Skocz do zawartości

stery zintegrowane i główka ramy, problem

tomrom2879

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem ze sterami i z główką ramy w moim Wheeler Route 41 (szosa). Dodam, że rower składam samodzielnie i ramę kupiłem na allegro. Rama jest pod widelec 1 1/8 ‘.

Wymiary główki ramy to:

- długość     120mm;

- średnica wewnętrzna (góra, dół)     41,15mm

- głębokość na której jest rant o które opiera się łożysko (góra, dół) ok     9,50mm

Poczytałem trochę o sterach rowerowych i doszedłem do wniosku, że muszę mieć stery zintegrowane IS41 pod widelec 1 1/8’

Wymiary Sterów (Cane Creek stery 40 IS41 1 1/8" tall) które kupiłem:

- łożysko (górne, dolne) średnica zew. 41,00mm; średnica wewnętrzna 30,20mm; wysokość 6,48mm

- bieżnia (górna, dolna) – wchodzi ciasno na widelec także już nie będę podawać wymiarów.

Największy problem jest z górnym łożyskiem, ponieważ wpada ono za głęboko, a z tego co wiem łożysko powinno wystawać ok 1mm nad główkę ramy. Podobna sytuacja jest z dolnym łożyskiem. Zamieszczam zdjęcia dla zobrazowania:                                            

Czy moglibyście mi podpowiedzieć czy kupiłem złe stery czy może dostałem złe łożyska lub ktoś szybciej modyfikował tą główkę ramy?

Dzięki i pozdrawiam :)

IMG_0586.jpg IMG_0587.jpg IMG_0588.jpg IMG_0589.jpg IMG_0590.jpg IMG_0591.jpg IMG_0592.jpg IMG_0593.jpg Edytowane przez tomrom2879
pomyłka

Masz stery półzintegrowane a nie zintegrowane.

Na zdjeciu nr 1 i 4 widać wyraźnie, że w główce ramy nie ma bieżni pod łożyska.

Zintegrowane (IS)

stery-zintegrowane.thumb.jpg.61c830610518c32cc37ae6b065fcb66e.jpg

Półzintegrowane (ZS)

stery-polzintegrowane.thumb.jpg.eab89ad00d37edd9610bb07ca0f3e391.jpg

Czeka Cię zatem kolejny wydatek a i wybór masz dość skromny.

https://allegro.pl/oferta/bbb-bhp-50-semi-integrated-stery-41-4-zs41-polzint-8014584125?reco_id=f21f3e0b-4f90-11ea-80e9-b02628c80a60&sid=0e7a5475e04eefd78184d559df6fb9f87c889ad5ac94196dac75ac99722370c3&bi_s=archiwum_allegro&bi_c=Product&bi_m=reco&

3 minuty temu, tomrom2879 napisał:

Rozumiem, a gdybym kupił lub wytoczył same miski? Miałoby to sens?

Zerowy. Przecież te miski też zajmą miejsce to gdzie wciśniesz łożyska?

Google: headset ZS41

• Lubię to! 1

Pogódź się z złym zakupem (odsprzedaj je) i kup to co trzeba. 

Teoretycznie dało by się wytoczyć same bieżnie i je wprasować ale pożądanego efektu nikt Ci nie zagwarantuje, więc szkoda zachodu. Nie słyszałem aby w ogóle ktoś próbował czegoś takiego.

Toczenie misek nic Ci nie da, bo jak potem zmieścisz łożyska, które już masz? Nadal chyba nie załapałeś różnicy w budowie obu typów sterów.

Nie kombinuj tylko zrób to jak trzeba. Jak uszkodzisz ramę to co potem zrobisz?

Pod posiadane łożyska CC nie dorobisz nic (gdyby główka miała ze 3mm średnicy wew więcej to.ina sprawa). Jesteś skazany praktycznie wyłącznie na wskazane powyżej. Konsekwencje posiadania egzotycznej ramy.

Ok, dzięki za radę. Nie spodziewałem się, że z moją ramą wyląduję na skraju dostępności sterów.

Może jesteście zainteresowani kupnem tych sterów? Kupiłem je za 165 zł ale sprzedam za mniej - wiadomo :) dajcie jakąś propozycje. Serwus

Edytowane przez tomrom2879
pomyłka

Może spróbuj je zwrócić :)

Ja też mam w 2 ramie nietypowe stery 44 i 55 mm miski ( zamiast standardowe 44 i 56mm) przez co miska jest bardzo ciężko dostępne a ilość gotowych sterów z wyższej półki to tylko ritchey.

Także pomierz ile ma w środku główka ramy i takich sterów szukaj.

Na pewno masz pół zintegrowane czyli semi-integrated