Skocz do zawartości

Pomoc w doborze odpowiedniej korby


Vapourize

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Potrzebuję pomocy w doborze odpowiedniej korby i potencjalnie dalszych odpowiednich części.

Właśnie usuwam moją korbę FC-M4000 tj. Alivio z mojego roweru. Kupiłem lewy ściągacz na allegro, który mi zepsuł gwint i muszę ściągać korbę młotkiem. Z korbą ciągłe i nieustające problemy tak samo jak z wkładem Octalink. Chciałbym przejść na coś lepszego, ale potrzebuję pomocy w odpowiednim doborze części. Przeczytałem masę postów na tym forum, ale każdy rower jest i inny i części dobierane są indywidualnie pod każdy rower. 

Mój rower posiada:

SHIMANO M-4000 40-30-22 (170/ 175 mm) - mechanizm korbowy

SHIMANO HG400-9 11-34 (9) - kasetę

przód acera i tył alivio 

Raz za jednym razem nie stać mnie na kupno kompletu napędu Deore, dlatego chcę to zrobić stopniowo zaczynając od korby, która jest wadliwa. Z tego co widzę na sklepach internetowych, korby deore są przeznaczone dla napędów 3x10. Ja mam napęd 3x9. Domyślam się, że niezbędne wówczas byłoby wymienienie kasety i łańcucha. Jak to wszystko poukładać? 

 

Odnośnik do komentarza

Podaj model ramy najpierw. Wtedy się zobaczy. Generalnie sam miałem korbę 3x10 a z tyłu 9rz. i działało. Z info na forach wynika że można założyć blaty przewidziane na wyższą liczbę rzędów i śmiga. Ale nie na odwrót.  

Edytowane przez Kszycholas
Odnośnik do komentarza
59 minut temu, Kruk napisał:

Możesz mieć korbę nawet 11  i będzie działać na 9 napędzie, to nie ma znaczenia.

korba:

https://www.sbike.pl/shimano-korba-shimano-deore-fc-m6000-3x10-403022t-175mm-o_l_9439.html

suport:

https://allegro.pl/oferta/suport-token-tk878ex-black-shimano-ht2-24mm-40-8767628765

To sobie kup na początek.

a czy support mógłby być np taki jaki sugeruje strona sbike? np. BB-MT500-PA Press Fit

Odnośnik do komentarza

Dzięki za pomoc! Może masz jeszcze jakąś poradę jak wykręcić korbę z tego octalinka, gdy lewy, chiński ściągacz do korb rozwalił mi gwint w korbie i nie mam jej czym ściągnąć. Próbowałem już młotkiem i ani nie drgnie...

Odnośnik do komentarza

Jak nie masz gwintu w ramieniu korby to lipa, tylko chyba kątówka i jechane. Może taki ściągacz do łożysk by pomógł:

Sciagacz_do_lozysk_150_mm_3_ramiona-2147

Złapać za ramię i wykręcać ale jak gwint zjechany w ramieniu toi tak do wywalenia ramie.

 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...