Skocz do zawartości

Wymiana łożysk kulkowych w kołach i opłacalność

M.C

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, brat posiada rower Dawes Discovery 101, na którym jeżdziłem przez cały rok i chciałbym mu go doprowadzić do idealnego stanu. Mianowicie, od nowości koła się słabo obracały, a brat tego nie zauważył (zapaliła się czerwona lampka, gdy rower spowalniał z łagodnej górki). Wyjąłem piastę, łożyska i są troszkę zniszczone (rower w całym swoim żywocie przejechał jakies 2 tysiące kilometrów). Jako że mieszkam w Irlandii i Panowie wymieniają tylko całą oś (a sami nie byli pewni swoich usług), to złożyłem koła i przednie bardzo ładnie chodzi (widocznie źle ktoś skręcił), a tylne się blokuje i wygląda na to że oś jest wygięta.

Czy opłaca się kupować, nowy zestaw łożysk kulkowych z osią, czy może da się wymienić wszystko na łożyska maszynowe?

Edytowane przez M.C
1 godzinę temu, M.C napisał:

Czy opłaca się kupować, nowy zestaw łożysk kulkowych z osią, czy może da się wymienić wszystko na łożyska maszynowe?

ogólnie to oś i kulki to nie jest duży wydatek, a czy się opłaca to zależy od jakości,ceny koła , jak i również od stanu bieżni w starej piascie

Oś na upartego można samemu wyprostować. Bieżnie to inna historia bo jeśli posiadają wżery bądź pęknięcia to zniszczą lub nawet już zniszczyły śruty.
Sama oś, konusy, kulki czy bieżnia piasty to groszowe sprawy.

Małe ubytki są i to niestety na każdej części (tej do wybicia z koła też), spróbuję znaleźć gdzieś w takim razie nowy zestaw. Koła są oryginalne, więc troszkę szkoda by je wymieniać. Firma Quando jest zaznaczona na pierścieniu.

20170513_111411.jpg

Edytowane przez M.C

Z tego co widzę, to ubytki są na konusie, to można kupić razem z osią i kosztuje grosze, pytanie w jakim stanie jest miska w piaście. Jeśli i ona jest zjechana, to gra niewarta świeczki.