Skocz do zawartości

Urwana śruba mocowania koszyka bidonu oraz usunięcie odprysków farby(?) drogowej z rury ramy


cKacper412

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przy próbie odkręcania śruby, która mocuje koszyk dla bidonu wystąpił mały incydent, a mianowicie śruba się urwała, nie była ona ruszana przez 4 lata od momentu zakupu roweru.
Pytałem po rodzinie i nikt nie chciał podjąć się próby naprawy usterki, a sam próbowałem już lekko wbić mały śrubokręt albo nawiercić ale bałem się za bardzo, że uszkodzę ramę więc zaprzestałem na tych dwóch czynnościach

Myślałem nad tym aby udać się do lokalnego ślusarza ale niestety sytuacja jest jaka jest więc będę musiał trochę poczekać, i teraz pytanie - czy ślusarz podejmie się próby nawiercenia śruby i wymiany gwintu na nowy i ile to będzie mogło kosztować?
YpHEdSq.jpg
Cy2zryb.jpg

 

 

Oraz druga sprawa - podczas przejazdu przez most  akurat trafiłem na łatanie dziur w ścieżce przez robotników, robili to za pomocą jakiejś czerwonej farby z piaskiem, trochę tej farby znalazło się niestety na rurze dolnej ramy mojego roweru, niestety zauważyłem to na drugi dzień i nihuhu nie chciało zejść, czy mieliście kiedyś podobną sytuację? I czym próbowaliście coś takiego usunąć
oDhc8m6.jpg

Odnośnik do komentarza

WD40 nic ci nie da- - tu robotę powinien zrobić nano rozpuszczalnik który rozpuści zapieczony element.  Niezłym rozwiązaniem jest rozpuszczalnik to broni RAND BORE & BOLT, który przenika i usuwa m.innymi miedź ołów i rdzę. Zaaplikuj sobie i zostaw na 3 - 4 godziny i powinno zadziałać. 

Ja wszystkie zardzewiałe elementy tak czyszczę.

Odnośnik do komentarza

tą resztę gwintu porządnie zalej wd40, wkrętarka, cienkie wiertło 1,5mm albo 2mm i rozwiercaj, zachowaj symetrię przy wierceniu żeby nie uszkodzić gwintu w insercie, podczas wiercenia podlewaj dalej wd40, śruba powinna się ruszyć podczas wiercenia a wtedy to już delikatnie pójdzie kombinerkami, jak się nie ruszy to nabij delikatnie torx i próbuj delikatnie wykręcać, ślusarz to ostateczność :)

co do lepiku/asfaltu (i tu pewnie niektórych zaskoczę) do usunięcia zastosuj masło, tak masło takie jadalne :) masło rozpuszcza ten lepik - stary patent stosowany przy zabrudzeniach karoserii samochodowych ;)

 

Edytowane przez jabolek666
  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, Yan napisał:

Poszukaj wykrętaki do zerwanych śrub. Nie miałem okazji ich używać ale brzmi znacznie rozsądniej niż wiercenie.

żeby użyć wykrętak to i tak najpierw trzeba rozwiercić śrubę :)

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, jabolek666 napisał:

 

co do lepiku/asfaltu (i tu pewnie niektórych zaskoczę) do usunięcia zastosuj masło, tak masło takie jadalne :) masło rozpuszcza ten lepik - stary patent stosowany przy zabrudzeniach karoserii samochodowych ;)

 

Z aktu desperacji zapytuje - czy masło ma być nałożone przez ileś h na tym i dopiero po tym czasie ściągnąć? Czy normalnie próbować szorować to z masłem

A do wiertarki na razie nie mam dostępu ale jak będę ją miał z powrotem to spróbuję rozwiercić tę śrubę

Edytowane przez cKacper412
Odnośnik do komentarza

To tak - te odpryski smoły, lepiku czy cokolwiek to jest nie narazie nie zeszły - masło nie zadziałało, wydaje mi się, że jest na tyle zaschnięte, że nie da tym rady. Spróbuję jeszcze rozpuszczalnika

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Jeżeli chodzi o rozwiercenie śruby to dalej nie mam wiertarki więc będę próbował przy najbliższej możliwej okazji

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza



To tak - te odpryski smoły, lepiku czy cokolwiek to jest nie narazie nie zeszły - masło nie zadziałało, wydaje mi się, że jest na tyle zaschnięte, że nie da tym rady. Spróbuję jeszcze rozpuszczalnika

Prickbort Mac 124 powinien rozwiązać twój problem.
https://autonablask.pl/produkt/prickbort-mac-serien-124-usuwanie-smoly-1-l/
U mnie na samochodach spisuje się bardzo dobrze.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...