Skocz do zawartości

Sprawdzanie przed zakupem czy używany rower elektryczny nie jest kradziony.


dym1x

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Użytkownicy forum,

Zauważyłem, że jest wiele stron internetowych, w których można szukać informacji o rowerze po numerze seryjnym. Zastanawia mnie tylko fakt czy po kradzieży poszkodowany rowerzysta musi wpisywać swój rower do kilkudziesięciu różnych baz kradzionych rowerów? Jaką mam rzeczywistą szansę, że w serwisie w którym wyszukuję zamieszczona jest informacja o kradzieży roweru? na policji odmówiono oznakowania roweru przez obecnego właściciela roweru - osoba sprzedającą. Proszę o opinię, co powinienem zrobić w tej sprawie. Bardzo zależy mi na sprawdzeniu tego konkretnego modelu.   

 

Odnośnik do komentarza

Zasada jest prosta. Jeśli ma wszystkie papiery, czyli dowód zakupu z nr ramy to na 99,99% rower ma legalne pochodzenie. Jak papierów nie ma to decydujesz sam czy słowo sprzedawcy Ci wystarczy. Tak czy siak spisz umowę kupna/sprzedaży z wpisanym w nią nr ramy. To Twoje zabezpieczenie, że kupowałeś "w dobrej wierze". Wyrobienie "dowodu rejestracyjnego" dla roweru nie wymaga znakowania. Wystarczy podać nr ramy ale żeby to zrobić trzeba mieć dowód zakupu roweru. Skoro mu odmówili to najwidoczniej kwitu nie ma.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za odpowiedź. Sprzedawca zrobił mi zdjęcie nr ramy, powiedział, że dowodu zakupu nie ma, bo rower dostał w prezencie, rower ponoć jest z Niemiec.Powiedział, że chętnie podpisze dowolną umowę kupna/sprzedaży, zaprasza do swojego domu na oględziny. To są fakty, tak czy inaczej ja zawsze staram się być ostrożny. Sam nie wiem co o tym myśleć bo rower jest dość nietypowy - elektryczny firmy panther.

Odnośnik do komentarza

Jeśli nie jest to typowy MTB bez błotników, to możliwe że rower był kupiony z dopłatą w niemczech. Wtedy sprzedawca nie może go oficjalnie sprzedać przez dłuższy czas, dlatego nie ma dokumentów zakupu. W każdym razie koniecznie spisz umowę z nr. ramy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...