Skocz do zawartości

Koło nie leży równo w ramie.


janullo789

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam rower Kross level b8 2015. Od pewnego czasu widzę ze moje tylnie koło nie leży równolegle do ramy. Wyglada to mniej wiecej tak że na widełkach (?) po jedej stronie koło ma ok 8 mm miejsca  a po drugie stronie ok. 3mm. Niestety napewno nie jest to wina koła (sprawdzałem z innym). I teraz pytanie czy jestem w stanie cos na to zaradzić. Czy jak oddam na gwarancję to jest sznasa ze pomyślnie to rozpaczą?

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, MadOnion napisał:

Oba koła poprawnie zaplecione ? Chodzi o centryczność.

Koła na pewno są ok, bo na innej ramię leżą w porządku. 

2 godziny temu, MadOnion napisał:

Jak ok to rama do reklamacji.

Jak myślisz jest szansa, że kross rozmyśli to pomyślnie i nie powie "rama w nieprawidłowy sposób użytkowana"

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, michael rc viedos napisał:

odkręć koło, przyciśnij jak najmocniej do ramy, i nie puszczają wkręć zacisk do kół

Niestety to nic nie daje, a próbowałem na prawdę mocno

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Jeżeli rower jest na gwarancji, to nie ma się co zastanawiać. Znam jeszcze dwie przyczyny nierównego ułożenia koła w ramie:

  1. odwrotnie włożona sprężynka zacisku (raczej Ciebie nie dotyczy, skoro koło leży ładnie w innej ramie),
  2. odkręcony i przesunięty hak przerzutki tylnej.
Odnośnik do komentarza

@janullo789Postaw rower do góry nogami, ściągnij koło i załóż ponownie. Podczas zakładania powinno być widać,co jest powodem złego ułożenia koła względem ramy. Przyznam, że różnica odległości jest dość spora. Ciekawi mnie tylko jak obraca się koło przy tej krzywiźnie - płynnie czy z oporami?

 

 

 

3 godziny temu, SzajBajk napisał:

odwrotnie włożona sprężynka zacisku (raczej Ciebie nie dotyczy, skoro koło leży ładnie w innej ramie),

Daniel jaki to ma wpływ na montaż koła?Można w ogóle nie stosować sprężynki :)

 

4 godziny temu, SzajBajk napisał:

odkręcony i przesunięty hak przerzutki tylnej.

Koło praktycznie w całości opiera się o haki ramy, a nie przerzutki. Chyba, że istnieją jakieś wersje zintegrowane?

Odnośnik do komentarza

Istnieją ramy w których oś koła dociska hak przerzutki do haka koła, np stary Giant lub Spec.

 

Ale w takim wypadku koło by wchodziło z oporem gdyż trzeba rozginać tylny trójkąt.

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...