Skocz do zawartości

Czorsztyn i okolice trasy na szosę


KRL064

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem pewien czy to idealne miejsce na ten temat ale może znacie okolice i trasy w  pobliżu Czorsztyna, Szczawnicy.

Wybieram się tam na długi weekend i otrzymałem od żony wolne na jeden trening dziennie więc chciałbym wykorzystać czas możliwie najlepiej jak się da i przez cztery dni polatać w miarę moich możliwości po górkach szosówką.

A może ktoś także wybiera się w te okolice i ma ochotę na wspólną przejażdżkę jestem do dyspozycji.

Odnośnik do komentarza

Szczawnicy nie ma co liczyć bo tu nic nie ma. To znaczy jest tylko zamknięte jest jedyne okno na świat czyli przejazd przez Słowacką Leśnicę. Czorsztyn ma sporo większy potencjał. Już nie śmigam po szosie ale wszystkie drogi na południe od zbiornika Czorsztyńskiego to bajka. Sromowce, Niedzica, Falsztyn, Łapsze Wyżne czy odbicie na nich na Łapszankę, Nowa Biała . Masz piękny podjazd na przeł Knurowską. Z tego co wiem powstała jakaś droga rowerowa wokół zbiornika. Mój ulubiony odcinek to Kluszkowce-boczna do Czorsztyna-przeł Osice-zapora-Falsztyn-Frydman-Dębno. Pogoda raczej kijowa jest wiec jak byś sobie skoczył na drugą stronę góry to jest szosowy wjazd na Przehybę to też było by ok. Oczywiście dojazd pod sam podjazd samochodem na parking. 

Odnośnik do komentarza

Wielkie dzięki, jeszcze tylko w kwestii podjazdu na przechybę zawsze tam wchodziłem od strony Szczawnicy a ty masz na myśli ten podjazd od drugiej strony i parking jak pamiętam przy kapliczce?

Odnośnik do komentarza

@KRL064 jedyną słynną kapliczkę kojarzę na podjeżdzie ale szutrowym tuż za wodospadem Zaskalnik w Szczawnicy. Natomiast całkowicie szosowy podjazd jest po drugiej stronie Przehyby czyli od Gołkowic na trasie Krościenko - Stary Sącz. Najlepiej startować z parkingu tuż przy leśniczówce w Gaboniu. Dojazd autem jest prosty czyli przejeżdza się most na Dunajcu w Gołkowicach a potem na rondzie za mostem w prawo i zaraz przy kościele w lewo za drogowym znakiem z napisem Przehyba. Parking jest tuż przy szlabanie leśnictwa po lewej stronie. Podjazd jest relatywnie długi i w wielu miejscach sztywny. Asfalt kończy się przed masztem TV gdzie do schroniska wielu szosowców idzie te parę minut do schroniska z buta. 

Edytowane przez Ares
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...