Skocz do zawartości

Puchniecie jak układać spodenki

Piotrek9430

Rekomendowane odpowiedzi

Piotrek9430

Witam, potrzebuje pomocy mam dziwne pytanie do was, jak układać przyrodzenie w spodenkach kolarskich z pampersem? . Często mi puchnie między jądrami i tyłkiem dzisiaj mi spuchło jedno jadra, i te opdarcia nie uzywam bielizny pod pampersa. Mama zielonego pampersa, co sezon mam to samo

Odnośnik do odpowiedzi

A siodełko masz z dziurą? Może kształt siodła jest nieodpowiedni? Wysokość siodła i pozostałe ustawienia w rowerze są ok? Od tego bym zaczęła.

Na obtarcia można stosować przed jazdą specjalny krem np. sudokrem, assos itp.

W innych ciuchach też masz ten problem? Może rozmiar spodenek jest niedobrze dobrany albo to konkretne ubranie nie działa jak powinno.

Odnośnik do odpowiedzi
Nemrod

Ja stawiałbym na problem z wkładką. Na płasko wkładka może być gładka. Ale gdy przylega do ciała układa się w łuk. Niektóre wkładki potrafią się wtedy fałdować i tworzyć taką tarkę. Można stosować wspomniany sudocrem ( brudzi wkładkę), assos czy w ekonomicznej wersji balsam po goleniu.Ale to są półśrodki i całkowicie mogą nie rozwiązać problemu.

Sam "zielony pampers"  nic nie mówi. Więcej powie producent i model spodenek.Jeżeli wcześniej miałeś ten sam kłopot to polecam poprostu je zmienić. W dziale jest dużo polecanych. 

Odnośnik do odpowiedzi
AHABI ONE

Mało konkretów o wadze i wzroście .Jak ustawiono siodełko, pozycja ,przekrok, kąt i jaki rozmiar siodła  (model + zdjęcie roweru)  

... Może i doradzimy, tylko brak konkretów. 

• Lubię to! 1
Odnośnik do odpowiedzi
jhartman

Ja też zacząłbym od sprawdzenia wkładk, ustawnia siodła (szczególnie kąta - może masz za wysoko zadarte) i rodzaju sidodełka (faktycznie, wycięcie mocno pomaga).

Ale ułożenie "sprzętu" też jest ważne - ja jeżdżę głównie w dolnym chwycie, dosyć mocno pochylony. A wtedy pierwszą rzeczą po ruszeniu jest przesuniecie wszystkiego do przodu/góry, tak, żeby na tym nie siedzieć Czasami ludzie się przyglądają, czemu facet grzebię sobie w spodniach.

Nie miałem takich objawów jak Ty, ale przypomniałem sobie, że w spodniach z Deca muszę bardziej staranniej popracować nad ułożeniem bo jak nie to może łatwo skończyć się otarciami. Natomiast w lepszych spodenkach wszystko układa się trochę łatwiej. Więc faktycznie, trop spodenek i wkładki jest wart rozważenia jako pierwszy.

Pozdrawiam

Odnośnik do odpowiedzi

Jak jądro faktycznie puchnie, to może warto zasięgnąć porady lekarza. Bo nie wyobrażam sobie, żebym był w stanie tak długo opierać się na jądrach, żeby doprowadzić do spuchnięcia z tego powodu (wcześniej zdecydowanie umarłbym z bólu).

No i zwróć uwagę na wysokość siodła. Jeśli jest za wysoko, to tańczysz na kroczu.

Odnośnik do odpowiedzi