Skocz do zawartości

Lampka na wymienne 18650, do lasu i miasto


Quadic

Rekomendowane odpowiedzi

BL70s to potężna lampka, te klasyczne się nie umywają. Jest u mnie na blogu recenzja i filmy. Niestety jej największa wada to brak odcięcia, można kombinować z optykami, ale nie widziałem aby komuś chciało się to robić. Zresztą to nie światło na co dzień a w las czy tereny na których latarnia jest rarytasem.

Odnośnik do komentarza

@Diodek Ogólnie - lampa nic nadzwyczajnego. Teraz widzę ją wszędzie, na wszelkich możliwych aukcjach. Jakość wykonania w dobie obrabiarek CNC na poziomie 3+. Mocowania bardzo tandetne, takie z ery Gierkowskiej i zupełnie bez polotu innowacyjnego. O jakimkolwiek design'ie nie wspominając. Już to przerobiłem na uchwyt od Lezyne. Jak to wszystko ogarnę wrzucę zdjęcia. Ale najbardziej zawiodła mnie ilość światła. W porównaniu do mojej drugiej lampy o dumnej nazwie Nestling /cokolwiek by to znaczyło - kupiona za połowę ceny tej nowej!/ wypada w/g mnie słabiej - a ta miała kiedyś mierzoną moc strumienia światła w odległości 3m i miernik wskazał 783 lm. Dzisiaj w drodze do pracy usiłowałem nawet nagrać film, ale padła moja nowa kamera Lumax X.10.1 /kolejny chybiony zakup/ i nagrały się tylko pierwsze minuty a potem się zawiesiła, zaczęła się nagrzewać i dochodziły z niej odgłosy jakby bateria miała wewnętrzne zwarcie. Miało być pięknie a wyszło jak zwykle. Jedyne co na plus, to fakt, że dosyć precyzyjnie / przynajmniej na razie/ działa wskaźnik zużycia baterii. 

Odnośnik do komentarza

@Diodek Mam jeszcze do Ciebie pytanie odnośnie tej lampy NN - Super Bright 2400 lm /często występuje pod nazwą ZHISHUNJIA LR-Y2/ i jasności świecenia. Zmierzyłem dla porównania średnice reflektorków:

- w tej  ZHISHUNJIA LR-Y2 średnicę mają 17.2 mm

- w tej drugiej Nestling mają 18.4 mm

Czy tej wielkości różnice mogą wpływać na parametry jasności świecenia?
Niestety nie jestem w stanie ustalić jakiego rodzaju ledy są w nich zastosowane.

Odnośnik do komentarza

@Quadic Jakiś pewnie wpływ ma, ale nie sądzę aby to było aż tak bardzo odczuwalne. Nie mam tych modeli aby porównać, w zasadzie dysponuję głownie Convoyami :) Wpływ wielkości reflektora, przy tej samej mocy i diodzie, to dobry temat do testów, ale realnie nie ruszę go w praktyce pewnie prędko.

Ledy na oko to XM-L, ale zdjęcie może pokazywać swoje, a praktyka swoje. Parametry z dystansem bym przyjmował.

PS. Masz jakieś plany co do niej ?

Odnośnik do komentarza
W dniu 21.12.2019 o 21:28, Diodek napisał:

PS. Masz jakieś plany co do niej ?

Dzień robi się coraz dłuższy ;) Nie chce mi się już testować innych lamp, więc zostanie u mnie i będzie wspierać swoją koleżankę Nestling

Odnośnik do komentarza

 

 

 

 

 

Po kilku nieudanych próbach z lampkami z wbudowanymi akumulatorami zdecydowałem się na zakup Convoy S21A 2300 Lumens Flashlight Copper DTP Board 18650 Battery 4 Modes Torch Light Camping Hunting Emergency Lamp Portablehttps://s.click.aliexpress.com/e/n9DHBeqSXRozbłyśnik będę zmieniał na kolimator 20/60.

