Skocz do zawartości

Uchwyt na klape bagaznika.

Maki

Rekomendowane odpowiedzi

Nie miałem styczności z tymi z decathlona, ale dobrych opinii o uchwytach na klapę nie czytałem, i tak konieczne jest zdublowanie tablicy i lamp więc to rozwiązanie jak dla mnie sensu zbyt wiele nie ma.

Klapy z rowerami na niej i tak nie podniesiesz ;)

1 godzinę temu, Maki napisał:

Tak tylko ze innego rozwiazania nie mam bo nie posiadam relingow i haka

To przemyśl założenie haka.

Ja tak rok temu zrobiłem...

Rowerów wożę sporo bo 4ry, komfort załadunku/rozładunku oraz samej jazdy nie ma najmniejszego porównania do klapy czy też dachu.

Platforma InterPack na 4ry rowery kosztowała mnie 649zł, hak niecałe 300zł, auto to Ford Focus 2003 rok.

No zapomniałem, przegląd i tablica, to niecałe 200zł dodatkowo.

Ale jazda jest nieporównywalna, zrobię foty na aucie niedługo się wybieramy na urlop.

Witam

Ostatnio też borykałem się z podobnym problemem, potwierdzam to co mówi SpiderMAN, jeżeli masz możliwość to przemyśl założenie haka, bagażniki są stabilniejsze. Jeżeli jednak nie masz takiej możliwości to ze swojej strony polecam Aguri Advans 3. Ja właśnie taki posiadam mi zależało na tym żeby rowery stały na platformach i był uniwersalny jeżeli chodzi o montaż na innych modelach samochodów, montaż na klapie prosty, montaż rowerów również prosty, maksymalna waga rowerów do 45kg. Jeżeli chodzi o stabilność to z jednym rowerem na bagażniku jest super nawet na mocno nierównej drodze, z dwoma jest gorzej na nierównościach trochę "buja" drugim rowerem, z trzema jeszcze nie jechałem. Póki co bagażnika używałem na krótkich dystansach do 50km. Ja mam zamontowane na Nissanie Almera Hatchback, rowery po zamontowaniu są na tyle wysoko że nie zasłaniają tablic.

Potwierdzam. Mam Aguri Advans 2 i jest okej. Faktyczne buja drugim rowerem ale mocowanie i tak jest dużo lepsze niż w tym z Decathlon'u. Jak możesz wziąć w dobrych pieniądzach to bierz.

Na dach nie chce bo boje sie ze sie zapomne i zetne gdzies rower jak miecz samuraja. Najprawdopodobniej zdecyduje sie na Aguri Advans 2 bo dolne mocowanie ma oparcie o zderzak i ma "szyny" trzymajace kolo co mi sie wydaje dobrym sztywniejszym rozwiazaniem. 

Takie bagazniki maja wady bo praktycznie blokuja dostemp do bagaznika auta ale jak za ta cene to sie przemecze jak jade na zawody za wiele nie mam bagazu to poprostu na tylnej kanapie poloze. 

Na dach nie chce bo boje sie ze sie zapomne i zetne gdzies rower jak miecz samuraja. Najprawdopodobniej zdecyduje sie na Aguri Advans 2 bo dolne mocowanie ma oparcie o zderzak i ma "szyny" trzymajace kolo co mi sie wydaje dobrym sztywniejszym rozwiazaniem. 

15 godzin temu, Maki napisał:

Takie bagazniki maja wady bo praktycznie blokuja dostemp do bagaznika auta ale jak za ta cene to sie przemecze jak jade na zawody za wiele nie mam bagazu to poprostu na tylnej kanapie poloze.

Po ściągnięciu roweru z bagażnika można otworzyć tylną klapę bez problemu (przetestowane na własnej skórze przeważnie jeżdżę z żoną i małym dzieckiem a co za tym idzie to i wózek trzeba brać), bagażnik nie zmienia swojego położenia, trzeba tylko uważać bo klapa cięższa ;) tak że na zawody spokojnie możesz pakować rzeczy do bagażnika.

ja nie mam haka, ani nie mam belek na dach i postanowiłem kupić markowy bagażnik na klapę firmy THULE. Jestem z niego mega zadowolony, wchodzą 3 rowery.

A zrobiłem to tak, poniżej masz link do strony producenta, taki konfigurator gdzie wybierasz markę samochodu, jakie nadwozie i na co ma być bagażnik

https://www.thule.com/pl-pl/pl/bike-rack

na tej stronie jak wybierzesz już swój model, okazuje się że bagażniki są drogie, ale znalazłem takie same na allegro w cenie niższej o około 300 - 400 zł.

Podsumowując szukasz model na stronie a kupujesz na allegro

1 godzinę temu, Maki napisał:

Widzialem thule za te 400 lecz sa one takie ze rower wieszasz a kola lataja luzem. Wolalem taki gdzie kola sa podparte. 

właśnie taki mam i nie ma z tym żadnego problemu, ale wszystko wedle uznania

Dnia 20.06.2017 o 14:41, Seba_sl napisał:

Witam

Ostatnio też borykałem się z podobnym problemem, potwierdzam to co mówi SpiderMAN, jeżeli masz możliwość to przemyśl założenie haka, bagażniki są stabilniejsze. Jeżeli jednak nie masz takiej możliwości to ze swojej strony polecam Aguri Advans 3. Ja właśnie taki posiadam mi zależało na tym żeby rowery stały na platformach i był uniwersalny jeżeli chodzi o montaż na innych modelach samochodów, montaż na klapie prosty, montaż rowerów również prosty, maksymalna waga rowerów do 45kg. Jeżeli chodzi o stabilność to z jednym rowerem na bagażniku jest super nawet na mocno nierównej drodze, z dwoma jest gorzej na nierównościach trochę "buja" drugim rowerem, z trzema jeszcze nie jechałem. Póki co bagażnika używałem na krótkich dystansach do 50km. Ja mam zamontowane na Nissanie Almera Hatchback, rowery po zamontowaniu są na tyle wysoko że nie zasłaniają tablic.

