Skocz do zawartości

Cannondale Caad 12 2018 nowy widelec

Ziombi

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zauważyłem, że widelec w moim Caad 12 rozmiar 58

https://www.cannondalebikes.pl/o-marce/archiwum/2018-rowery-2018/szosowe/elite/caad12/caad12-105

ma zniszczoną końcówkę przy mocowaniu qr. Teraz rower stoi na trenażerze ( więc się nie obawiam utraty wytrzymałości karbonu ) ale na wiosnę albo latem mogę ulec zaproszeniu na wyjazd z zapalonym kolarzem. No i stąd moje pytanie. Jaki widelec będzie pasował ( geometrią i rozmiarami ) do tej maszyny? Dodam tylko, że ważę około 115 kg oraz, że wolałbym żeby rura sterowa była możliwie długa.

Proszę koledzy o pomoc w doborze, nie mam doświadczenia w temacie a nie chce wymyślić „kwadratowego” koła.

Edytowane przez Ziombi

W związku z brakiem odpowiedzi na postawione pytanie, chciałbym się dowiedzieć co zrobiłem źle? W złym miejscu umieściłem pytanie? Coś innego?
W innym temacie koledzy odpowiadają chętnie a tu cisza... 

Przecież oryginalne widelce są dostępne więc nie wiem gdzie jest problem. A skoro chcesz mieć długą sterówkę to praktycznie jesteś skazany na nówki. Chociaż biorąc pod uwagę "długą sterówkę" i te 115 masz totalnie nieodpowiedni rower

Godzinę temu, Ziombi napisał:

co zrobiłem źle?

Nic nie zrobiłeś źle. Cannondale to na naszym rynku niezbyt popularna marka, A jak na forum jestem trzeci rok, tak nie słyszałem żeby ktoś w jakiejkolwiek szosie wymieniał widelec. 
Ja osobiście wolałbym nie dostać żadnej odpowiedzi, niż dostać błędną.

@SzpiceR Dobrze gada w tym wypadku. Jak chcesz długa sterówkę szukaj nowego sztućca. Dla mnie szosa miała być nagroda za zejście z wagą poniżej 100kg i uważam, że była to bardzo dobra decyzja. Większy brzuch nie sprzyja jeździe na tego typu rowerze bo tłuczesz w niego kolanami. A prostowanie sylwetki na szosie sprawia, że traci ona zdolność robienia tego, do czego ja wymyślono. Dodatkowo jak widzisz na swoim przykładzie sztuciec z jakiegoś powodu się poddał.

Ja zastanowiłbym się nad tymczasową zmianą roweru, lub ciśnięciu na tym trenażerze ile wlezie żeby do sezonu zejść z wagą + kupił nowy oryginalny sztuciec.

Dziękuję za odpowiedzi. Inne rowery do jazdy na dworze mam, i w zasadzie ze względu na bezpieczeństwo staram się unikać głównych tras asfaltowych. Widelec był prawdopodobnie uszkodzony w chwili zakupu (używka) ale wtedy nie zauważyłem wiec pewności nie ma. Wasze odpowiedzi potwierdzają za to moje podejrzenie, że z moja wagą jazda na karbonowym rowerze jest ryzykowna :) pozostaje kwestia wypadu kolarskiego na który umówiłem się już wstępnie ze znajomym. Wolę wydać te kilkaset złotych niż się przekonać jak się hamuje zębami przy 30kmh... Gdzie można nabyć te widelce, może ktoś podpowiedzieć? 

6 godzin temu, Ziombi napisał:

Dziękuję za odpowiedzi. Inne rowery do jazdy na dworze mam, i w zasadzie ze względu na bezpieczeństwo staram się unikać głównych tras asfaltowych. Widelec był prawdopodobnie uszkodzony w chwili zakupu (używka) ale wtedy nie zauważyłem wiec pewności nie ma. Wasze odpowiedzi potwierdzają za to moje podejrzenie, że z moja wagą jazda na karbonowym rowerze jest ryzykowna :) pozostaje kwestia wypadu kolarskiego na który umówiłem się już wstępnie ze znajomym. Wolę wydać te kilkaset złotych niż się przekonać jak się hamuje zębami przy 30kmh... Gdzie można nabyć te widelce, może ktoś podpowiedzieć? 

