Skocz do zawartości

Duża różnica w przełożeniach


Matiszynek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie posiadam rower 

TREK DOMANE AL 2  i mam problem z przełożeniem mianowicie próbując utrzymać kadencja na poziomie 90RPM przechodząc z biegu wyższego na niższy i odwrotnie jest duuuża różnica w przełożeniu. W związku z czym zastanawiam się czy jest możliwość wymiany tylnej kasety, na taką która oferuje delikatniejsze różnice przełożeń podczas zmiany biegów? I czy w ewentualnej wymianie kasety coś jeszcze musiałbym wziąść pod uwagę do wymiany? Nie chciałbym wymieniać całej grupy np. z Clarisa na Sor lub wyżej bo jest to dość droga inwestycja, dlatego myślę o jakimś tańszym rozwiązaniu. 

 

Z góry dziękuję za wszelkie rady. Pozdrawiam :)

 

Edytowane przez Matiszynek
Odnośnik do komentarza

No niestety przy 8 rzędach i zakresie 11-32 będą przeskoki duże, zwłaszcza na największych koronkach. Musisz sobie uczciwie odpowiedzieć czy używasz skrajnych przełożeń. Chyba najciaśniejszą kaseta 8 rzedową będzie 12-25 (stopniowanie co 1-2 ząbki), potem 13-26 (co 1-2-3 ząbki), 11-28 (co 2-3-4 ząbki)

Odnośnik do komentarza

Skrajnych zębatek nie używam bo nie mam takiego terenu a na blacie noga za słaba żeby utrzymać tempo hehe  Chciałbym właśnie coś co będzie przeskakiwać co 1 ząbek, mógłbyś mi polecić jakąś konkretną kasetę, która będzie pasować do mojego roweru? Pozdrawiam ☺️

Odnośnik do komentarza

No ale ponoć nie można krzyżować łańcucha więc jak mam jeździć z przodu na niskim blacie a z tyłu na małej zębatce tego nie da rady trymować, będzie szumic łańcuch po przedniej przerzutce. Ja myśle że górny blat jest dla zębatek od połowy do mniejszych a mały blat (młynek) od połowy w górę czyli większe zębatki? Czy czegoś tu nie rozumiem? 

Odnośnik do komentarza

Z tego co piszesz to jeździsz po równinach. Tak samo jak ja. W jednym szosowym powiedzmy CX mam 1x8 Claris. Zębatka narrow wide. Korba 38T. W terenowym mam 1x10, korba 36T. Możesz zerknąć w moje wątki z remontów i poczytaj o korbie narrow wide. Szaj też film nakręcił.

Odnośnik do komentarza

Przepraszam ale wprowadziłem was w błąd, mianowicie w moim rowerze jest kaseta:

Sun Race CSR86, 11-28

Korba:

Vuelta Corsa, 50/34 

 

Co w tym zestawie mógłbym wymienić dla uzyskania mniejszych skoków w przełożeniach podczas zmiany biegów? 

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie, udało mi się w końcu znaleźć kasetę, która spełnia moje wymagania lecz nie jestem pewien czy będzie pasowała do mojego roweru. 

Sram PG 850

https://www.rowertour.com/p/82446/sram-pg-850-kaseta-szosowa-8rz?utm_source=ceneo&utm_medium=referral

 

Stopniowanie 12-13-14-15-17-19-21-23

Czy coś jeszcze musiałbym wymienić w swoim osprzęcie, żeby ta kaseta współpracowała z moim rowerem? Pozdrawiam 😉

 

Edytowane przez Matiszyna
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...