Skocz do zawartości

Pewnie banalne pytanie - spinka do łancucha


Antyszprycha

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem łańcuch do zębatki 10s, do tego zakupiłem spinke aby mieć łatiejszy dostęp do obsługi łańcucha. Pytanie jest takie: Czy podczas założenia spinki należy zdjąć/wyrzucić jedno ogniwo aby wzamaian za nie weszła spinka czy dodać po prostu spinkę tylko czy wtedy łańcuch nie będzie dłuższy...

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, adambike napisał:

a zamawiając łańcuch razem z kasetą moge mieć za długi łańuch ?

Na 99% będzie za długi. Długość dobierasz tak, że zakładasz łańcuch na największą zębatkę z przodu i największą z tyłu, ale nie przeciągasz go przez przerzutkę. Napinasz łańcuch i do minimalnej długości, jak jest potrzebna, żeby łańcuch ogarnął całość, dodajesz 2 ogniwa lub jedno ogniwo i spinkę. 

Odnośnik do komentarza

Możesz długość łańcucha ustalić maetmatycznie. W necie fajnie opisał to Łukasz z rowerowych porad: "Długość łańcucha liczymy w następujący sposób:
Liczbę zębów na dużej tarczy w korbie dodaj do liczby zębów na największej zębatce w kasecie, a powstały wynik podziel na dwa i zapamiętaj. Następnie zmierz odległość w centymetrach od środka suportu do środka tylnej piasty i podziel go przez 0,635. To co otrzymałeś dodaj do poprzedniego wyniku, a na koniec do całości dodaj jeszcze liczbę 2. Otrzymany wynik zaokrąglij w górę, a jeżeli otrzymasz liczbę nieparzystą, dodaj jeszcze cyfrę jeden: :)

Spinkę traktujesz jako jedno ogniwo zewnątrzne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...