Skocz do zawartości

rower znaleziony :D , wyrwany nypel

Adex210

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - znalazłem rower 

ktoś go wywalił bo złapał gumę - i połamał 2 szprychy, 

nepel jednej został wyrwany z obręczy - jak można takie coś naprawić ? 

czy konieczna jest wymiana obręczy ? czy mozna dać nypel z grubszym łepkiem czy jakąś podkładkę  obręcz nie jest pęknięta jest ładna okrągła dziurka 

link do zdjęcia https://scontent-lhr3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/19397188_10212924484814672_3156502115208801400_n.jpg?oh=57abd6d008ca055e13998f3ab4f93583&oe=59DB46BB

można coś z tym zrobić ? czy zostawić piatę i zaplatać nowe koło 

Edytowane przez Adex210

jakiś 2 letni cube urban life - Hydraulika, napęd 9 biegów z tyły - z jakieś zwykłe tyle że mała rama, korba jakaś shimano na kwadrat 

myślałem ze może coś da radę z tym zrobić - kupię inną ramę 

znalazłem foto w necie - rama jest strasznie dobita - widelec w miarę zapewne delikwent używał go do skakania :(  chyba że da rade bez jednej szprychy 

opis ze sklepu 

Color Shadow Black

Frame Aluminium Superlite Urban Double Butted

Size Men: 46, 50, 54, 58, 62; Trapeze: 46, 50, 54

Fork Aluminium Rigid Fork

Headset FSA No. 10 Semi-Integrated

Stem CUBE Performance, 31.8mm

Handlebar CUBE Flat Race Bar, 660mm

Grips CUBE Performance Grips

Rear Derailleur Shimano Acera RD-M390, 9-Speed

Front Derailleur Shimano Acera FD-M390, Top Swing, 34.9mm

Shifters Shimano Acera SL-M390, Rapidfire-Plus

Brake Shimano 395, Hydr. Disc Brake (160/160)

Crankset Truvativ E400, 42T, 175mm, Truvativ BB Power Spline, Chainguard

Rims Schürmann Euroline, Disc

Hub Shimano FH-RM35

Seat SDG Rock City

Seatpost CUBE Performance Post, 31.6mm

Seatclamp Scape Close 34.9mm

Bez tytułu.jpg

w ciągu 9 lat  znalazłem sobie raleigh dziadkowy ze 2 lata śmigał, górala  trek 3500 / (ktoś wywalił bo skakał i obręcz pękła) / wymieniłem koła i rower stary ale solidny :D - uroki okolicy w której mieszkam w lokalsi nie umieją nic naprawić więc rower albo do śmietnika / albo wywalają tam gdzie się popsuł - no i ceny części i serwisu powodują że często nie opłaca się męczyć 

Edytowane przez Adex210

Jak piasta będzie pod tarcze to ma albo CL albo montaż na 6 śrub. Jak nie ma ani jednego ani drugiego to jest pod szczeki. Ot cała filozofia. Obręcz pod tarcze nie frezowanych rantów. Wyślij zdjęcia, bo podałeś tak mało informacji, że nie do końca wiem o co chodzi. Foty plus opis tego co chcesz zrobić.

mam w tym rowerze hamulce tarczowe shimano pod center lock - ale te koła są drogie - jak kupię koło na 6 śrub to ono będzie pasować ? 

Dnia 19.06.2017 o 16:03, Adex210 napisał:

hamulce  Shimano 395, Hydr. Disc Brake (160/160)

Dnia 19.06.2017 o 16:03, Adex210 napisał:

piasty  Shimano FH-RM35

CL to system montowania tarcz do piasty i nie ma to nic wspólnego z zaciskami hebli. Hamulce będą działać na 100%. Zanim jednak założysz koła z nowymi tarczami wyczyść klocki ewentualnie wymień na nowe i odtłuść tarcze. Koła 28"? Jeśli planujesz już zakup kół to zainwestuj w coś lepszego.

http://allegro.pl/kola-kpl-28-29-lozyska-rodi-fw-disc-novatec-2-k-i6863379159.html

Obręcze i piasty warte każdej wydanej złotówki.

Tu masz coś tańszego:

http://allegro.pl/kpl-kol-28-29-disc-remerx-dragon-joytech-i6860522217.html

Przy tak niewielkiej różnicy w cenie mimo wszystko kupiłbym te z pierwszego linku.

Tarcze i klocki sugeruje taki:

https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/hamulce-rowerowe/tarcze/p,tarcza-hamulcowa-deore-slx-sm-rt66-na-6-srub-shimano,98178.html

http://allegro.pl/klocki-xtop-polmetaliczne-shimano-deore-525-475-it-i5343213205.html

Choć co do klocków to najpierw upewnij się co do kompatybilności z zaciskami.

Edytowane przez Gość

Sprawdź, czy przypadkiem rower nie został skradziony, a Ty go znalazłeś tylko dlatego, że złodziej go rzucił w krzaki bo się zepsuł.

Jeżeli został skradziony, a kradzież została zgłoszona na policję, może się okazać, że o kradzież Ty zostaniesz oskarżony.

