Skocz do zawartości

Szukam śruby!!

Mateusz198011

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak pisałem, pisz do meridy, albo rób jakieś druciarstwo małe.

Niestety przy zawieszeniach są często śruby z aluminium i warto mieć klucz dynamometryczny, zwłaszcza jak ktoś ma parę w rękach albo ma brak wyczucia jak np. ja :)

Udało mi się takie coś stworzyć co z braku oryginału  może być w zastępstwie. Parametry śruby wszystkie zgodne ze specyfikacją , spodek ma 24 mm ale myślę ,że można znaleźć 25 mm  lub 26. Z braku laku żeby maszyny nie uziemiać do czasu znalezienia fabrycznej. Jak Merida nie będzie miała to można jeszcze na tokarce odtworzyć oryginał tylko za dużo zachodu.

20200128_100403.jpg 20200128_100418.jpg

Edytowane przez pecio
  • Lubię to! 1

Jak robiłem ebika to kilka śrubek wytaczałem na zamówienie. Podajesz rozmiary albo zanosisz trupa i ci robią. Rozważyłbym stal. Przejściowo spróbowałbym jakąkolwiek śrubę M5 podpasować. No i jak to mówią mniej szpinaku :) albo klucz dyna kupić.

13 minut temu, pecio napisał:

Udało mi się takie coś stworzyć co z braku oryginału  może być w zastępstwie. Parametry śruby wszystkie zgodne ze specyfikacją , spodek ma 24 mm ale myślę ,że można znaleźć 25 mm  lub 26. Z braku laku żeby maszyny nie uziemiać do czasu znalezienia fabrycznej. Jak Merida nie będzie miała to można jeszcze na tokarce odtworzyć oryginał tylko za dużo zachodu.

20200128_100403.jpg 20200128_100418.jpg

Jak odtłuścisz i nałożysz niegrubo silikonu na tą podkładkę (musi wyschnąć) to ci powinno fajnie uszczelnić ten zawias. Inaczej może syf najść i coś tam naszkodzić.