Skocz do zawartości

Pot w oczy - jaka opaska?

adam12131

Rekomendowane odpowiedzi

Z opaską nie pomogę. Ale taka mała rada. Warto mieć przynajmniej w jednym bidonie czystą wodę. Jak się wleje pot w oczy i szczypie można wtedy przemyć. Może nie jest to najbardziej higieniczne ale chyba i tak lepsze niż sól z potu w oczach.

Wszystko zależy od pojemności jaką to coś musi utrzymać :D. Odkąd zacząłem walkę z trenażerem to przerabiałem czapki, bandany i inne opaski. Wszystko w jakimś stopniu łapie pot ale tylko do czasu, potem pot leci ciurkiem pomiędzy oczami. Żeby ominąć rynnę, o której pisze @elmapeto (jak znajdziesz coś takiego to podrzuć link, chętnie przetestuje :D) polecam opaskę frotkową. Nie wiem jak to będzie z kaskiem działać, o ile w nim jeździsz, jednak moje testy domowe pokazują, że przy moim stopniu (na trenażerze wypot jest większy niż na dworze) pocenia wchłania godzinną objętość potu. Potem należy frotkę "opróżnić", czyt. wykręcić i można jechać dalej :D. Czapka pod kask jest dobra ale też traci po pewnym czasie swoją pojemność. Minus czapeczki z daszkiem jest to, że daszek ma wkładkę, która szybko nie schnie. Jak przekroczysz graniczną pojemność to masz przed oczami non-stop kapiący pot. Plusem za to jest to, że ten pot leci wtedy przed nosem :D (trzeba tylko uważać by nie zalewać telefonu/komputerka jeśli posiadasz go zamontowanego nad mostkiem). 

Zawsze miałem ten problem potu na oczy i okulary bo na podjazdach strasznie się pocę:(

Problem w zdecydowanej większości rozwiązałem kupując kask na szosę i MTB bella z ich systemem Sweat Guide - gąbka wewnętrzna z czoła wychodzi na skorupę do przodu - zobacz na stronie producenta.

Efekt: nie muszę zakładać szmaty pod kask - lepsza wentylacja, pocę się i leje się ze mnie ale z czoła pot spływa do tego punktu przed czołem i tam sobie kapie przed okularami na ziemię:) Jak jest tego sporo i widzę jak kropla się zbiera wystarczy palcem przycisnąć tą gąbkę i spada z 10 kropel - na 15min spokój:)