Skocz do zawartości

Przebieg rehabilitacji kolan i biodra


czerwo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, odkąd zacząłem jeździć na rowerze mam czasami problem z kolanami i biodrami, nie wydaje mi się żeby to jednak były problemy spowodowane złymi ustawieniami roweru, miałem dwa rowery różne ustawienia i od czasu do czasu coś mnie pobolewa (wcześniej uprawiałem inne sporty i zawsze mnie coś pobolewało w różnych częściach ciała chyba po prostu moje ciało ma już takie słabości) ale chciałem zapytać jak przebiegała wasza rehabilitacja u różnych rehabilitantów bo ja np. byłem u czterech i nie jestem zadowolony

pierwszy na ból biodra zalecił mi chodzenie na zajęcia w stylu zdrowy kręgosłup 

drugi na ból kolana dał kartkę z różnymi pozycjami o powiedział tak się rozciągaj 

trzeci na ból biodra powiedział żeby absolutnie się nie rozciągać tylko wałkować i zrobił mi masaż punktów spustowych

czwarty powiedział żebym na ból biodra robił monster walk a na ból kolana przysiady ogólnie zalecił trening siłowy stwierdził też że nie ma dowodów na działanie rozciągania czy wałkowania i to tylko strata czasu

po KAŻDYM zaleceniu każdego lekarza przez jakiś czas to stosowałem i nic nie pomogło

wydaję mi się że lekarz powinien dokładnie wymasować moje nogi żeby rozluźnić mięśnie tak miałem w przypadku bólu kręgosłupa w przeszłości i bardzo pomagało

a jak to było w waszych przypadkach ?

Odnośnik do komentarza

Asymetrię miednicy prędzej zdiagnozuje rehabilitant niż lekarz. Dobry rehabilitant spojrzy na Ciebie całościowo, lekarz zerka tylko w swoją specjalność, takie moje doświadczenia

po kontaktach z jednymi i drugimi.

Co do podejścia o których pisałeś u różnych reha ja skłaniam się ku temu czwartemu. Generalnie dużo ćwiczeń wzmacniających core , dużo na ciężarach, przysiady, martw ciągi...etc

 

Odnośnik do komentarza

Tak, niech dźwiga, oczywiście musi zacząć od mniejszych obciążeń i obserwować swój organizm. Warto też zacząć dźwigać z instruktorem bo jak sam zacznie źle to może osiągnąć odwrotny efekt od zamierzonego.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...