Skocz do zawartości

Wydłużenie łańcucha.


speeddave

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio skracałem sobie łańcuch i wszystko było fajnie do momentu, gdy zapragnąłem wymienić kasetę z 11-36T na 11-46T. 

Wiążę się to z ponownym "doklejeniu kawałka łańcucha" :D Mam łańcuch KMC 10rz. Nie mogę nigdzie znaleźć pinów do kupienia, aby to z powrotem połączyć.

Jakieś pomysły ? Może piny Shimano pasują ?

 

Odnośnik do komentarza

Spinkę dołóż - przecież nie ma limitu na jedną.

A dużo już przejechałeś na tym łańcuchu? Już pomijając to, że będziesz miał nierównomiernie wyciągnięty łańcuch to stary łańcuch przyśpiesza zużycie kasety.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, seraph napisał:

Spinkę dołóż - przecież nie ma limitu na jedną.

A dużo już przejechałeś na tym łańcuchu? Już pomijając to, że będziesz miał nierównomiernie wyciągnięty łańcuch to stary łańcuch przyśpiesza zużycie kasety.

Łańcuch jak nowy. Pół sezonu jeździłem. Z tą spinką rzeczywiście nie pomyślałem. Dwie spinki na łańcuchu to chyba nie taki dramat. 

Odnośnik do komentarza

Na szczęście jeszcze jej nie kupiłem. Chciałem zbudować sobie napęd 1x, ale coraz mniej wydaje się realny na tym osprzęcie. Za dużo kombinowania.

Teraz myślę nad innym rozwiązaniem.

Z przodu mam korbę FC-M610 oraz przerzutkę FD-M671A. Zdjąłem sobie największą zębatkę, bo mi nie raz haczyła o jakieś pniaki. Miałem plan jeżdzić tylko na 32 zębach w układnie 1x.

Teraz tak się zastanawiam:

Czy da się zmienić tarczę przykładowo z 24 na 22 oraz z 32 na 36 ? Miałbym już dość ciekawy zakres przełożeń w formacie 2x. Tylko jak to dobrać do siebie ? (o ile się da) Czy tarcze z innych korb będą pasować ?

Edytowane przez speeddave
Odnośnik do komentarza

Blaty z BCD 104 (średni)/64 (mały) będą pasować. Kup kaste 11-42t do tego zmieniarke RD-M6000 GS i w układzie 2 x 10 masz kombajn o bardzo szerokim zakresie z tym, że między blatami z przodu nie może być więcej różnicy jak 10 t.@Rowerowa Szajba ostatnio poskładał coś takiego. Z takiego zestawu 1 x 10 robisz w dowolnej chwili.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...