Skocz do zawartości

Problem z łańcuchem


Przełajowy Szymon

Rekomendowane odpowiedzi

Przełajowy Szymon
Opublikowano

Witam

Zacznę od przedstawienia sytuacji

Jakiś czas temu zdałem sobie sprawę, że łańcuch w moim rowerze przełajowym jest już wyciągnięty i przydało by się go wymienić. Mam napęd shimano 105 więc zamówiłem w internecie łańcuch 105 i rower oddałem do serwisu.Gdy maszyna była gotowa od razu wyjechałem w teren ale zorientowałem się, że nowy łańcuch przeskakuje na kasecie przy trochę mocniejszym wciśnięciu w korby. W domu do tego okazało się, że łańcuch przy kręceniu wstecz dotyka ramy. Stary łańcuch nie miał problemów z przeskakiwaniem na kasecie lecz przy puszczaniu korb na wyższych prędkościach zdarzało mu się dotknąć ramy.

To co udało mi się wymyślić

Może uderzanie o ramę jest spowodowane problemem z systemem bębenkowym?

Może skrócenie łańcucha pomoże?

Proszę koledzy o pomoc bo przez ten problem nie jeżdżę 😞

Opublikowano

Jak nie masz dobrego napinacza w tylej przerzutce to normalne że łańcuch bije po ramie. Jeżeli chodzi o przeskakiwanie na kasecie to przespałeś moment wymiany łańcucha. Teraz załóż stary łańcuch i dbaj, smaruj dłużej pożyje.

 

Opublikowano

Albo powrót do starego łańcucha i zajechanie kasety na amen. Ale skoro wymiana odbyła się w serwisie to wątpię aby taka opcja była możliwa. Na pewno nie ma co kombinować ze skracaniem łańcucha. Za to można spróbować jeszcze trochę pojeździć i możliwe że łańcuch i kaseta się dograją. Czasami to wystarcza. 

Opublikowano

Czasem po kilkudziesięciu km kancuch sie układa.  Z bębenkiem swoją  drogą  tez może być problem.  Jeśli suchy i się haczy może podbijać łańcuch. Zdążyło mi się tak. 

Przełajowy Szymon
Opublikowano

Ok dzięki za wasze odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...