Skocz do zawartości

Fox rp23 - regulacja.


Wojciech0201

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Zacznę od tego że pierwszy raz w życiu jechała kupiłem fulla, mój wybór padł na Cube Ams 125 Pro. Damper jest zaraz po serwisie ponieważ ciekł olej.

I tu zrodziło się moje pytanie jak obsługiwać te pokrętła na damperze, by niczego nie zepsuć :) , więc prosiłbym o idiotoodporne wytłumaczenie jak tego używać.

Jest tam takie czerwone pokrętło z tego co się dowiedziałem jest to regulacja tłumienia, nie mam pojęcia kiedy jest dobre tłumienie i jak je ustawić itd.

niebieska "wajcha" to chyba dźwignia platformy PRO PEDAL dwie pozycje działają w miarę bez oporów na trzecią pozycję nie udało mi się ustawić, kiedy używać jakiej pozycji ?

niżej jest taki grzybek który da się odciągnąć, inie mam pojęcia co on robi domyślam się że ma to jakiś związek z 3 pozycją :)

Wydaje mi się że ciśnienie w amortyzatorze jest za małe ponieważ jak widać bez jazdy terenowej zjeżdżając z paru krawężników wykorzystałem prawie cały skok, i mam pytanie jak ustawić to ciśnienie ?

20200513_105944.thumb.jpg.3faf7036e6a68915d9cb82cdc8560eb4.jpg

Opublikowano

Ustaw dampera w pełni otwartej i ustaw sag(ugięcie wstępne) powinien wynosić 20-35% w zależności od preferencji i długości skoku. Od tej bazy wyjściowej możesz pojechać w teren i pokabinowac czy dodać czy ująć parę psi.

Opublikowano

Oraz oczywiście nie zapominajmy o kompresji
Jeżeli masz zamiar skakać dobrze by była troszkę skręcona bo po lądowaniu może wybić cię w powietrze

Opublikowano

znalazłem taki filmik który mi wyjaśnił zawiłości związane z regulacją

Mam jeszcze takie pytanie, ponieważ nie posiadam pompki do amortyzatorów, czy da się to jakoś inaczej załatwić czy najlepszym wyjściem będzie pojechać do serwisu ?

Opublikowano

Pompka do dampera czy amorów to "must have" jak się ma fulla. To są specjalne pompki z bardzo małym "skokiem" i zabezpieczeniem przed uciekaniem powietrza (nakręcany wężyk), mówiąc prosto.. Nie napompujesz tego zwykłą pompką ani na stacji benzynowej. Lepiej jedź do serwisu, a jeszcze lepiej kup taką pompkę. To stosunkowo niewielki koszt (u mnie ok 120 zł) i będzie na zawsze.b0e22e3185cff8e684a165448876d9c7.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...