 

 

 

 Czas na ocenę:

- jest większej średnicy niż zwykły convoy S2+, co jest minusem. Da się używać z bateriami 18650, ale w środku jest luz. Pomiędzy baterię, a obudowę włożyłem rurkę z papieru, żeby bateria nie latała i jest ok. Papier został w środku i nie przeszkadza przy wymianie baterii,

+ dobra jakość wykonania: wszystko jest spasowane, są uszczelki przy gwintach (pewnie jak w każdym convoy),

+ olbrzymia moc: w mieście włączam moc 2/4, w lesie 3/4, więc jest jeszcze zapas na naprawę trudne warunki,

+ nie ma potrzeby zakładać kolimatora, punktowy strumień działa daleko do przodu, a szerzej jest wystarczająco dużo światła rozproszonego,

+ wymienne akumulatory 18650 (lub 21700): wożę zapasowy aku więc nie zabraknie mi światła.

 

Jestem bardzo zadowolony. 54 zł nie poszło w błoto.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Witam, po 5 latach użytkowania mojej chińskiej lampki podobnej do tej https://allegro.pl/oferta/przednia-lampa-rowerowa-oswietlenie-rowerowe-1100m-8475416005

podczas wywrócenia się roweru na postoju złamało się mocowanie po stronie lampki, przez co nie mogę jej używać. 

A Bardzo sobie ją cenie ponieważ jest super opcją. Posiadając 3 diody jest idealna na drogę, i do lasu. Tryb dwóch mniejszych nie oślepia kierujących (sprawdzane) 3 załączone razem to istny szperacz i żadna gałąź czy dziura nie umknie(warunek konieczny) nam podczas śmigania po lesie w ciemności.

Obecnie oferowani chińscy bracia mojej lampki mają zmienioną konstrukcję, na gorsze, porównajcie włącznik z tej na allegro a ten mojej której zdjęcie wrzucę na dole.

Bez dyskusyjnym atutem tej lampki jest też aspekt wymiennych akumulatorków 18650. Od jej zakupu przez te wszystkie lata przerobiłem z 10 producentów. 

Allegrowych 6000mah aż w końcu trafiłem okazyjnie na ogniwa Oligiht, 80 kilka złotych za sztukę, i doznałem szoku. Lampka podwoiła pracę na jednym ładowaniu.

Nie obyło się też bez ładowarki bo ta z zestawu odmówiła współpracy. Więc mam ulokowane w peryferiach lampki koło 300 zł już. Nie chciałbym kupować lampki która posiada wbudowane aku bo jakość ich pozostawia wiele do życzenia. A akcesoria które posiadam pójdą w kąt.

Macie jakieś propozycje 

 

z góry dzięki za odpowiedź 

Pozdrawiam.

IMG_0708[1].JPG IMG_0707[1].JPG IMG_E0702[1].JPG IMG_0705[1].JPG IMG_0704[1].JPG
Odnośnik do komentarza

Szukasz lampki czy czy może też być latarka przerobiona na lampkę ?

Bo można gdybać nad s2+ z modami bądź Lumintop B01. Tą drugą polecam. Robiłem jej recenzje i jestem zadowolony. W zasadzie może spokojnie zastąpić s2+ i nie trzeba bawić się w jakiekolwiek modyfikacje.

10 minut temu, Harep napisał:

Allegrowych 6000mah aż w końcu trafiłem okazyjnie na ogniwa Oligiht, 80 kilka złotych za sztukę, i doznałem szoku. Lampka podwoiła pracę na jednym ładowaniu.

Podwoiła bo nie istnieją takie akumulatory. Ogniwo 18650 ma największą pojemność, na dzień dzisiejszy, 3600 mAh a w praktyce 3400 - 3500 mAh to maks. co spotkasz. To coś o pojemności 6000 mAh to podróbki, omawiałem u siebie ten temat ku przestrodze dla innych https://diodek.pl/cala-prawda-o-mega-pojemnych-akumulatorach-18650-fake-18650/ 

Olight jest ok, ale przepłaciłeś. On nie produkuje ogniw a jedynie wrzuca swoje koszulki na akumulatory innych producentów i dopłacasz za markę. Chcesz jakość to celuj w LG, SONY, SAMSUNG, Sanyo czy Panasonica. Jednak jak już masz, to ich używaj.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...