Skocz do zawartości

Co do sakwy jeśli mamy system bezdętkowy


czerwo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w ostatnim czasie kupiłem rower w którym będę miał system bezdętkowy i zastanawiałem się co teraz pakować do sakwy, kupiłem taką na 0,7 L i chyba tego nie przemyślałem :D bo powinienem najpierw zastanowić się z będę tam pakował a dopiero później kupić.

Teraz moje pytanie co ze sobą wozicie mając system bezdętkowy, czy macie ze sobą "sznurki" do zatkania dziury + trochę mleka czy może druga opcja klucz do odkręcenia wentylu + dętka i łatki. A może macie jakieś kombinacje że jak jedziecie blisko to bierzecie tylko "sznurki" i mleczko a jak dalej to wszystko ? Może wgl nie trzeba brać mleczka ?

Ogólnie chciałbym się spakować jak najbardziej kompaktowo jestem kolarzem który podchodzi do jazdy bardziej na sportowo niż turystycznie.

Drugie pytanie to czy dętki różnią się jakoś wielkością kiedy nie są napompowane bo do tej pory w wszystkich sklepach widziałem tylko jednej wielkości :D o ta którą mam nie bardzo chce się zmieścić do sakwy 0,7L jest to dętka 29x2.35, Szajbike robił filmik o takich sakwach i jemu do sakwy o takiej pojemności się to mieściło i to bez problemu a jego dętka wyglądała na mniejszą a raczej też miał do MTB.

IMG_20200314_161050.jpg
Odnośnik do komentarza
W dniu 15.03.2020 o 21:06, Fimala napisał:

Ostatnio przerzuciłem się tylko na multi tool, pompke i Blackburn Plugger.

 

Czy miałeś okazję korzystać z tego systemu na trasie? Tzn. chodzi mi ogólnie o sznurki, a nie ten konkretny model. Jadę w tym roku wisłę i zastanawiam się nad zestawem naprawczym. Na mleku jeżdżę już drugi sezon, ale z niczego jeszcze nie korzystałem :)

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Krystiano napisał:

Czy miałeś okazję korzystać z tego systemu na trasie? Tzn. chodzi mi ogólnie o sznurki, a nie ten konkretny model. Jadę w tym roku wisłę i zastanawiam się nad zestawem naprawczym. Na mleku jeżdżę już drugi sezon, ale z niczego jeszcze nie korzystałem :)

Jechałem Wisłe bez sznurków i to był największy błąd serwisowy jaki zrobiłem w dotychczasowym kolarskim życiu. Przez ich brak już przed Oświęcimiem miałem dętke w przednim kole... Sznurki obowiązkowe.

Odnośnik do komentarza

To musiało być coś poważnego jak mleko nie dało rady. Temat jest dobry, bo sam się zastanawiam jaki zestaw naprawczy jest optymalny, bo jeżeli pojedziemy po bandzie to wyjdzie na to że najlepiej mieć wszystko włącznie z dętką;) Dlatego tak podpytuję czy te sznurki faktycznie potrafią załatwić sprawę czy jednak dętka do obowiązek.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...