Skocz do zawartości

Pulsometr do smartfona bez ANT+

JacoH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję jakiegoś pulsometry na klatkę piersiową, który mogę podłączyć pod telefon z androidem. Zakupiłem już Sigma R1 Bluetooth, ale jak się okazało, mój telefon nie wspiera technologii ANT+ (tylko Sony i Samsung wspierają ten standard).

Dlatego wznawiam poszukiwania. Może to być też smartwatch/smartband z pulsometrem, ale nie jestem zbytnio przekonany do pomiaru pulsu z nadgarstka. Może macie inne doświadczenia z tym, lub jakieś dobre patenty.

Mój sprzęt to: Lenovo K6 Note (przy okazji polecam go na rower, 4000mAh spokojnie starcza na cały dzień jazdy na rowerze z włączonym ekranem, GPS, transmisją etc.).

Do tej pory znalazłem coś takiego:

-Mi Band 2 (smartband z pulsometrem).

-Polar H7 (mają kilka wersji do około 200zł na klatkę piersiową).

Zastanawia mnie głównie, czy ten Polar zadziałałby z moim telefonem?

@JacoH Samsung J3 wcześniej G531 . Jak widzisz proste telefony bez wodotrysków. Obudowa baterii jest z plastiku czujniki z jakiejś gumy .

20170619_213121.jpg

Tak jest wygodne po 2h nie czuć dyskomfortu.

Edytowane przez GBike

@mariuszm pulosmetr który podałeś wymaga ANT+, jest o tym wzmianka w tytule i w wymaganiach.

"KOMPATYBILNOŚĆ Z ANT+Lista kompatybilnych urządzeń ANT+: compatibilité ANT+"

Właśnie nie chce kupić kolejnego pulsometru, który będzie leżał. Muszę jeszcze sprzedać Sigmę R1 Bluetooth.

1 godzinę temu, JacoH napisał:

@mariuszm pulosmetr który podałeś wymaga ANT+, jest o tym wzmianka w tytule i w wymaganiach.

"KOMPATYBILNOŚĆ Z ANT+Lista kompatybilnych urządzeń ANT+: compatibilité ANT+"

Właśnie nie chce kupić kolejnego pulsometru, który będzie leżał. Muszę jeszcze sprzedać Sigmę R1 Bluetooth.

Obsługuje zarówno ANT+ jak i Bluetooth.

Może mało ważne, ale po zakombinowaniu udało mi się podłączyć mój pulsometr Sigma R1 pod telefon. Pobrałem ze sklepu dwie aplikacje do zarządzania ANT+ i "ANT Tester", który pokazał mi, czy telefon obsłuży mi urządzenia w tej technologii. Później było już z górki.

Ale teraz już nie wiem, czy każdy telefon  Bluetooth 4.0+ wspiera ANT+, mi się udało.

Dzięki za informacje. Dla mnie bardzo ważna. Według informacji z internetów, mój tel nie wspiera Ant+. Po instalacji tester i dodatkowych akacja wygląda to tak.

Jako jest u Ciebie? Nie mam jak sprawdzić czy zadziała a kupno urządzenia w ciemno średnio mi się widzi. bfb2f1bd478cacb1eca9406c0cf6668e.jpg