Skocz do zawartości

gopro fusion

adam1004a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, widzę że tu panuje głównie gopro jednoobiektywowe. Fajną kamerką jest gopro fusion - obecnie za normalną kasę z 2. reki. Efekty nagrywania bardzo ciekawe, stabilizacja też jest ok. Jedyną wadą jest konieczność łączenia materiału video na kompie (max łączy już w kamerze). Ja nie jestem rajdowcem i gopro fusion uważam za fajną alternatywę dla gopro 7. Tylko na dwa obiektywy mamy 5,6K, czyli jak robimy sferę to jest ok, ale jak zwykłe video to max to 1920x1080. No brak też trybu powyżej 24 klatek/s przy 360 stopniach w 5,6K.

Mam fusion i szczerze mówiąc nie polecam jej nikomu zamiast normalnej kamerki. Robi generalnie ciekawe filmiki np. takie

Ale nie wiem czy to kwestia softu, ale ja nie mogę kręcić "normalnych" filmików z jednego obiektywu. Obróbka na kompie trwa wieczność, i gabaryty tej kamerki są jednak duże, mając ją zamontowaną na kasku to czujesz tą wagę.

Więc fajna zabawka ale upierdliwa w obsłudze.

Pozdrawiam

Krzysiek

tu filmik chyba koło 17, światła było sporo, ale yt zniszczył materiał bo w pełnej rozdzielczości jest b. dobrze

ja robię, można zrobić tzw 2d, ale trzeba obrobić w sofcie. ta kamerka dziś jest już interesująca bo kosztuje połowę tego co gopro max - czyli koło 1000-1200zł. Fakt swoje waży i lubi dobre światło - to jest jej wada. Jak ISO idzie do góry to obraz robi się syfiasty. Wadą gopro fusion jest konieczność posiadania kompa stacjonarnego z zewnętrzną kartą graficzną (na i7 2600k na wbudowanej grafie nie łączyło widoku z kamer w 360- gopro ma na to wywalone... pisałem do nich, na laptopie mi łączyła ale on miał nvidia 720M) lub dobrego laptopa

efekt jest o tyle ciekawy, że można kadrować w postprodukcji, gopro z 1 obiektywem to widok na jeden kadr, fusion ma fajne wtyczki do popularnych programów do edycji video, gdzie można dać widok na filmie przód tył itp. coś jak lusterko

super efekt jest jak masz oculusa - klasa tu polecam takie zestawienie (mam CV1 i fusion), mam też tanią kamerkę LG 3D i tu niestety kamera musi być nieruchoma, bo jak jest ruchoma to w goglach murowany paw ;) ale przed pawiem efekt fajny.

jak dla mnie gopro fusion jest rewelacyjna dla ojca z brzuszkiem, który jeździ z dzieckiem na wycieczki rowerowe - taki zjazd jak kolega pokazał... to dla mnie wyczyn.

warunkiem jest jednak dobre światło. Ja zaczynam się bawić fusionem i nie próbowałem jeszcze ograniczać ISO. Te filmiki w necie promocyjne gopro fusion, to mam wrażenie że są robione w rewelacyjnych warunkach oświetleniowych (bo w takich warunkach jestem wstanie uzyskać jakość jak z reklamy), albo są robione profesjonalnymi kamerami 360 stopni, opisanymi jako gopro fusion

gopro fusion lubi mieć wysięgnik prosty do mocowania, czyli kask wysięgnik 15cm i kamerka, fajny efekt to daje. Kamera usuwa wszelkie kijki itp, jak jest dobrze ustawiona. 

Nagrałem wczoraj filmik na Fusion. Jeśli chodzi o nagrywanie mtb to tak średnio to wygląda, tak jak pisał kolega wcześniej, trzeba mieć super światło, więc w lesie jest problem. Dodatkowo ma kiepską stabilizacje więc wygląda jakbym jechał prędkością naddźwiękową, a wcale tak szybko nie było 🙂 Najlepiej ustawić you tube na 5k

Generalnie kamerka ma sporo możliwości dla osób, które chcą inwestować czas w obróbkę i mają do tego talent, ale tak na prędko pokazać jakiś trail na yt to jednak lepiej mieć zwykłą kamerkę.

Pozdrawiam

Krzysiek

A czy ktoś z Was testował MAX'a? Ze względu na całkiem ciekawą promocję bezpośrednio ze strony GoPro, zacząłem rozważać zakup MAX lub 9. Wiadomo, że każdy system ma swoje plusy i minusy. Nie zależy mi na porównaniu parametrów obu kamer, bo to jest na stronie. Chodzi mi bardziej o opinie nt. przydatności MAX do kręcenia zarówno na rowerze jak i np. na snowboardzie/nartach. Czy może jest to na tyle upierdliwe czy niewygodne, że lepiej brać 'zwykłą' 9?

O ile dobrze kojarzę to KrzysiekMTB ma Max i nie bardzo ją poleca. Na twoim miejscu wybrałbym 8 a nie 9, chyba że lubisz nowinki i jest ci niezbędny przedni kolorowy ekran.😉 na necie masz test 8 vs 9 i różnice niewielkie a cena już tak. Teraz 8 na oficjalnej stronie możesz wyszarpać za dobrą cenę razem z kartą. Powiem ci że sam skorzystałem z tej oferty😉

• Pomógł 1

No właśnie im więcej czytam nt. MAX kontra Hero to jednak Hero wygrywa. Właśnie ta promocja  skusiła mnie to rozważenia zakupu nowej kamery. To co przemawia za 9, dla mnie, to możliwość założenia obiektywu MAX, wygląda to obiecująco.

Godzinę temu, Raptor napisał:

KrzysiekMTB ma Max i nie bardzo ją poleca

Mam Fusion, poprzednika MAX. I faktycznie mało jej używam w porównaniu do mojej 7. Ale - w MAX rozwiązali dwa największe problemy Fusion moim zdaniem - po pierwsze można też kręcić zwykłe filmy (nie tylko 360 stopni), po drugie czas i prostota obróbki tych filmików jest znacznie lepsza/szybsza. Ale nie miałem jej w ręku więc moja wiedza bazuje tylko na tym co przeczytałem. Jednak z drugiej strony 9 wydaje się być najlepszą GoPro jaką dotychczas wypuścili więc ja bym pewnie brał 9.

Pozdrawiam

Krzysiek

• Pomógł 1