Skocz do zawartości

Strzelanie ramy.

elohere

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ! Mam problem ze swoim rowerem na aluminiowej ramie. Otóż początkowo rama strzelała mi przy sztycy ale ją dokręciłem i to ustąpiło lecz przeniosło się na przód (przy widelcu). Czego to może być problem ?

5 minut temu, elohere napisał:

Cześć ! Mam problem ze swoim rowerem na aluminiowej ramie. Otóż początkowo rama strzelała mi przy sztycy ale ją dokręciłem i to ustąpiło lecz przeniosło się na przód (przy widelcu). Czego to może być problem ?

Rower szosowy ?

Wg mnie najczęstszą przyczyną strzelania jest tarcie dwóch elementów o siebie. Dotyczyć to może niemalże wszystkiego: mostka przykręconego do rury sterowej, kierownicy przykręconej do mostka, maneteki klamek umieszczonych na kierownicy, styku widelca z główką ramy (choć tutaj zwykle jest trochę smaru chociażby pochodzacego z nasmarowanych łożysk sterów). Zwykle smarowanie smarem na połączeniu danych elementów pomaga. 

u mnie w MTB strzela pod też pod sztycą, wystarczy że lekko poluzuję klamkę obrócę delikatnie siodełkiem lewo prawo, dokręcę z powrotem i mam spokój przez parę dni. Prawdopodobnie trzeba użyć jakiegoś smaru do sztyce i problem ustąpi 

56 minut temu, pitmax napisał:

Prawdopodobnie trzeba użyć jakiegoś smaru do sztyce i problem ustąpi 

Pewnie, że tak, a najlepiej ten do sztyc np. Effetto Mariposa Carbogrip. Testuję go od jjakiegoś czasu i musze powiedzieć, ze nastała cisza ;) Po przesmarowaniu części szybko wysycha i pozostaje delikatna lepka powłoka, która zatrzumujeelement w miejscu :) Nawet spawdza się przy połączeniu mostek-kierownica (oba elementy alu) w MTB i już mogę bez obaw stosować mniejszą siłę docisku na śrubach mocujących. Dzięki temu nic się nie zapieka, i nic ssię nie wgniata ;) Polecam

17 minut temu, Franz Mauer napisał:

Pewnie, że tak, a najlepiej ten do sztyc np. Effetto Mariposa Carbogrip. Testuję go od jjakiegoś czasu i musze powiedzieć, ze nastała cisza ;) Po przesmarowaniu części szybko wysycha i pozostaje delikatna lepka powłoka, która zatrzumujeelement w miejscu :) Nawet spawdza się przy połączeniu mostek-kierownica (oba elementy alu) w MTB i już mogę bez obaw stosować mniejszą siłę docisku na śrubach mocujących. Dzięki temu nic się nie zapieka, i nic ssię nie wgniata ;) Polecam

o tym mówisz?

http://allegro.pl/effetto-mariposa-srodek-montazowy-carbogrip-3ml-i6649177127.html

7 godzin temu, elohere napisał:

sprawdź zacisk kół, zacisk sztycy, sztycę wyczyść. Pręty siodełka mogły się poluzować w konstrukcji siodła lub na jarzmie sztycy. Szprychy mogą strzelać. Sprawdź stery. 

czasem zdarza się, że może strzelać suport (przynajmniej takie przypadki miałem z suportami na kwadrat), pomaga wykręcenie, wyczyszczenie, nałożenie smaru na gwinty i zamontowanie wszystkiego z powrotem. Ciekawostką jest mój przypadek z tego roku, wymieniłem już trochę zajechany suport bo obwiniałem go o trzaski, problemem okazało się być łożysko w taniej piaście novatec, łożysko było sprawne a problem rozwiązało wyczyszczenie łożyska i przesmarowanie go z zewnątrz przed wbiciem na miejsce.

Edytowane przez seba