panda86

KTM Life Speed Trekking (rocznik nieznany) - na codzień i na wyprawy.

Rekomendowane odpowiedzi

panda86

Witam wszystkich, chciałem się dowiedzieć co nieco o moim rowerze, poradzić co mogę z nim począć i w którą stronę pójść.

Do roweru wracam powoli po latach.. Raczej na codzień będzie ciężko jeździć, ale chętnie się wybiorę na jakieś krótkie wyprawy. Sprzęt lubię mieć zawsze sprawny, zadbany i ze smaczkami.

Miejsca po których będę się poruszał to głównie miasto, parki, lekki teren, czyli wszędzie gdzie można wjechać rowerem bez większego problemu :)

:)Po pierwsze prosił bym o pomoc w kwestii ustalenia rocznika roweru, bo nie mam pojęcia.

Sprzęt nabyłem w Austrii w kwocie ok 300-400€.

Kilka zdjęć KTM'a:

20200719_193334_zpsonrjs0ef.jpg

20200719_193305_zpsx0zpfslu.jpg

20200719_193213_zpsowpwn76h.jpg

20200719_193438_zpsplnturqx.jpg

20200719_193409_zpsjujiwujq.jpg

20200719_193345_zpslygyqcyr.jpg

20200719_193238_zpsctucwksw.jpg

20200719_193233_zpsqwxkjik3.jpg

20200719_193200_zps2fn0fdti.jpg

20200719_193311_zpssv0palbn.jpg

Moje poczynania ograniczają się do wyczyszczenia kasety a w zasadzie wszystkiego co się dało powierzchniowo - bez rozkrecania oraz dodałem sakwy.

Na dzień dzisiejszy interesują mnie 2 sprawy w których proszę o porady:

1. Zmiana kół, nowe koła, z prądnica i założenie dobrego oświetlenia. Alternatywnie zbudowanie instalacji w oparciu na powerbanku + lampki które świecą po podłączeniu na USB. Mam jeszcze kilka latarek Mactronic'a, może dało by radę kuoic tylko jakiś uchwyt i zastosować na przód?

2. Przednie koło obciera delikatnie o hamulec w jednym miejscu, prostowanie felgi czy wymiana? (jakie mógłbym zastosować w tym rowerze? Jestem zielony w temacie na dzień dzisiejszy)

3. Przy zmianie kół być może mógłbym pomyśleć o przeróbce na elektryka, chociaż to raczej dalekosiężne pomysły :)

W planach mam:

1. Zabezpieczenie Kryptographie (zamówione, już do mnie jedzie)

2. Wymiana opon (nie mam pojęcia na jakie..), obecne ogólnie są ok jednak trochę spękane.

3. Sztyca z amorkiem :)

4. Zmiana siodełka na raczej nieco węższe.

5. Oświetlenie

6. Lusterko... Najlepiej takie malutkie w miejsce zaślepki kierownicy

7, 8, 9, 10 - czekam na Wasze propozycje, co można było by jeszcze dorzucić żeby podwyższyć komfort podróżowania i mieć wszystko pod ręką ;)

Dziękuję. Czekam na wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi