Skocz do zawartości

Problem z tylna zebatka


Filip Albrecht

Rekomendowane odpowiedzi

Filip Albrecht

Witam, mam nowy rower i zauważyłem, że tylna zębatka kiedy zacznę ja mocniej dotykać zwyczajnie porusza się tak jak była by nie dokręcona. Czy aż tak widoczny gołym okiem luz zębatki jest rzeczą normalną czy jest to po prostu słabo dokręcona część przez pracownika sklepu, w którym kupiłem rower? 

Odnośnik do komentarza

Pracownik sklepu to pewnie nawet nie pomyślał żeby na to spojrzeć.

Co to jest za rower? Ile ma biegów? Co tzn "mocniej dotykać"? Istnieje opcja, że to nie jest niedokręcenie tylko luz na wolnobiegu i o ile nie jest jakiś duży to może być zupełnie normalne.

Odnośnik do komentarza
Filip Albrecht

Cube Reaction pro ,12 biegów widać ten ruch zębatki kiedy zwyczajnie złapie ja palcami i zaczne ruszac .Czy można ta część samemu podkręcić?czy może to oznaczac duży problem z nowym rowerem 

Odnośnik do komentarza

Kiedyś kupiłem rower z neta tylko nie pamiętam już który i też była lipnie dokręcona kaseta z takim luzem jak opisujesz...trzeba dobrze przykręcić. U mnie pamiętam, że była jakoś tak delikatnie pod skosem nieprecyzyjnie skręcona. serwis mi to ogarnął bo klucza do kaset nie miałem. Kaseta 9 lub 10 była (Romet Rambler lub Kross Level B 6):)

Odnośnik do komentarza

Z tego co piszesz wnioskuję,że rower kupiłeś w sklepie stacjonarnym

Podjedź tam i powiedz o problemie,powinni zrobić ci to na poczekaniu,tym bardziej że sezon jeszcze się nie zaczął ;)

W dniu 4.03.2020 o 12:22, leszcz napisał:

jakaś podkładka jeśli kaseta jest węższa

Jak już sam zauważyłeś 12s nie może być za wąska ;) 

Odnośnik do komentarza
W dniu 4.03.2020 o 11:38, Filip Albrecht napisał:

Witam, mam nowy rower i zauważyłem, że tylna zębatka kiedy zacznę ja mocniej dotykać zwyczajnie porusza się tak jak była by nie dokręcona. Czy aż tak widoczny gołym okiem luz zębatki jest rzeczą normalną czy jest to po prostu słabo dokręcona część przez pracownika sklepu, w którym kupiłem rower? 

Nie wiem czy już sobie poradziłeś ale:

Jeżeli napęd hałasuje ponad normę albo jeżeli ruszają się zębatki pomiędzy sobą (a nie cały uklad) to znaczy, że jest niedokręcone lub źle spasowane. Natomiast (bardzo) duże luzy są bardzo częste przy tanich napędach od srama a już w szczególności tych najtańszych plug and play ale jeżeli działają Ci wszystkie biegi to na 90% wszystko jest w porządku. 

Natomiast jeśli mówimy o shimano to hałasujący, charakterystyczny dźwięk podczas przełożeń to oznaka niedokręconej zębatki

Edytowane przez criispyhere
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...