Skocz do zawartości

Sram Force/ciągła regulacja


Fisherek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Mam rowerek złożony na pełnym Sram Force'ie, wszystko było wyregulowane, nowe linki i pancerze, klamkomanetki działają dobrze, jednakże po jakimś czasie (kilku godzinach) moja przednia przerzutka zaczęła dziwnie się zachowywać. Mianowicie prowadnica przesunęła się w stronę "między tarczami", przez co podczas granicznie twardych biegów na dużym blacie łancuch ociera o prowadnicę. Musze też wspomnieć o problemie z wrzucaniem i zrzucaniem biegów. Gdy chcę wrzucić z lżejszego przełożenia na cięższe, muse użyć nie zmiernie dużej siły i bardzo powoli kręcić korbą, aby łańcuch został na dużej tarczy. Natomiast podczas zrzucania przy dużym obciążeniu/wysokiej kadencji na mały blat łańcuch potrafi sporadycznie spadać (najczęściej na podjazdach). Tylna przerzutka działa bez zarzutów.

PS rower ma przejechane 2900km

Jak myślicie, czy to wada fabryczna? Moje zaniedbanie czy to taki model?

Odnośnik do komentarza

Sprawdź, czy śruba mocująca linkę do przerzutki jest wystarczająco mocno dokręcona. Jeśli nie, popraw linkę w tym miejscu. Jeśli tak, podciągnij ją lekko na śrubie baryłkowej i daj znać, czy pomogło.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Fenthin napisał:

Sprawdź, czy śruba mocująca linkę do przerzutki jest wystarczająco mocno dokręcona. Jeśli nie, popraw linkę w tym miejscu. Jeśli tak, podciągnij ją lekko na śrubie baryłkowej i daj znać, czy pomogło.

na razie wszystko okey, dam znać po dłuższej jeździe jutro :) 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...