Skocz do zawartości

Koła na komponentach DT. Porządne to? opłacalne? rozsądne? Koła do 1000 zł.

GrochowaMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanko, jak oceniacie tak złożone koła w kwocie ok 1000 zł? 

Wszystko na komponentach DT. Jest to rozsądne czy to przedrożona firma i szukać czegoś na innych komponentach - np na novatecu itp? Przy doborze prosiłem aby koła były przede wszystkim wytrzymałe i łatwo serwisowalne, na łożyskach maszynowych. Waga nie jest taka ważna bo to raczej do turystyki. Koła będą jeździć bez dętek. A oto propozycja, którą dostałem za tysiaka:

"Piasty DT 370 32h qr

Obręcze DT Swiss E512 29er 32h
Szprychy DT Champion

Z systemem bezdętkowym cena wyniesie 1000zł

Waga 2150gramów"

16 godzin temu, GrochowaMTB napisał:

Piasty DT 370 32h qr

Obręcze DT Swiss E512 29er 32h
Szprychy DT Champion

Dobry i sprawdzony zestaw do ostrzejszej jazdy niż maratony po szutrach. Dokładnie tym samym są zestawy kół DT E1900 Spline.

Obręcze 453 są bardzo fajne i bardzo tanie ale gorzej się uszczelniają i są trochę węższe. Piasty 370 to nic nadzwyczajnego i spokojnie sprawdzone novateki ciut taniej możesz wsadzić.

Edytowane przez Shusty
Dnia 22.06.2017 o 22:16, Franz Mauer napisał:

Do czego potrzebujesz te koła? @ByQ94 rzeczywiście złożył sobie fajny zestaw ?

Koła do wymagającej turystyki. Po górach. Ważę 95 kilo a czasami wożę jeszcze bagaż w dodatku po trudnym i wymagającym terenie. Więc ma to być siermiężne, niezawodne i łatwe w serwisie.

Dnia 22.06.2017 o 21:07, ByQ94 napisał:

Pisałem ostatnio zobacz : 

Możesz się skontaktować na pewno dobiorą i pomogą. 

Dzięki za info, spróbuję jeszcze tam napisać.

15 minut temu, GrochowaMTB napisał:

Koła do wymagającej turystyki. Po górach. Ważę 95 kilo a czasami wożę jeszcze bagaż w dodatku po trudnym i wymagającym terenie. Więc ma to być siermiężne, niezawodne i łatwe w serwisie.

Dzięki za info, spróbuję jeszcze tam napisać.

Zobacz tutaj zdjęcia podeśle za moment cenowo spoko jakościowo jeszcze lepiej :) 

Te, o których pisze @ByQ94 będą odpowiednie. Jedynie przy wożeniu bagażu zastanowiłbym się na zastąpieniu cieniowanych szprych tylnego koła zwykłymi. Oczywiście jeśli mowa jest o bagażniku i sakwach ? :)

@GrochowaMTB kontaktuj się z @Eldo bo wrzucił na grupie do sprzedaży fajne koła w dobrej cenie i to zdecydowanie w Twoim budżecie:)

W takim razie www.wojczal-bike.pl Tam mozesz złożyć koła w kilka dni w budżecie jaki Cię inetresuje. Ze swojej strony polecam obręcze DT Swiss, które na prawdę dają rade pod moją 100 kg dupą. Obecnie używam DT SWISS XM401, z tym że mam odchudzone koła, ale jak wsadzisz szprychy nie cieniowane to będzie ok.

Tutaj w cenie poniżej 1000 zł masz koła, które są zdecydowanie lżejsze niż te, o których piszesz a równie mocne: http://www.wojczal-bike.pl/index.php?route=product/product&path=158&product_id=538

Jak zadzwonisz i porozmawiasz to może uda Ci się jeszcze cenę zbić. Pomyślałbym o zastosowaniu piast pod sztywną oś z redukcją. W przyszłosci nie bedziesz musiał zmieniać kół jak zmienisz rower :)

Edytowane przez Franz Mauer
3 godziny temu, Franz Mauer napisał:

W przyszłosci nie bedziesz musiał zmieniać kół jak zmienisz rower :)

Zastanawiam się czy to nie wpłynie na sztywność całej konstrukcji, takie adaptery. Jestem w stanie pogodzić się z myślą, że będzie to koło już tylko pod ten standard w imię tego aby chodziło to teraz najlepiej możliwie. No zobaczymy co zaproponują :)

