Skocz do zawartości

Marin bobcat trail 4-Trzebania 2017

Anton

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Czy ktos ma moze informacje jak takim rowerem jak w temacie,mysle ze szajbajk jechal na kolach 29, jezdzi sie na maratonach mtb (nie mylic z zawodami xc) majac na uwadze ze jest to rower na sprezynie stalowej sr suntour xcm?

Jak na takich maratonach mtb spisuje sie rower mtb na amortyzatorze sprezynowym? Da sie jezdzic?

Edytowane przez Anton

No powiem ci ogółem na tym amortyzatorze ciężko( nie startowalem w zawodach to są moje przemyślenia) kultura pracy no ugiać się ugnie ale czasem lubi raiderem wystrzelić do góry przy mojej wadze 100kg jak nie raz potrafi mi odbić to :(. Co do jazdy w maratonach to w sumie pojechać można na wszystkim ale wiadomo napewno będzie trzeba się przyzwyczaić lub coś zmienić np: z amorka na sztywny lub może na mniejszym ciśnienu jeżdzić. Aktualnie mam taki rower jak masz pytania wal śmiało w temacie lub na pw

10 godzin temu, PawełXC napisał:

No powiem ci ogółem na tym amortyzatorze ciężko( nie startowalem w zawodach to są moje przemyślenia) kultura pracy no ugiać się ugnie ale czasem lubi raiderem wystrzelić do góry przy mojej wadze 100kg jak nie raz potrafi mi odbić to :(. Co do jazdy w maratonach to w sumie pojechać można na wszystkim ale wiadomo napewno będzie trzeba się przyzwyczaić lub coś zmienić np: z amorka na sztywny lub może na mniejszym ciśnienu jeżdzić. Aktualnie mam taki rower jak masz pytania wal śmiało w temacie lub na pw

Ogolnie to szukam roweru mtb na kolach 29 cali do jazdy sportowo-rekreacyjnej z mozliwoscia startow w maratonach mtb (czyli nie w zawodach xc). Im tanszy bedzie taki rower,ale nadajacy sie do jazdy wyzej wymienionej przeze mnie,tym wieksze bedzie moje zadowolenie z takiego roweru.wtedy bedzie to rower optymalny.nie chce drozszego bo za roznice w cenie do tanszego kupie sobie akcesoria rowerowe.a poza tym nie sadze abym wykorzystal rower i jego specyfikacje z gornej polki.

Edytowane przez Anton
1 godzinę temu, PawełXC napisał:

Ja ogółem zadowolony jestem ale chciałbym więcej:D co do zastosowań o których mówisz powiniem się sprawdzić

Ale tego nie chce.tylko polskie modele.o ten tylko pytalem.

Napisz jakie masz problemy z tym amortyzatorem,bo unibike fusion ma taki sam. Jak sie jezdzi na takim amortyzatorze?.Czy sa dostepne czesci w przypadku ewentualnej naprawy (np. uszczelki kurzowe itp)? A moze jest tak ze jak sie popsuje to kupuje sie nowy bo albo brak czesci albo naprawa nieoplacalna?

Edytowane przez Anton
Dnia 20.6.2017 o 00:00, Anton napisał:

Jak na takich maratonach mtb spisuje sie rower mtb na amortyzatorze sprezynowym? Da sie jezdzic?

A dlaczego miałoby się nie dać? W rachubę wchodzi kwestia komfortu użytkownika i tyle ;)

5 godzin temu, Anton napisał:

Ogolnie to szukam roweru mtb na kolach 29 cali do jazdy sportowo-rekreacyjnej z mozliwoscia startow w maratonach mtb (czyli nie w zawodach xc)

Tak na prawdę wcześniej rowery do XC i maratonów nie różniły się zbytnio. Z uwagi na rozwój branży dzisiaj rowery do maratonów MTB uzyskały odrębny status i często są to rowery typu full, ale z uwzględnieniem skoku na poziomie 100-110 mm i niską wagą.  

Osobiście jestem fanem najważniejszej na świecie imprezy o charakterze maraton MTB (etapówki) Absa Cape Epic w RPA. Rzuć okiem na zajawki na youtube i sam zobaczysz jaki przekrój sprzetu tam góruje. NIektórzy nadal ścigają się na hardtailach. Zapewne wszystko zalezy od charakteru trasy. 

3 minuty temu, Anton napisał:

Na czym polega ten komfort?

Na tym, że można pojechać daną trasę na amortyzatorze sprężynowym i nikomu nie będzie przeszkadzało czasem mało płynna praca, niemiłe telepanie na wertepach i bóle rąk, karku, pleców itd., albo pojechać tą samą trasę na rowerze z amortyztaorem powietrznym o lepszej kultorze pracy, albo (co ostatnio spotyka się najczesciej) na rowerze o pełnym zawierszeniu.