TomekLodz1973

Wymiana amortyzatora. Czy będzie pasowało ?

Rekomendowane odpowiedzi

PrzeLuka

30 mm skoku więcej? Zmieni się geometria roweru i praca tylnego zawszenia.

Po co Ci 150 skoku? Jak pisze sam producent jest to rower "przeznaczony do rozpoczęcia uprawiania MTB Cross Country (XC)". Zjazdówki z niego nie zrobisz.

P.S.

Propozycje...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
TomekLodz1973

Bardziej pytałem czy bez problemu to założę. Dociąć rurę sterową i ... gotowe. Czy oś koła jest taka sama, czy rura sterowa taperowana ma te same wymiary. Nie chcę większego skoku a lepszą pracę. To proste pytania, chcę się upewnić że ... I tyle 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PrzeLuka

Jaki problem wyjąć amor i koło pomierzyć wszystko. Bez urazy ale czytać chyba umiesz, więc wystarczy uzyskane pomiary porównać z opisem amora.

Z opisów wynika, że będzie pasować ale pomierz wszystko dla pewności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ares

Nada się pod względem spasowania wszystkiego ale skok jest za duży. Są wersje pod tą ramę z dedykowanym skokiem i czegoś takiego szukaj no ale to już twój wybór bo możesz mieć gorzej z pracą niż obecnie. 

• Dziękuję! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PiotrekGT

A aurona nie skraca się tak samo prosto jak aiona? Tzn podkładkami? Bo jesli tak jest to w sumie banałem jest go skrócić. A i tak wypada jakiś seriws zero zrobić więc okazja jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
w0jta5

A czy w przypadku XC100S rama nie jest taka sama jak w AM100S, tylko różni się zawiasem przy damperze? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
TomekLodz1973

Pytam Was bo nie chce iść do serwisu z wiadomych przyczyn. Na pewno nie zmieniam z powodu długości a chce poprawić pracę. Wychodzi że będzie pasował i tyle. Dziękuję za odpowiedź 😁

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruk

Kolega dostał odpowiedź więc zamykam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.