Co do komponentów DT moge z czystym sumieniem polecic kola złożone w oparciu o ta markę. Rowniez moge polecic kolka Deore XT które uzywałem w wersji 26". Co prawda piasty na lozyskach kulkowych i obsługa troche bardziej czasochlonna w porównaniu do maszynowych w DT ale jakosc ogolna bardzo dobra. Aktualnie ujezdzam DT Swiss Spiline 29er  (wczesniej wspomniane na piastach DT370) i na prawdę to solidne koła zarówno 27,5 jak i 29 cali. Shimano gotowe pod tubeless, DT trzeba obkleic tasma (polecam Stan's). 

Aktualnie mam zalozone adaptery 9/135 i nie ma najmniejszego problemu ze sztywnoscia itp. W DT przejscie z QR12 na 9/135 to 2sek roboty. W Shimano trzeba sie zdecydowac przed zakupem raz na stałe. 

Edytowane przez Eldo

Wojczal zaproponował coś takiego. Ale raczej zdecyduję się na czarne i nieco niższy model.

"mogę zaproponować następujące koła:

-obręcze ZTR Flow 29 BIAŁE / bardzo dobre obręcze, wytrzymałe i sztywne, wyprzedaż tylko białych

-piasty Novatec 771/772 czarne z mocowaniem Thru Bolt 9mm przód, 10mm tył, bęben stalowy shimano / trzeba dokupić zaciski Thru Bolt - stalowe Novatec mogę zaproponować w cenie 80zł komplet

-szprychy Sapim Leader czarne

-nyple mosiężne czarne

-taśma + wentyle...."

I teraz lepszy ten mix czy ten od DT?

2 godziny temu, firefoks napisał:

Może Wojczal-bike udzieli jakiegoś rabaty przy większym zamówieniu, bo też potrzebuję komplet 29-e

Negocjuj ;) 

Ile kosztuje i waży taki zestaw?

13 godzin temu, GrochowaMTB napisał:

Negocjuj ;) 

Mam już od Wojczala koła do szosy ale inaczej się negocjuje kupując np. 5 kompletów :)

Edytowane przez firefoks

NIe miałem do cyzneinia z ZTR Flow, ale wyglądają całkeim dobrze. 

21 godzin temu, firefoks napisał:

oże Wojczal-bike udzieli jakiegoś rabaty przy większym zamówieniu, bo też potrzebuję komplet 29-er

Znam Wojczala i mogę o rabatach pogadać, ale rzeczywiscie przy zakupie jednego to się za bardzo nie dal, ale przy dwóch już można próbować ;)

Panowie, mi się nie spieszy, mogę poczekać z zamówieniem i w istocie możemy zebrać grupe kilku osób. Może rzeczywiście uda się coś wynegocjować. Mogę tak do sierpnia poczekać i zmęczyć jeszcze koła, które mam.

No ja jestem na  bo i tez czas mnie goni i nawet by było lepiej jak bym już w przyszłym tygodniu na weekend miał koła pisałem w innym poście o kołach które chce kupić i u niego 300zł taniej i doradził co i jak i zestaw już dobrany.

Mam pytanie na temat tej konfiguracji kół na stronie Wojczal wybrałem zestaw wyszło 2105zł i ilość 1 to się liczy jako zestaw ??? czy się mylę uświadomcie mnie bo już jestem zakręcony wybrałem zestaw DT SWISS 240s przód i tył obrecz ZTR PODIUM MMX szprychy CN SPOKE AERO  i dziwi mnie ze tyle wyszło 300zł taniej 

Edytowane przez specialized34

To ile by było tych kompletów kół, bo ja bym wziął jeden. Z tym,że u mnie nie ma ciśnienia, może być nawet na przyszły rok a w tym już przejeżdżę na moich 2,4 kilogramowych klocach te 5 startów, które jeszcze pozostały. Za to potem będzie istny szok ;)

Edytowane przez firefoks

Podepnę się pod stary temat przymierzam się do zakupu nowego koła na tył, obecne to bontrager mustang elite tlr 29 z piastą bontragera 28h (formula).

Koło które mi zaproponowano to

Piasta DT 370 32h 135mm 6 śrub
Obręcz Accent Race
Szprychy DT Competition
Cena 550zł

Jak ocenicie taki zestaw?