Skocz do zawartości

FC-M627 zmiana tarczy 38T na 40T

SebaGO

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Mam korbę FC-M627 z dwiema tarczami 24 i 38 zębów.
https://bike.shimano.com/pl-PL/product/component/shimano/FC-M627.html

Duża tarcza jest mocno zjechana, a przy kołach 27.5 najwyższa przerzutka najwyższe przełożenie jest mi trochę za mała, nie pozwala porządnie się rozpędzić.
Chciałbym ją wymienić na większą. Czytałem tu na forum że tarcza z 40 zębami jest przewidziana dla korby FC-M615.
Niby ten sam rozstaw, ale producent nie podaje żeby była kompatybilna z moim mechanizmem FC-M627.
https://bike.shimano.com/en-EU/product/service-upgradeparts/deore-m610/Y1P098030.html

Moja tarcza 38T jest kompatybilna z FC-M627 i FC-M617 ale nie jest wymieniony model FC-M615
https://bike.shimano.com/pl-PL/product/service-upgradeparts/shimano/Y1RP98080.html

Czy ktoś z Was próbował założyć tarczę 40T na korbę FC-M627?
Jak można to sprawdzić przed zakupem?
Może jakaś inna wskazówka, będę wdzięczny.

Edytowane przez SpiderMAN
Przerzutki w rowerze masz dwie, przednią i tylną. Najwyższe, bądź najniższe może być przełożenie.

Wymieniona tarcza będzie pasować bez problemu.

ma takie samo BCD jak ta którą masz w korbie swojej, brak informacji o kompatybilności na stronie nie dyskwalifikuje jej.

jedyny problem jaki może, ale nie musi wystąpić to problem z przerzucaniem na młynek.

Ponieważ różnica w ilości zębów między młynkiem i blatem będzie wynosiła 16, pytanie jest czy posiadana przez Ciebie przerzutka przednia to ogarnie, to może pokazać jedynie praktyka.

Po wymianie blatu, pamiętaj by podnieść przerzutkę przednią na rurze podsiodłowej, ustaw ją i testuj, jeśli będzie problem przy przerzucaniu na małą z dużej i odwrotnie to musisz wymienić młynek na większy, także o dwa zęby.

3 godziny temu, SebaGO napisał:

Jak można to sprawdzić przed zakupem?

Podnieś sobie przednią przerzutkę o 4mm na obejmie i sprawdź na przełożeniu,najmniejszy blat i najmniejsza koronka czy łańcuch.

30 minut temu, SpiderMAN napisał:

ocierał o prowadnik przedniej przerzutki.

Jak nie rozumiesz niektórych określeń, polecam słownik ;)

Ps.Zawsze możesz zmienić przednią przerzutkę na 3x. Tam masz większy wózek/prowadnik 

Ja u siebie zmianialem z fabrycznego 36zebow na 38 zębów nic więcej nie robiłem nie zmieniałem młynka nie podnosiłem przerzutki nic wszystko działa bez problemu nie ociera nie chrobocze jest ok 

6 minut temu, revolta1 napisał:

Ja u siebie zmianialem z fabrycznego 36zebow na 38

Z 36 na 38 luz ;) ,ale popatrz co ma i co chce dać zakładający temat.

3 godziny temu, SebaGO napisał:

24 i 38 zębów.

a chce 40,czyli różnica o 16T

PS.

8 minut temu, revolta1 napisał:

nie zmieniałem młynka

Młynek - najlżejsze możliwe przełożenie w rowerze ;) 

Źródło:

37 minut temu, revolta1 napisał:

Ja u siebie zmianialem z fabrycznego 36zebow na 38 zębów nic więcej nie robiłem nie zmieniałem młynka nie podnosiłem przerzutki nic wszystko działa bez problemu nie ociera nie chrobocze jest ok 

Jeśli zmieniałeś największy blat to musiałeś mieć "super" wyregulowaną przednią przerzutkę :)

O ile pamiętam o miedzy blatem a przerzutka powinno być ok 2-3 mm przerwy.

Moze i tak nie pamiętam. Tak było fabrycznie i Tez było dobrze. Zjeździłem napęd wymieniłem kasetę łańcuch i blat duży z 36 na 38. Ale przy kolejnej zmianie napędu wruce na 36. 38 za dużo dla mnie. Kaseta to 11 na 36 fabrycznie tak było 

1 godzinę temu, revolta1 napisał:

No ok. Teraz mam 38/22 

No te Sram'y mają strasznie długi wózek ;) 

Przy mojej M8100 przy 38T wygląda tak

Kellys (11).JPG

Przy M8020 jeszcze krótszy i wygląda tak:

Accent (10).JPG

Dlatego najlepiej żeby zrobił jak mówię:

2 godziny temu, Accent_Szaj napisał:

No ok. Teraz mam 38/22 

Ps. @revolta1 z tyłu masz na najmniejszej koronce? Mi to wygląda na "Młynek" czyli największa koronka z tyłu

Edytowane przez Accent_Szaj
1 minutę temu, revolta1 napisał:

Przod najmniejsza tył największą.

Czyli młynek ;) 

Zrób jeszcze dwie fotki od przodu,tak jak tu:

IMG_20200619_171841.jpg

Tylko:

Fotka 1. Duży blat najmniejsza koronka

Fotka 2 Mały blat i najmniejsza koronka

Powiem do czego dążę.

Chyba masz za nisko przerzutkę,tak mi się wydaje na tej fotce,stąd pierwsza fotka.Druga fotka, to jak dasz na małą koronkę z tyłu to zobaczysz jak blisko będziesz miał łańcuch od łączenia wózka z przodu 

Nie jezdze z takim przekosem. Jak mam duża z przodu nie używam dwóch dużych z tyłu jak mam małą z przodu nie używam dwóch małych z tyłu. No ale ok zrobię foty

IMG_20200619_184621.jpg IMG_20200619_184504.jpg
2 godziny temu, Accent_Szaj napisał:

Fotka 1. Duży blat najmniejsza koronka

Fotka 2 Mały blat i najmniejsza koronka

• Lubię to! 1
2 godziny temu, revolta1 napisał:

Jak mam duża z przodu nie używam dwóch dużych z tyłu jak mam małą z przodu nie używam dwóch małych z tyłu.

Tak,tak ,też tak nie jeżdżę ze względu na przekos ;) 

Chodziło mi o fotki z boku tak jak to

IMG_20200619_171841.jpg

2 minuty temu, revolta1 napisał:

nie dziś

Hahahaaaa Spoko.Aż jestem ciekaw jak ty to tam rozwiązałeś 38/22 ;) 

Co do tematu,to jak Revolta1 ma 38/22,to teoretycznie będziesz miał identycznie 40/24(przeskok o 16T)

Czy podejdzie możesz to sprawdzić tak jak pisałem powyżej.

Podnieś sobie przednią przerzutkę o 4mm na obejmie i sprawdź na przełożeniu,najmniejszy blat i najmniejsza koronka czy łańcuch nie będzie ocierał o prowadnik przedniej przerzutki.

Po dłuższym czasie użytkowania, mogę potwierdzić że przednia przerzutka Deore FD-M618-L radzi sobie całkiem nieźle z dużym blatem 40T i młynkiem 24T na korbie FC-M627, po odpowiednim wyregulowaniu przerzutki.
Zmiana z blatu na młynek jest bardzo płynna w każdych warunkach.
Zmiana z młynka na blat wymaga uwagi, pod obciążeniem nie jest płynnie, ale przy różnicy 16T i tak myślę że jest super
Dzięki za pomoc, pzdro