Skocz do zawartości

Trenażer interaktywny - jaki koszt?


kenczorf

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam niestandardowe pytanie ponieważ nie podaje budżetu. Nie podaje go ponieważ chcę się dowiedzieć ile musze pozbierać by móc kupić to czego oczekuje. Podajcie mi prosze NAJTAŃSZE trenażery które mogę spiąc z rowerem na sztywną oś 12x142, które mają pełne interaktywne wsparcie tzn, ze będzie działał w 100% np z ZWIFT. Który odzwierciedli minimum 15% podjazdu i więcej. Który luzuje na zjazdach i daje wrażenie realnej jazdy w wirtualnym świecie ;) 

Na dalszym planie choć też istotne jest wygoda montażu i głośność. Czyli directdrive jest chyba najlepszą ale i najdroższa opcją. Jeśli wcześniejsze założenia spełni jakiś rolkowy trenażer i jego cena będzie zdecydowanie niższa od DD to jak najbardzi wchodzi to w grę :)

 

Odnośnik do komentarza

Tego się obawiałem, ale z racji na swój brak wiedzy w tym temacie liczyłem, ze znajdą się jakieś tansze pokroju 1000-2000 :P 

Pamietam, że jakiś rolkowy zdecathlonu był mocno reklamowany ze zwiftem tylko lubiał się przegrzewać przy mocniejszej nodze a cena coś lekko ponad 1000zł

Edytowane przez kenczorf
Odnośnik do komentarza

Można korzystać ze zwift mając tańszy trenażer, tu nie ma przeszkód. Trzeba się jednak liczyć z pewnymi ograniczeniami sprzętu, a co za tym idzie na pełny realizm jazdy raczej nie ma co liczyć.

Odnośnik do komentarza

Działać to taki sprzęt będzie, ale gorzej może być z tymi odczuciami podczas jazdy. Trenażery rolkowe pod tym względem wypadają dużo słabiej niż DD. Jeśli zależy ci na głośności to rolka zdecydowanie przegrywa pod tym względem z DD.

Odnośnik do komentarza

Jeśli za cichsze dzialanie mam dopłacić 1000 więcej to wole mieć głośniej i 1k w kieszeni ;) 

Hmm widzisz...co do tych realnych odczuc to ciezko mi powiedziec, poniewaz jeszcze nigdy nie jezdzilem na trenarzeze. Generalnie chodzi mi o to, ze jak na trasie bedzie te 15% podjazdu, to żeby moje noga czuła te 15% - o takie rzeczywiste odczucia mi chodzi

Odnośnik do komentarza

Nie jestem w stanie powiedzieć jak to wygląda w przypadku trenażera rolkowego bo nie używałem nigdy, ale taki Wahoo to oporu pod nogą zapewni z nawiązką, a i odczucia będą super (na zjeździe trenażer będzie "przyspieszać")

Trening można zrobić na jednym i drugim, na jednym będzie premium, na drugim nie ;)

Odnośnik do komentarza

Kick Core, którego notabene sam używam, reaguje szybciej na zmianę obciążenia, niż Direto X czy Suito. No i jest cichszy. 
Na rolce możesz mieć uślizg koła, na DD nie ma na to szans. 
Nigdy nie jeździłeś na żadnym, to wybierze się do Decathlonu, pokręć i sam oceń. 

Poza tym teraz jest kiepski okres na kupno trenażera. Kiepska dostępność, a co za tym idzie wywindowane ceny w stosunku do tego, co było nawet na początku sezonu jesieniom. Oczywiście przez Covida. Idzie lato, więc w zasadzie po co Ci teraz trenażer? Lepiej poczekać do jesieni aż się sytuacja unormuje i rzeczywiście trenażer będzie potrzebny. 

Edytowane przez Łukasz_P
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...