Jeśli mam być szczery... ja bym raczej olał oryginalny widelec. https://pl.aliexpress.com/item/4000392969297.html?spm=a2g17.12010615.8148356.25.48ce268a60C8Ni 
Koła ten sprzedawca ma sprawdzone i świetne. Z tego powodu o jakość widelca tez bym się nie martwił.

A ja wręcz przeciwnie, nie założyłbym do roweru karbonowego widelca z ali za stówkę. Inna sprawa, że caad ma tapered sterówkę 

Oryginalne widelce w tym kraju będą dostępne zapewne na zamówienie i dystrybutorów. Wątpię, że ktoś ma to na stanie. 

Na pewno szybciej, prościej i taniej będzie kupno w niemczech albo UK. 

Ew możesz spróbować coś dobrać z innej firmy. Na bike discount pojawiają się różne wyprzedaże. Możesz zerknąć np na https://www.bike-discount.de/en/buy/cube-attain-gtc-race-fork-889607

Wg parametrów będzie pasował 

• Lubię to! 1
35 minut temu, zibi_j1 napisał:

Jeśli mam być szczery... ja bym raczej olał oryginalny widelec. https://pl.aliexpress.com/item/4000392969297.html?spm=a2g17.12010615.8148356.25.48ce268a60C8Ni 
Koła ten sprzedawca ma sprawdzone i świetne. Z tego powodu o jakość widelca tez bym się nie martwił.

Bez przesady... Do Caada 12 to już ładowałbym oryginalny. To nie rower za 1000zł... @ZiombiNapisz do Cannondale'a, a z pewością powiedzą Ci jak ogarnąć temat.

Edytowane przez Fimala
  • Lubię to! 2

"Following several reports of fork fractures on Cannondale Cyclocross CAADX Model Year 2013-2016 bicycles, including one tragic incident in which the rider fell and suffered injuries that ultimately led to his death, we launched an in-depth inquiry."

To tak a propos 'chińczyków' i wiary w niezawodność markowych produktów z Tajwanu.

Kolego Fimala, jak klikam w link z twojego posta włącza mi się sklep SzajBajk. To tak miało być? Nie wiedziałem, że się zajmują przedstawicielstwem cannondale. To by wiele tłumaczyło ;)

A gdybym chciał stalowe widły, jest taka opcja?

Edytowane przez Ziombi
12 minut temu, Ziombi napisał:

Kolego Fimala, jak klikam w link z twojego posta włącza mi się sklep SzajBajk. To tak miało być? Nie wiedziałem, że się zajmują przedstawicielstwem cannondale. To by wiele tłumaczyło ;)

A gdybym chciał stalowe widły, jest taka opcja?

Reklama kontekstowa

Niestety, z przedstawicielami Cannondale nie mogę się dogadać, sprawdzaja, obiecują odpowiedzi ale konkretnej oferty brak. Możecie polecić któregoś konkretnego dystrybutora albo dostawcę/producenta widelcy?
Chcę koniecznie kupić w Polsce z gwarancją i fv

Sent from my XQ-AT51 using Tapatalk

W dniu 1.08.2020 o 16:25, Ziombi napisał:

Niestety, z przedstawicielami Cannondale nie mogę się dogadać, sprawdzaja, obiecują odpowiedzi ale konkretnej oferty brak. Możecie polecić któregoś konkretnego dystrybutora albo dostawcę/producenta widelcy?
Chcę koniecznie kupić w Polsce z gwarancją i fv

Sent from my XQ-AT51 using Tapatalk

Możesz spróbować w:

https://thirtythree.pl/

Są oficjalnym dystrybutorem Cannondale'a,

lub tutaj:

https://valdisport.pl/

Chłopaki handlują nowymi i używanymi rowerami - często widzę przewijające się Cannony - może coś zaradzą (nowy raczej nie będzie, jeśli ujdzie, ale coś za coś - lipy nie sprzedają)