Skocz do zawartości

Problem z mocowaniem uchwytu


dictus

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu zakupiłem belki Thule Wingbar Evo oraz uchwyty rowerowe Freeride 532. Niestety, po zamontowaniu zgodnie z instrukcją zauważyłem, ze niektóre elementy mocowania uchwytów niszczą gumową osłonę rowka T.

 

Czy ktoś miał podobny problem?

Odnośnik do komentarza

Ja mam docięte uszczelki gumowe tak, że uchwyty mają kontakt bezpośrednio z alu belką Jak się montuje za pomocą T rowków i tak trzeba ciąć. Jak montujesz cymbantami (obejmami) i kładziesz na uszczelkę to będzie ją niszczyło. W przypadku ProRide wręcz przecinało uszczelkę bo powierzchnie styku z belką są małe.

Edytowane przez vdcmike
Odnośnik do komentarza
51 minut temu, vdcmike napisał:

Ja mam docięte uszczelki gumowe tak, że uchwyty mają kontakt bezpośrednio z alu belką Jak się montuje za pomocą T rowków i tak trzeba ciąć. Jak montujesz cymbantami (obejmami) i kładziesz na uszczelkę to będzie ją niszczyło. W przypadku ProRide wręcz przecinało uszczelkę bo powierzchnie styku z belką są małe.

Tylko oni reklamują te belki jako niewymagające docinania. Wsuwka T wchodzi pomiędzy dwa gumowe paski uszczelki. Nie ma tam możliwości zamontowania na obejmy, a ten metalowy element z dwóch ostatnich zdjęć niszczy gumową uszczelkę. Zarówno belki jak i uchwyt są od Thule. Pisałem już do nich, ale bez odzewu.

IMG_20200730_205150.jpg IMG_20200730_205204.jpg IMG_20200730_210013.jpg IMG_20200730_210018.jpg

Edytowane przez dictus
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...