Skocz do zawartości

Łańcuch - który wybrać XTR, KMC

specialized34

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie mam szybkie pytanie jestem przed zakupem łańcucha i teraz napęd 1x10 kaseta sunrace tylko tym razem model mx3 i to jest chyba stalowa i przód zębatka Narrow-Wide polskiej firmy Argon Components który łańcuch wybrać do tej zębatki  

http://www.bikecenter.pl/p4784,shimano-xtr-cn-m980-10s-super-narrow-mtb-lancuch.html

http://www.bikecenter.pl/p9300,kmc-x10sl-gold-lancuch-10s-spinka.html

Edytowane przez Matt

Właśnie czytałem że Connex Nie dogaduje się z tą zebatka i szybko się rozciąga jeszcze był test że niby campagnolo veloce bardzo dobrze działa z tą zebatka a jak ogólnie z firmą bo nigdy nie miałem?? 

Jestem fanem KMC, ale biorąc pod uwagę wytrzymałość to jednak XTR z uwagi na brak oczek w ogniwach wg mnie będzie trwalszy. Plusem tego KMC jest z kolei czystość w użytkowaniu szczególnie podczas błotnistych wycieczek,bo dodatkowe oczka w ogniwach nie będą zatrzymywały takiej ilości brudu jak XTR. Cena podobna, więc postawiłbym na wytrzymałość. Ja pomykam na KMC X10'93, który jest tańszy niż zaprezentowane przez Ciebie, ale już wielokrotnie przekonałem się, że bardzo trwały. Starcza mi bez problemu na sezon. Przy intensywnym użytkowaniu Golda może okazać się to niemożliwe, wszystko zależy jak intensywnie użytkujesz napęd :)

1 godzinę temu, specialized34 napisał:

campagnolo veloce bardzo dobrze działa z tą zebatka a jak ogólnie z firmą bo nigdy nie miałem?? 

campa robi dobre łańcuchy, ale większość moich znajomych celuje raczej w grupę Record. Ale ta cena...:/

• Pomógł 1

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi padło na to że kupię wszystkie 3 i będę je testował sukcesywnie i sprawdzę który przy mojej nodze i użytkowaniu wytrzyma najwięcej.

Wysłane z mojego HUAWEI NXT-L29 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Zamiast tego złotego KCM może warto KMC x10.93 różnicę zauważysz na 100% w portfelu ;]

Zużyłem kilka CN-M980/981 i jeszcze jak cena oscylowała o okolicy 90-100zł to było warto aktualnie za cenę 2 XTR'ów masz 3 KMC.

Edytowane przez MadOnion

Na tym złotym KMC nigdy nie jeździłem jednak zgadzam się z przedmówcami odnosńie KMC x10.93. W poprzednim rowerze miałem i w stosunku do XT dużo ciszej i szybciej wrzucał biegi. Nie wyciągnął się tak szybko jak XT (w napędzie 1x10). Zrobiłem na nim ok 1000 km a potem sprzedałem z rowerem. Przymiar w ogóle nie wykazywał zużycia. Teraz mam łańcuch CN-HG 700 11 rzędowy i następny będzie KMC jakiś czarny bo chciałbym zobaczyć jak to będzie wyglądać :D/ 

Wiadomo ze każdy jeździ inaczej i inaczej się łańcuch zużywa własnie  mieć najlepiej 2 lub 3 i zmieniać ale okaże się to w to w testach jeżdżę dużo na weekendy codziennie do pracy wiec ma co się dziać w napędzie zrobię do 1500 km i zobaczę który wytrzymał.

panowie mam pytanie nie bebe zakładał nowego tematu mam dziwna sytuacje a nawet problem jak pisałem wcześniej kupiłem trzy łańcuchy xtr campagnolo veloce i kmc 10sl i pierwszy który założyłem to był veloce i tu już jest problem posiadam napęd j1x10 zębatkę argon components narrow wide i gdy pedałuje to słychać straszne trzaski w zębatce i widać jak łańcuch się nie wpina płynnie miedzy zęby  tylko jak by był za wąski miedzy pinami już sam nie wiem a do tego kmc 10sl ma takie same wymiary jak veloce czy możne już zębatka odmawia posłuszeństwa????

@specialized34

Na każdym przełożeniu jest problem z zazębianiem się łańcucha? Może jest przełozenie na którym łańcuchy działają idealnie?

Spróbuj jeszcze nie zakładać łańcucha na kasetę i przerzutkę tylko przymierzyć do samej zebatki czy ogniwa wchodzą prawidłowo...

WIem, zą zębatki argonowskie bardzo dobrze współpracuja z łąńcuchami Veloce i KMC X10.

Edytowane przez Franz Mauer
  • Pomógł 1

Ok dzięki wielkie za podpowiedzi ale problem rozwiązany cała winę podnosiła zebatka przednia a dokładnie rozciąganie zęby w czasie pedalowania te zęby były 1.5 mm szersze od nowej zebatki nowa założona i problem zniknął na trzech łańcuchach jest dobrze..

Wysłane z mojego HUAWEI NXT-L29 przy użyciu Tapatalka