Po zdjęciach widzę, że Twój samochód nie ma nad tylną szybą progu, o który można by zaprzeć bagażnik. U mnie jest to samo w Mondeo. Na filmach instruktażowych używane są samochody z takim progiem, na przykład tutaj:

W jaki sposób sobie z tym poradziłeś?

1 godzinę temu, j_krk napisał:

W jaki sposób sobie z tym poradziłeś?

Nad tylną szybą jest lekki próg z którego wystaje spryskiwacz tylnej szyby, próg ten wystaje na tyle, że bagażnik bardzo dobrze opiera się między szybą a tym progiem. Jedyną niewielką przeszkodą jest wspomniany spryskiwacz muszę go delikatnie wyciągnąć i odgiąć w dół. Jeżeli chcesz mogę go zamontować(jak tylko się pogoda poprawi) i zrobić zdjęcie. Myślę,że nawet gdyby ten próg nie wystawał poza klapę to gumy dystansowe na ramie bagażnika są tak wyprofilowane, że i tak dało by się to dobrze zamontować.

Od 5 lat urzywam uchwytu na klape Thule Clipon 9104 2x w roku przewoze 3 rowery (mtb, miejski i dziecka) nad morze i z powrotem (3k km) bez najmniejszego problemu. 

edb0644735f42806gen.jpg

Woze tez solo bajka w gory i rodzinne wycieczki. Widziałem ten model w decathlon za ok 550pln z tego co pamietam 5 lat temu :) ja kupilem uzywke za 250 i jestem mega zadowolony. 

34429a606459e680gen.jpg

Edytowane przez Eldo

po kilku latach odświeżę temat.

Borykam się właśnie z dylematem odnośnie przewożenia rowerów (2 rowery dorosłe + rower dziecięcy 20", a do tego w bagażniku fotelik na rower dla najmłodszego)

Hak - odpada. 

Zostaje dach i klapa. 

Osobiście (ze względu na opory etc.) preferuję klapę, bo dawno temu miałem taki bagażnik i byłem zadowolony.

A teraz zagwózdka. Moje auto to Skoda Octavia III liftback. o ile bagażników na hatchbacka/kombi jest najwięcej, dla sedana też się coś znajdzie, o tyle na taką Skodę znalazłem tylko jednen typ: Aguri Advans 2/3 (na stronie producenta Aguri Advans 2 jest zamontowany właśnie na octavii ale 2).

Widzę, że część użytkowników ma ten bagażnik. Czy jesteście nadal zadowoleni i możecie go polecić? 

Czy może jednak powinienem skupić się na dachu (alternatywa to baza CRUZ Airo + 2x Thule Freeride 532, ale różnica 500zł)?

Miałem Thule na klapę na dwóch autach. Przewożone 2 rowery po około 11kg każdy. Niestety obydwóch przypadkach powodowały znaczące i trwałe obwiśnięcie klapy. Od 2 lat rowery jeżdżą na dachu. Opory bez zmian - cholernie duże.

Accent_Szaj

Ja też się biłem z myślami nad zakupem czegoś takiego,ale podobno zasłania taki bagażnik lampy i tablice,przez co dają mandaty. Mało tego,jak złapią,to nie można jechać dalej,tylko trzeba zdemontować.

Fajnie by było ,jak by ktoś kto miał kontrolę,mając taki bagażnik potwierdził,albo zaprzeczył.

14 minut temu, Accent_Szaj napisał:

Ja też się biłem z myślami nad zakupem czegoś takiego,ale podobno zasłania taki bagażnik lampy i tablice,przez co dają mandaty. Mało tego,jak złapią,to nie można jechać dalej,tylko trzeba zdemontować.

Zgadzam się, ale to zależy od samochodu. 

Akurat na zdjęciach ze Skodą wygląda to dość obiecująco ze względu na położenie świateł i tablicy:

Skoda.jpg

chociaż teraz jak patrzę na to zdjęcie to sobie wyobrażam jak działają takie rowery przy większych prędkościach: wielki żagiel, który dociska tył powodując zmniejszenie przyczepności przednich kół. Pierwsza próba ominięcia dziury na drodze i dance, dance, dance...

15 minut temu, vdcmike napisał:

Miałem Thule na klapę na dwóch autach. Przewożone 2 rowery po około 11kg każdy. Niestety obydwóch przypadkach powodowały znaczące i trwałe obwiśnięcie klapy. Od 2 lat rowery jeżdżą na dachu. Opory bez zmian - cholernie duże.

To mnie najbardziej martwi. Ale skoro to przerabiałeś to chyba rozwiązuje moje dylematy. nie ma co iść w półśrodki. 

PS. Klapa nie została zaprojektowana, żeby przenosić takie dodatkowe obciążenia.

Edytowane przez Genzo