Skocz do zawartości

Rodzaje central lock-ów .


Fedra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przede mną zakup nowych hamulców, zdecydowałem się na shimano xtr, tylko nie wiem którą opcje zaznaczyć przy wyborze " lock ring " do wyboru jest internal serration i external serration . Czy ktoś może mi wyjaśnić na czym polega różnica ? Mój rower to merida xt 2 z 2020 roku posiada sztywną oś z przodu i zwykły szybkozamykacz z tyłu. Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

szybkozamykacz - internal

oś 15 - external

oś 12 - zależy od końca osi o czym przekonałem się niedawno, po zmianie kół w szosie,

koła shimano bez problemu działają z internalem, a dt nie bardzo chciały współpracować, bo tulejki na końcach piasty mają minimalnie za dużą zew. średnicę, tarcza ledwo dotykała ząbków klucza (mam kilka różnych)

nie miałem akurat "externalnych" zakrętek pod ręką, więc musiałem podpiłować trochę tulejki :)

Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, eathan napisał:

Potwierdzam to co napisał @raven. Dla DT musiałem użyć externalna dla osi TB.

Nie chodzi o DT tylko o średnicę osi.

Przy 12mm może być i internal i external. Do piast np. DT350 producent dołącza nakrętki external, ale możesz założyć internal od np. Shimano i nie ma problemu, dokręcisz kluczem do kaset, bo to 12mm. Przy 15mm musi być external i klucz do supportu bo klucz do kaset ma zbyt małą średnicę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...