Skocz do zawartości

Tani licznik z GPS i jazdą po śladzie

misiek_1004

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnie kilka godzin poświęciłem na czytanie wątków w tym dziale w poszukiwaniu odpowiedzi na moje pytanie.

Otóż zakres cenowy jaki chcę przeznaczyć na zakup to okolice 400 zł (co i tak jest powyżej moich pierwotnych planów).

Nie zamierzam korzystać z żadnych dodatkowych czujników. Zależy mi natomiast na możliwości podążania za śladem i synchronizacji z Endomondo.

Na chwilę obecną jestem najbliższy zakupu Sigmy Rox 10 bądź 7.

Zastanawiałem się nad Mio Cyclo 105 dopóki nie okazało się że do jazdy po śladzie wymaga ona modyfikacji oprogramowania.

Przeciw Sigmie rox 10 świadczy trochę mała część wyświetlacza przeznaczona na "nawigację" na plus jest możliwość pobrania fixa z pomocą telefonu

Przeciw Sigmie rox 7 świadczy brak łączności bezprzewodowej z telefonem (ile wtedy czasu licznik będzie potrzebował na złapanie satelit) na plus możliwość konfiguracji ekranów co za tym idzie większa część wyświetlana dla "nawigacji"

Wiem że te plusy i minusy pogodziłaby Sigma rox 11 ale ta cena.

Inne liczniki które były proponowane przez forumowiczów albo w chwili obecnej są już niedostępne w sprzedaży, albo są poza moim budżetem.

Jak czytałem te tematy to przytłoczyła mnie mnogość modeli różnych producentów i mogłem coś przeoczyć.

Jeśli znajdzie się ktoś, kto pomoże mi  rozwiązać mój problem, będę wdzięczny.

Mam sigmę rox 10. Przy nawigacji po śladzie denerwujące jest, że widać tylko ślad. Nie wiesz jak wygląda skrzyżowanie i przy niektórych trzeba mocno uważać, żeby pojechać gdzie trzeba. Brakuje też jakiegoś ostrzegania o manewrze, trzeba regularnie zerkać na wyświetlacz.

Jestem świadomy wyglądu nawigacji, za takie pieniądze nie mam zbyt wygórowanych wymagań.

Dobrze się domyślam że w tym liczniku nie ma możliwości zmiany wyglądu wyświetlacza i podział na 3 sekcje jest stały?

Proszę napisz jeszcze czy przyciski w tym liczniku w miarę wygodnie się obsługuje w czasie jazdy i czy ten licznik w miarę dobrze pracuje, "nie laguje"?

To może komputerki lezyne? Używam lezyne mega xl i zarówno w Alpach i na Jurze nawigacja sprawowała się bardzo dobrze (możliwość wgrania map offline). AAkurat mega xl jest poza budżetem, ale już taki lezyne macro plus kosztuje 415zł. Z fajnych rzeczy - można zdefiniować sobie kilka rowerów, zarządzanie za pomocą apki, no i czas pracy na baterii :) na minus: mały wybór mocowań.

Ciekawa propozycja 😀

A jak z nawigacją w Polsce?

Czy na forum znajdzie się właściciel tego komputerka lezyne macro plus, który powie coś więcej na jego temat?

Przejrzałem sobie appkę. Spodziewałem się języka angielskiego a jest polski (to duży plus).

Czy komputerek również ma wybór języka polskiego i jak nawigacja sprawuje się w Polsce?

Jak szybko łapie fixa?

Edytowane przez misiek_1004

Ja ostatnio kupiłem sobie ROX 7 ( trochę ponad 300 pln) bo wkurzał mnie telefon na kierownicy. Jest to licznik z GPS a nie nawigacja, i moim zdaniem sprawdza się super. Po pierwsze rozbudowana funkcje licznika ( w 11 można podłączyć dodatkowe czujniki ), dokładna rejestracja śladu, moim zdaniem lepsza niż w telefonie, długi czas pracy na baterii.

oczywiście można użyć jako nawigacji która prowadzi cię po trasie i mimo małego wyświetlacza sprawdza się super, poza .tym chyba tutaj na forum przeczytałem ze ktoś zrobił sobie obok domu ( miejsca docelowego ) krótka trasę a sigma pokazuje duża strzałką kierunek do początku trasy i powiem szczerze częściej korzystam z takiego rozwiązania niż z prowadzenia po śladzie szczególnie w mieście gdzie można pojechać różnymi ścieżkami ale ważne żeby w dobrym kierunku. 

2 godziny temu, chilika napisał:

na minus: mały wybór mocowań.

Właściwie to wybór jest zerowy bo są tylko 3 od Lezyne, chyba że coś się w ciągu ostatniego półrocza zmieniło.

Co do Macro Plus to jest to świeżynka ale wydaje mi się, że jest to nic innego jak skarłowaciały XL i największą różnicą jest pewnie wyświetlanie 8 pól zamiast 10.

