Skocz do zawartości

rower o długości nie większej niż 130 cm

Łza Włóczynutka

Rekomendowane odpowiedzi

Łza Włóczynutka

Cześć, sprawa nieco nietypowa: czy spotkał się ktoś z waz z rowerem, którego długość nie przekracza 130cm?

Rower z przeznaczeniem na dojazdy do pracy: najpierw samochodem do granicy miasta, dalej rowerem. Z uwagi na cenny czas, chciałbym rower który wejdzie w całości do bagażnika, żeby nie trzeba było tracić cennych minut na składanie/rozkładanie. Bagażnik auta jest spory: ma 120x130cm, wysokość 100cm 

Nie ma lepszej opcji niż taki składaczek. Złożenie/rozłożenie to kwestia sekund 

BTW przy tych wymiarach przekątnej masz na pewno ok 170

Edytowane przez SzpiceR
28 minut temu, zibi_j1 napisał:

Ja wożę na dachu ale to jest dobre jak jeździsz po znanych trasach. Nie ma nic gorszego niż trafić na przejazd pod wiaduktem o wysokości 2m :) . Chociaż nie, możesz znaleźć jak to objechać. Gorsze jest jak musisz po drodze zrobić zakupy w markecie i miejsca są tylko na podziemnym parkingu :) .

Edytowane przez mareq
Łza Włóczynutka

Musiał bym mieć drabinę, moje auto ma 2m wysokości bez tego ;).  Mam hak i hakowca Atery, ale to jest spoko na weeked albo wakacje. Codzienne zdejmowanie i zakładanie roweru po cztery razy dziennie jest zbyt upierdliwe. Składanie składaka też jest zbyt upierdliwe - okazjonalnie pewnie spoko, ale po kilka razy dziennie to naprawdę robi się denerwujące.

Potrzebuję jakiś kompaktowy rower który się zmieści do bagażnika bez żadnej kombinatoryki ;)

Znajomy korzysta przy dojazdach ze składaka Bromptona. Według ich strony po złożeniu ma śmieszne rozmiary 585x565x270mm. Z roweru korzysta już kilka lat i nie narzeka na jego solidność.

Jakie masz auto? Możesz tak złożyć oparcia tylnych foteli ?

2_fmt19.jpeg

Jeśli tak, to skręcasz kierownicę w bok o 90 stopni i wkładasz przednie koło pomiędzy fotele, a złożone oparcia tylnego rzędu. ( tu akurat leży normalnie, ale wkładając tam koło przy skręconej kierownicy można dodatkowo "skrócić" rower o połowę długości koła )

717ea789ac8ccc4b960c6cdc8d497af3.jpg&key

Edytowane przez Piotr78
Łza Włóczynutka
17 godzin temu, Piotr78 napisał:

Możesz tak złożyć oparcia tylnych foteli

Mogę, po złożeniu oparć mam 240 cm więc wejdzie nawet moja górska 29-tka. Ale: zawożę/odbieram dziecka z przedszkola, więc foteliki itd, itp. Składanie oparć odpada. Chciałbym mieć coś, co się zmieści do bagażnika, tym bardziej, że bagażnik jest potężny w tym aucie.

19 godzin temu, eMM napisał:

Przekątna Twojego bagażnika, to 176 cm.

Pewnie tak, ale to gdyby rower był linią prostą. Ale jest bryłą trójwymiarową, ma kierownicę, siodełko, które utrudniają ułożenie go po przekątnej. Pewnie roboczo coś  koło 150 by się zmieściło - gdyby był taki rower to też OK.

Jest na Allegrozie kilka modeli które mają w okolicach 130 cm, ale wszystkie mają malutkie kółeczka, jak w rowerkach dziecięcych, to jeszcze spoko, ale wszystkie są elektryczne.