Skocz do zawartości

Adapter mocowania przedniej przerzutki


Pazuzu

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje wymianę przerzutki przedniej na mocowaną na taka mocowaną za pomocą śrub (Direct Mount ). Nie mam otworów w rurze więc muszę kupić adapter. Wybór jest dość spory, problem polega na tym że muszę kupić raz a dobrze. Nie wchodzi w grę sytuacja w której coś nie pasuje lub sam adapter jest słaby. 
Możecie coś polecić?

Chyba że to kompletnie nie ma znaczenia i wszystkie adaptery to jedno i to samo.

Odnośnik do komentarza

Jak za pomocą śrub a nie śruby to chyba nie DM a E-Type. I jak rama nie ma uchwytu to adapter montowany pod suport. Ale zdecydowanie lepiej i często taniej nabyć właściwą przerzutkę docelową.

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Pazuzu napisał:

Interesująca przerzutka (GRX FD-RX400) nie występuje w wersji na obejmę. Dlatego jestem zmuszony dokupić adapter.

 

Jak widać shimano wyleczyło się z produkcji 100 wersji na różne okazje i produkuje jedną uniwersalną.

A adapter kup firmowy czyli SM-AD91.

I przeczytaj "Podręcznik sprzedawcy 1"

https://bike.shimano.com/pl-PL/product/component/grx-10-speed/FD-RX400.html

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Odnośnik do komentarza

No właśnie nie udało. Kupiłem takie coś: https://www.bikestacja.pl/kcnc-obejma-przerzutki-318-niebieska-p-9823.html  ale mam wątpliwości. W tej przerzutce jest jakiś wkręt wzmacniający i to dziadostwo trzeba wykręcić tak żeby dotykało rury podsiodłowej, tudzież obejmy. Przy obejmie, którą kupiłem ten pręt wychodzi w powietrze (konstrukcja obejmy lokuje przerzutkę w takim miejscu) więc lipa. 

Odnośnik do komentarza

Ja znalazłem coś takiego https://rowerplus.pl/adaptery-i-obejmy-do-przerzutek/7319-adapter-direct-mount-do-przerzutki-przedniej.html?search_query=obejma&results=67?s=1. Ale dobrze byłoby zapytać sprzedawcy przed zakupem czy będzie pasowała(średnica).Być może jest możliwość zamówienia różnych wariantów.

Przy adapterach shimano SM-AD91 o których wspominaliście występują dodatkowe oznaczenia L oraz MS, należy o tym pamiętać przy ewentualnym zamówieniu (chodzi chyba o warianty średnicy obejmy).

Edytowane przez Strek
Odnośnik do komentarza

Dosłownie kilka dni temu na Cyklomanii pojawiło się kilka sztuk SM-AD91 w wariancie L, czyli do ram o większej średnicy. Zdążyłem już tam zamówić, bo szkoda mi nerwów i czasu na kombinowanie z alternatywami. Widziałem ten adapter z linku powyżej, ale niestety nie znalazłem żadnego źródła, które podawałoby, że takie połączenie zagra z GRX'em, a różnica w cenie względem szimanowskiego jest na tyle niewielka, że jednak postanowiłem trzymać się zaleceń producenta.
Dzięki za odpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Krzysiek Czupryna

Cześć, podepnę się do tematu.

W moim Cannondail Topstone mam mocowani przedniej przeżytki na obejmę, w zeszłym tygodniu zakupiłem zestaw z grx 8..

Niestety przy doborze przedniej przerzutki się pomyliłem i zamówiłem wersje ma hak..

Jest jakaś wersja przejściówki do obejmy ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...