Skocz do zawartości

Ustawienie siodełka przód-tył

Darek_2003

Rekomendowane odpowiedzi

Darek_2003

Proszę o informację odnośnie możliwości przesunięcia mojego siodełka w Meridzie Silex 200. Czy w moim przypadku (jak na zdjęciu) ograniczenie na podziałce na prętach siodełka mam odnosić do górnej czy dolnej części mocowania siodełka? Czyli jednym słowem - czy w sytuacji takiej jak na zdjęciu siodełko jest OK, czy jednak jest za bardzo przesunięte do tyłu?76c1d8e7bf8ad1b9057b008979461c9d.jpg

no krawędzie dolnej części, na zdjęciu powyżej siodło jest jakieś 0.5 cm za bardzo w tył, a może być przesunięte w przód o 1-1,5cm (max i max)
No to jak tam jest tylko 1 cm regulacji? Skoro dolną część decyduje i jest blisko max. po lewej i po prawej?
No to jak tam jest tylko 1 cm regulacji? Skoro dolną część decyduje i jest blisko max. po lewej i po prawej?
Dzisiaj kupiłem nowe siodełko. Fizik Terra Argo do mojego gravela.
Załączam zdjęcie, gdzie jest widoczna duża różnica w regulacji w porównaniu do standardowego siodełka.

Na drugim zdjęciu widoczne jest u mnie zamontowane siodełko Fizika wysunięte maksymalnie do tyłu. Mógł by ktoś to potwierdzić, że jest to poprawnie (w sensie nie wysunięte poza max) ???19cb17e3fe29ba83ef1af343861b1e47.jpgb5ef1fddb4a8cc66d3e5aff0af588e5b.jpg
pepedombo

W specyfikacji jest, ze ten fizik ma dosc szeroka regulacje na pretach i wynosi 77mm (marked area) w celu pokrycia wielu gravelowych geometrii. Wiadomo, ze jarzmo nie moze wyjsc za zakres. Jedyne co mnie tu ciekawi to ten trojkat i jaka dlugosc jest miedzy nim a dluzszym odcinkiem :) Zmierz te 77mm i w tym zakresie mozesz regulowac. 

Czy w max. wysunieciu cos sie skaszani, ciezko powiedziec. Skoro obawiasz sie pekniecia to powinienes miec sztyce z offsetem i mialbys pewnie srodek skali + mniejsze przeciazanie pretow.

W specyfikacji jest, ze ten fizik ma dosc szeroka regulacje na pretach i wynosi 77mm (marked area) w celu pokrycia wielu gravelowych geometrii. Wiadomo, ze jarzmo nie moze wyjsc za zakres. Jedyne co mnie tu ciekawi to ten trojkat i jaka dlugosc jest miedzy nim a dluzszym odcinkiem  Zmierz te 77mm i w tym zakresie mozesz regulowac. 
Czy w max. wysunieciu cos sie skaszani, ciezko powiedziec. Skoro obawiasz sie pekniecia to powinienes miec sztyce z offsetem i mialbys pewnie srodek skali + mniejsze przeciazanie pretow.
Siemanko. 77 mm to jest cała skala. Od początku do trójkąta to jest 58.

Jeśli chodzi o jarzmo, które nie może wyjść poza zakres to jest dolna część mocowania, tak?

Ja się właśnie mecze z ustawieniem siodełka w swoim gravelu tak żeby kolano było nad osią pedału. Jak tak robię to mnie uwiera siodełko. Jak przesunę do przodu to jest wygodniej. Wtedy z kolei mam kolano wysunięte za oś pedału...Nie wiem czy nie powinienem pobawić się wysokością mostka.

Jakbym kupił szosę to bym miał standardowa ramę i nie miał problemów

Ustaw tak jak Ci wygodnie, jeśli nie będą bolały kolana po jeździe, to znaczy że jest ok.
To ustawienie żeby sznurek od rzepki przeciął od obrotu pedału to tylko ogóle wskazówka a nie jakiś obligatoryjny przepis.

Ustaw tak jak Ci wygodnie, jeśli nie będą bolały kolana po jeździe, to znaczy że jest ok.
To ustawienie żeby sznurek od rzepki przeciął od obrotu pedału to tylko ogóle wskazówka a nie jakiś obligatoryjny przepis.
No niby jest to uogólnienie ale, żeby sznurek był 10 cm przed pedałem to też trochę niebardzo mi się to widzi ;)
[mention=5265]kAs-09[/mention] A czemu nie kupisz sztycy z offsetem?
Chcę kupić, ale jak mam oddalone siodełko dalej od kierownicy to mnie ciśnie podczas jazdy ( podkreślam, że wysokość mam ustawioną idealnie).

Może muszę pojeździć dłużej i się przyzwyczaić..