2 minuty temu, malkontent napisał:

Sprawdź, czy przypadkiem rower nie został skradziony, a Ty go znalazłeś tylko dlatego, że złodziej go rzucił w krzaki bo się zepsuł.

Jeżeli został skradziony, a kradzież została zgłoszona na policję, może się okazać, że o kradzież Ty zostaniesz oskarżony.

Słuszna uwaga.

Wy mu już tak ochoczo podsyłacie nowe koła ale nikt nie wspominał by uwzględnił rozstaw haków. Różne ramy mają różne standard. Tutaj prawdopodobnie jest 10x135mm ale będzie miał niespodziankę jak się okaże że ma standard szosowy 10x130mm lub w co wątpię patrząc na zdjęcie, 12x135mm ;)

szukałem w necie ale nikt podobnego w okolicy nie szukał - tzn jak się by już wymieniło koła i wyremontowało wszystko to ten co go wyrzucił powiedział by że go szukał, zanim go sobie wziąłem to leżał sobie kilka dni 1,5m od chodnika - stąd doszedłem do wniosku że chyba nikt go nie szuka :) tu naprawdę rowery się walają :D bo jak coś się zepsuje to się durniom nie chce naprawić - bo taniej kupisz nowy rower niż części :D 

i tak wyślę go do Polski - bo tu nie ma tanich części - i naprawdę wymiana koła tylnego była by nie opłacalna :D tym bardziej że rower jest juz dobity - nawet pedała są pourywane :D 

przełożę koło z rometa i zobaczę czy pasuje :D ale miarką na oko wychodzi  135 nie chce mi się rozkręcać bo się wybrudzę :D 

Edytowane przez Adex210

Mogę kupić kola w Polsce :D i tak co chwile przesyłam sobie paczki z mediami filtracyjnymi do akwarium -

a tak w ciagu paru lat to jakies 6 kompletów kol kupiłem w Polsce /

bo ceny kol w Irl sa kosmiczne :D,

Nie znam sié - to zadaje pytania - nigdy wcześniej nie mialem roweru z hamulcem Hydraulicznym ani z tarczami center lock

(wcześniej pytałem o upgrade korby i suportu bo nigdy nie wymieniałem / koledzy mi powiedzieli co i jak i okazało się bardzo proste )

- z reguły jak kupiłem lub znalazłem jakiś rower  to wymianialem tylko tylne kola / wolnobiegi na kasety, linki manetki kierownice czy pedaly 

lepiej sie zapytac niz wydac kase bez sensu lub cos zepsuc

1 godzinę temu, PrzeLuka napisał:

Skoro była by nie opłacalna to po co w ogóle pytasz co da się z tym wszystkim zrobić? Wybacz ale to trochę bez sensowne.

- rożne śmieci zbieram - szkoda żeby corpo zawinęło na recykling

- po drugie uważam  to za marnotrawstwo wywalanie rzeczy które można naprawić 

- po trzecie - często to skórka za wyprawkę - bo wydam kasę i odliczając czas w najlepszym wypadku wyjdę na zero ale po prostu lubié naprawiać rowery to fajna odskocznia od siedzenia za biurkiem :D - takie hobby :D a czasem nawet ze śmieci  można jakieś części odzyskać :D  / nawet ostatnio swojego mechanika samochodowego  poratowałem jak mu się korba i suport rozleciał 

Edytowane przez Adex210

Zeby znaleźć rower starczy iść nad kanał lub nad Liffey i mieć sznurek i kotwiczké  jak by ktoś chciał górala na kolach 26 to za płotem mojej pracy w rowie leży już z tydzień , tu się dzieciakom w tyłkach  przewraca od dobrobytu  a rowery stare lub uszkodzone wywala się do śmieci  jak ktoś mądrzejszy to postawi obok skipa  wiec zawsze jak wynoszę śmieci to coś się trafi i to nie tylko rowery   ostatnio z mojego budynku wywalili jakieś 100 jarzeniówek  - to mialem w akwariach darmowy upgrade stateczników magnetycznych na elektroniczne  

44 minuty temu, PrzeLuka napisał:

W sumie racja. Sporo faktów pominąłeś ;)

:) żeby znaleźć rower starczy mieć linkę iść nad Grand lub Royal canal lub nad Liffey i sobie wyciągnąć :) jak by ktoś chciał na części to w rowie kolo mojej pracy tez leżal jakiś MTB :) 

Edytowane przez Adex210

nie ma lasu :( tzn jest ale lasek i trzeba jechac 1,5 godziny autem :) - ot lokalna tradycja wozki z marketu - rowery motory sie wrzuca do wody, a samochody sie Pali :D - dziki kraj 

Siema wariaty. Ja jako nałogowy i zdeklarowany śmieciarz i eksplorator gabarytów znalazłem w tym tygodniu rower eurobike. Tak jak koledze ma w tylnym kole wyrwaną szprychę z nyplem. Stało się to gdyż przerzutka się wkręciła w tę szprychę oraz łańcuch wygięło w dwóch miejscach. Obręcz jest stożkowa. Może się uda ją uratować? Czy można założyć w tym miejscu jakieś oczko jak w obręczach oczkowanych?