pozdrawiam,

G.

IMG_0451.jpg IMG_0454.jpg IMG_0455.jpg IMG_0456.jpg

tez mam :) lepszy niz oryginał - stabilniejszy. dobrze trzyma.

W dniu 21.08.2020 o 10:21, Bart_Z napisał:

Mam pytanie: ile czasu trwał u Was pierwszy przegląd po miesiącu użytkowania ? Czekam na rower 3 dzień i szlak mnie trafia !!! Pogoda do jeżdżenia a jaśniepanowie mili byli tylko w dniu sprzedaży. Potem olewka

z 20 min :)

• Lubię to! 1

Cześć,

Czy nie ma ktoś z Was zapasowego haka od Blackbird'a ?  Potrzebuje pilnie wymienić uszkodzony hak a Blackbird niestety ma teraz urlop i będzie dostępny najwcześniej w październiku.

Jak Blackbird się pojawi to wtedy zamówiłbym nowy dla kogoś, plus jakiś bonusik odemnie za pomoc. 

Alternatywnie może ktoś ma na zbyciu hak Krossa DP-46 bo dostępność na ta chwile zerowa. 

W dniu 17.09.2020 o 17:52, Fimala napisał:

Do Eskera pasuje hak od Fuji Gran Fondo 2.1: Hak ramy FUJI D034B

https://www.zico-bike.pl/haki-przerzutki/hak-ramy-fuji-d034b

fuji.thumb.jpg.2061dcac3f55f71987432ecdc22c2845.jpg

Witam. Kupiłem eskera 6.0 2020. pęknął mi hak przerzutki. Jestem z czech a u nas niemoge tego haka nigdzie załatwić. Naprawde ten hak FUJI pasuje na eskera 6.0? musze jakoś zamówić. Mówie w czechach wielki problém. Rower super, ale w życiu niepomyślałem, że będzie taki problém z Krossem a gupim hakiem go załatwić.

pozdrawiam z czech Roman

2 godziny temu, rrusz napisał:

Witam. Kupiłem eskera 6.0 2020. pęknął mi hak przerzutki. Jestem z czech a u nas niemoge tego haka nigdzie załatwić. Naprawde ten hak FUJI pasuje na eskera 6.0? musze jakoś zamówić. Mówie w czechach wielki problém. Rower super, ale w życiu niepomyślałem, że będzie taki problém z Krossem a gupim hakiem go załatwić.

pozdrawiam z czech Roman

Potwierdzone info.

Godzinę temu, Fimala napisał:

Potwierdzone info.

Dzięki bardzo. Spróbuje znaleść u nas w czechach. inaczej zamówie w polsce. Ale jestem zawiedziony bardzo z postępowania Krossa. Kontaktował Krossa sklep w którym kupiłem eskera. Kross bez odezwy. Sklep zasłał dane i próbował przez reklamacje części i Kross znów milczy. W skepie gdzie kupiłem eskera robią wszystko możliwe, ale Kross milczy. Jestem bardzo zawiedziony. Rower super, ale....no poprostu niespodziewałem się, że gupi hak Kross niejest w stanie dostarczyć sprzedawcowi. Roman

26 minut temu, rrusz napisał:

Dzięki bardzo. Spróbuje znaleść u nas w czechach. inaczej zamówie w polsce. Ale jestem zawiedziony bardzo z postępowania Krossa. Kontaktował Krossa sklep w którym kupiłem eskera. Kross bez odezwy. Sklep zasłał dane i próbował przez reklamacje części i Kross znów milczy. W skepie gdzie kupiłem eskera robią wszystko możliwe, ale Kross milczy. Jestem bardzo zawiedziony. Rower super, ale....no poprostu niespodziewałem się, że gupi hak Kross niejest w stanie dostarczyć sprzedawcowi. Roman

Chłopaki ze sklepu Velo Point w Rzeszowie mają haki do Eskera. Gadałem z nimi ze 2 tygodnie temu. Odezwij się do nich. https://www.facebook.com/velopointrzeszow/

Edytowane przez Fimala