42 minuty temu, misiek_1004 napisał:

Czy komputerek również ma wybór języka polskiego i jak nawigacja sprawuje się w Polsce?

Mega mają PL to i ten będzie mieć bo do tych komputerków wydają to samo oprogramowanie. Mnie nawigacja jeszcze nie zawiodła o ile ślad zrobiłem w domu i to nie przy pomocy serwisu Lezyne. Apka na tel może sama w sobie najgorsza nie jest, rysowanie śladów też nie jest jakieś trudne ale algorytm pcha w krzaki co na szosie jest denerwujące. Może już to ogarnęli.

56 minut temu, misiek_1004 napisał:

Całkiem szybko. Ja najczęściej odpalam licznik już poza domem i jak już zamknę drzwi to satelity są złapane. Ale czasem się zdarza, że trwa to dłużej, podobnie zresztą miałem w Brytonie.

Gdy jeżdżę po mieście to z jazdy po śladzie nie planuję korzystać.

Gdy wyjeżdżam poza miasto i zamierzam sobie objechać kilka miejscowości 20-40 km (staram się nie jeździć zbyt często tymi samymi drogami), wtedy zamierzam korzystać z tej funkcjonalności.

3 godziny temu, Medzamir napisał:

Właściwie to wybór jest zerowy bo są tylko 3 od Lezyne, chyba że coś się w ciągu ostatniego półrocza zmieniło.

Jest jeszcze K-EDGE, ale tanie te uchwyty niestety nie są :(

Wspomniałeś wcześniej  o Sigmie rox7. Uważasz, że nie będziesz potrzebował czujników. Jak cię wciągnie to będziesz żałował. Ja też tak na początku myślałem a teraz mam czujniki kadencji i pulsu.

@chilika o "kej edż" zapomniałem ale lepiej nie wspominać bo to nieporozumienie dawać 1/3 ceny XL za uchwyt.@mareq ma rację z tymi czujnikami. Jeśli zamierzasz używać do czegoś więcej niż turystyka to prędzej czy później będziesz chciał mieć.

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka

Na chwilę obecną jestem bliższy tego Lezyne.

Jeśli mogę wyznaczyć na nim pełną trasę dokładnie taką drogą jaką chcę jechać (bo rozumiem że tak jest), to ma wszystko czego potrzebuję a nawet więcej bo ma nawigację zakręt po zakręcie.

Bryton 330 bedzie mial to co chcesz. Pozniej dolozysz czujniki bez problemu (jak zechcesz). No i tez ma mozliwosc nawigacji zakret po zakrecie jak trase wyznaczysz przez strone brytonactive. A trzymanie na jednym ladowaniu jest rewelacyjne moim zdaniem.

Wysłane z mojego LG-K100 przy użyciu Tapatalka

co do wspomnianego Lezyne  Macro Plus, to z tego co mi się wydaje, nie posiada on map offline. Tylko Mega C i Mega XL mają możliwość wgrania mapy. Pozostałe komputerki od Lezyne mają prowadzenie po śladzie z dodatkową nawigacją TbT. Takżę mapy nie uraczysz, ale będziesz zadowolony.

Tak jak chciałeś jest możliwość narysowania (przygotowania) trasy, która następnie jest rysowana na komputerku, a dodatkowo możesz włączyć TbT i przed każdym skrzyżowaniem dostaniesz informację i strzałkę gdzie należy skręcić. 

Połączenie z telefonem to też super opcja. W sobotę wyszedłem na przejażdżkę i po 2km wpadłem na pomysł, że zmienię trasę i pojadę do kolegi. Uruchomiłem mapę w telefonie, wpisałem adres, wybrałem trasę i wio. resztę zrobiło Lezyne. jak zboczyłem z trasy, to zaproponował rerouting. użyłem i poleciałem dalej

Ok

Dziękuję wszystkim za opinie i pomoc.

Temat uważam za wyczerpany.

Muszę jeszcze sobie przemyśleć względy finansowe.

W ostatecznym rozrachunku pozostaje Lezyne Macro Plus GPS ze względu na funkcjonalność i Sigma Rox 7 ze względu na cenę.

Różnica 70 zł robi swoje.

W każdym bądź razie teraz już mam temat bardzo rozjaśniony i ułatwione zadanie 🙂

W dniu 2.02.2020 o 21:27, misiek_1004 napisał:

Jeżeli masz na myśli ogłoszenie id 575920975 to licznik jest co prawda wystawiony w kategorii nowy ale w opisie jest już "jak nowy" a to jest różnica.

Faktycznie. Masz rację, że "jak nowy" to nie to samo co nowy. Zasugerowałem się, że jest wystawiony jako nowy i nie czytałem treści ogłoszenia. Mój błąd.