Skocz do zawartości

Wahoo Elemnt Mini vs Sigma 16.16 STS vs VDO M3.1 WL

Gucci

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam bezprzewodowego, niezawodnego licznika. Poprzednia Sigma wytrzymała ze mną 12 lat (na kablu), tym razem chciałbym coś bezprzewodowego. 

Nie potrzebuję zapisu śladu, bo mam Garmina Forerunner 245, w przyszłości być może dokupię czujnik kadencji, do Sigmy i do VDO jest to możliwe, nie wiem jak Wahoo. 

Sigma wydaje się oczywistym wyborem ale znalazłem na bikester  Wahoo Elemnt Mini za 250zł, czy warto dopłacić z Sigmy za 170zł do Wahoo? A może VDO?

Cena na bikesterze jest podejrzanie niska... zazwyczaj za ponad 350zł a tutaj za 250...

Edytowane przez Gucci
7 minut temu, Marcin Kwita napisał:

W Wahoo masz ten plus, że w sumie ślad możesz mieć po sparowaniu z tel :) No i to taka dizajnerska firma. Ja bym brał Wahoo.

Ślad mam z zegarka Garmin 245 :P Oprócz "fajniejszego" wyglądu nie ma żadnych zalet względem Sigmy 16.16 STS.

Sigmę miałem kilkanaście lat, ale na kablu, nigdy mnie nie zawiodła. Nie wiem, która z tych firm słynie teraz z niezawodności, Sigma, VDO czy Wahoo.

11 minut temu, nctrns napisał:

STS Sigmy to dno i metr mułu. Ich własny standard, niekompatybilny z niczym, podatny na interferencje.

Masz jakieś doświadczenia z ich licznikami na STS? STS to kodowany sygnał a i tak ma zakłócenia?

Rozumiem dlaczego ludzie wybierają Wahoo Elemnt Bolt ale czy Mini jest wart tych 250zł? Gdyby kosztował tyle co w innych sklepach tj. ponad 350zł to na pewno bym go nie wybrał.

Mi osobiście 12.12 przestała dogadywać się z czujnikiem prędkości, żadne resety nie pomogły. Wiele osób opisywało problemy z zasięgiem do czujnika kadencji w 16.16, oraz z problemami gdy przy liczniku na kierownicy znajduje się mocniejsza lampka ledowa.

Element Mini też bym nie kupował, bo to jest półśrodek. Zostałbym albo przy dobrym przewodowym, a jeśli bardzo chcesz kadencję, to albo wrzuciłbym zegarek na kierownicę, albo zbierał na komputerek garmina, nawet używany.