Skocz do zawartości

Problem ze stukanie w kole.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem ze zlokalizowaniem stukania w tylnym kole. Jest ono rytmiczne, występuje raz na obrót zawsze gdy wentyl jest dokładnie u góry, tylko pod naciskiem (gdy siedzę, ew gdy prowadzę rower i dociskam siodło ręką), nie ma znaczenia czy pedałuję czy nie. Sam dźwięk przypomina odgłos jakby coś było w oponie i uderzało o asfalt, ale w oponie nic nie ma. Koło po zdemontowaniu kręci się idealnie, nie ma żadnych luzów. Sprawdziłem szprychy, wydają się odpowiednio naciągnięte, nie zauważyłem luzów. Koło mają około 500km przebiegu, Campagonolo Zonda. Sprawdziłem dokładnie nie ma żadnych pęknięć czy uszkodzeń, nie wjechałem też w żadną dziurę. Koło idealnie proste, nie ociera o klocki. Ktoś ma pomysł co to może być? Planuje jeszcze zdjąć oponę, ew dać wd40 w nyple. Mam też wrażenie, że to nie występuje zawsze. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, elmapeto napisał:

piasta wymaga przeglądu

Nie może, a na pewno ;)

11 godzin temu, liljon napisał:

Koło mają około 500km

Przy nowych kołach dają mało smaru. To zbieraj sprawdź 

Odnośnik do komentarza

Czasami tarcza hamulcowa potrafi haczyć o zacisk/adapter. Spotkałem się też (w nowym rowerze renomowanej marki na S) że jedna śruba od tarczy była częśviowo wykręcona i ograła amortyzator.

Odnośnik do komentarza

Mam szczękowe. Problemem był prawdopodobnie wentyl. Stykał się za bardzo z tym wewnętrznym otworem w kole (był bardzo delikatny ślad) i mimo, że nakrętka na wentylu była dokręcona to z czasem zaczynało pukać. Poprawiłem ułożenie, owinąłem taśma izolacyjna i stukanie ustało. Pozdrawiam i mimo wszystko dziękuje za rady.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...