Skocz do zawartości

RockShox Sektor zmiana skoku - 140mm na 120mm.


lysyaa

Rekomendowane odpowiedzi

Andrzej Sawicki

Teoretycznie możesz zmienić skok do minimalnego (130 mm w tym amortyzatorze). Wymaga to dołożenia specjalnych podkładek umieszczanych wewnątrz przy serwisie. W instrukcji konserwacji (do znalezienia po angielsku na stronie SRAM) sprawdzisz, jak to działa w konkretnym modelu. Nazwa angielska to "bottomless token". Problem jest taki, że nie ma oficjalnie w sprzedaży takich podkładek do serii Sektor. To znaczy, że mogą nie pasować "uniwersalne" do lagów 32 mm, a jedynie używane -- wyjęte przez kogoś z Sektora o krótszym skoku.

Wydłużenie skoku o 2 cm trochę podniosłoby kierownicę, czyli wyprostowało Cię podczas jazdy. To nie jest drastyczna zmiana, ale na pewno odczuwalna. Do skoku 120 mm można kupić RS Recon -- tam to jest fabryczne maksimum.

Edytowane przez Andrzej Sawicki
  • Pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Andrzej Sawicki

Do podniesienia wystarczy zrobić normalny przegląd i wyjąć podkładki skracające skok. Tutaj (PDF) jest oficjalny podręcznik serwisowy. Na YT znajdziesz sporo filmów ilustrujących cały proces. Ew. powiedz w serwisie, aby wydłużyli skok w ramach przeglądu.

  • Pomógł 1
Odnośnik do komentarza

Nie zapomnij tylko o właściwych płynach i ich ilości. Do tłumika 5W (ilość zależna od rocznika) w dolne lagi (po 3 ml) i komorę powietrzną (3 ml) 15W. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...