Skocz do zawartości

Skarpetki "nie plastikowe"

Fenikspo

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się zapytać czy poleci ktoś jakieś skarpetki które nie będą plastikowe. Tzn. miałem jakieś cienki zwykłe, kupiłem też termoaktywne coolmax chyba z bike czy jakoś tak i jeszcze jakieś comodo. Niestety żadne mi nie pasują. Noga pływa mi w nich i źle się w nich czuję. Wstyd przyznać ale na razie jedyne w jakich chodzę od lat to bawełniane bazarowe, takie grubsze. Po praniu jak wszystkie "wichcie" już z nich wyjdą ze środka to są bardzo dobre. Nie czuję aby noga mi się ślizgała itp. Liczę że może ktoś miał podobny nietypowy problem i coś mądrego doradzi.

Z bawełną jest ten problem, że jak się stopa zapoci to ta bawełna ładnie utrzymuje tą wilgoć. Jednak sportowe "plastikowe" skarpetki lub wełniane lepiej się spisują. Jak ci noga pływa to masz raczej źle dobrane buty. Może coś pomoże jakaś dodatkowa wkładka.

• Lubię to! 1

Kupiłem jakies cudowne skarpetki od UnitedCyclist i są tak beznadziejne że głowa boli i nos urywa :/ Jak byś miał woreczek foliowy na nodze. Mam komplet Takich za 10 zł Mavika z Aliexpress i jestem bardzo zadowolony. Przewiewne, odprowadzają pot od nogi. Super. Zamówiłem kolejne trzy pary... A na zimę? Narciarskie polskiej formy Hornhill. Nawet takie cienkie mam jedne i dosłownie czuć jak grzeją...

A na co dzień zwyklaki z biedry ;) 
(Jeśli coś nie jest na rower, nie warto w to inwestować ;) )

Podejrzewam że takie bawełniane właśnie będą trzymać wilgoć. Niestety jakiekolwiek cienkie plasticzaki od razu odpadają bo po założeniu tylko na stopę natychmiast czuję się źle. Wkładki i buty nie mają nic do tego, nawet w klapkach źle mi się chodzi. Może coś pokombinować z merino i alpaca, poszukać jakieś grubsze niegrzejące albo coś.

Ja to się ciężko zastanawaiam czy na lato nie sprawić sobie sandałów SPD, bo ogólnie nie lubię skarpetek. W domu zawsze pierwsze co to pozbywam się skarpetek ale do butów to już dla mnie nie ma problemu z żadnymi, tylko na rower i trekking odpuszczam bawełniane.

^ Dzięki za info, nie wiedziałem. Pytanie tylko jak z przewiewem. Generalnie mam bardzo potliwe stopy i do normalnego chodzenia wybieram same sandały jak na zewnątrz jest już 10 stopni. Antyperspirantów jakoś jeszcze nie próbowałem.

Polecam skarpetki ze sklepu zwift, drogie jak jasna cho...a, ale naprawdę bardzo fajne. Odkąd kupiłem to wszystkie inne, również drogie, leżą nieużywane.

Franz Mauer

To się nie dziwię. To zwykle, tanie skarpetki. Absolutnie bez jakichkolwiek walorów. Sprzedawali skarpetki Dexshell 'a, które były drogie, ale mega się sprawdzały w mokre dni. 

W dniu 7.02.2020 o 11:54, Fenikspo napisał:

Wstyd przyznać ale na razie jedyne w jakich chodzę od lat to bawełniane bazarowe, takie grubsze.

Unikaj bawełny bo kiedy jest wilgotna wychładza ciało. Obojętnie czy to będą skarpetki czy na przykład T-shirt. Jak nie lubisz plastikowych, tak jak ja, to masz dwa wyjścia. Wełniane - merino lub jedwabne. Z tańszych merino możesz spróbować tych: https://www.decathlon.pl/skarpetki-900-zimowe-id_8549198.html Na ich stronie są niepochlebne opinie o nich ale osobiście jestem z nich zadowolony. Nawet po domu w nich łażę. Nie kosztują fortuny więc jedne na próbę możesz kupić. Z jedwabnych nic Ci nie polecę bo używam zakupionych hurtem dawno temu. Natomiast bawełna jest fajna ale w temperaturach typu 18-25° C.

Możesz też kupić na próbę skarpetki bambusowe. Ja mam takie płetwy, że pocą się nawet w niskich temperaturach, a w bambusowych skarpetkach nie mam problemów z mokrymi stopami. U mnie w codziennym użytku sprawdzają się skarpetki Nordhorn Bamboo, ale inne firmy też mają bambusowe w ofercie.

Z rowerowych skarpet na lato jestem za to zadowolona ze skarpetek z Decathlonu z serii 500.

Raz kupiłam rowerowe skarpety X-Socks i latem nie sprawdziły się na moich płetwach, ale w temperaturach około 15 stopni były ok, chociaż też szału nie było. 

Dzięki wielkie za odpowiedzi, zamówię sobie dwie pary tych bambusowych na znanym serwisie i znajdę jakieś merino dla porównania, może akurat któreś mi podpasują. Na pewno dam znać co z tego wyszło i czy któreś mi spasowały.

Aktualizacja 17.03.2020:

Zakupiłem jedna parę bambusowych i jedna merino z nordhorna. Merino są mega ciepłe, wygodne i jedynie na zimę. Co do bambusowych to zakupiłem jeszcze 5 par, są wygodne miękkie i nie są plastikowe. Dzięki wszystkim za porady. Sziva jak zwykle trafiła z firmą.

Edytowane przez Fenikspo