Skocz do zawartości

Canyon Endurace AL

Zico

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie głównie do posiadaczy endurancowych rowerów Canyon. Jaki rozmiar ramy posiadacie do jakiego wzrostu i przekroku?

Na forum ten wątek przewijał się czasami w kilku tematach ale myślę że zebranie tego w jednym miejscu pomogłoby wielu chętnym na zakup Canyona.

Ja mam 181 cm ale dosyć długie nogi 89.

W większości marek wychodzi mi 56 L. 

Kalkulator Canyon pokazuje mi M ale są opinie że zaniża wybór. 

Zależy mi na bardziej komfortowej pozycji. 

Stack /reach jest 1,53 w M i 1,57 w L. 

Muszę szanować swój lędźwiowy odcinek kręgosłupa. Wiem że muszę zwrócić uwagę na stopień pochylenia (raczej mniejszy), jak i stopień rozciągnięcia (również niski). No i tu lekkie schody bo większa rama L to może i pochylenie ok ale wtedy mocniej się wyciągam. 

Do tego rozmiar obuwia 45 i obawa o overlap przy M. 

Trasy w planie to 150-200 km. 

Wybrać M czy L? 

https://www.canyon.com/pl-pl/road-bikes/endurance-bikes/endurace/endurace-al-disc-7.0/2394.html?dwvar_2394_pv_rahmenfarbe=BU&dwvar_2394_pv_rahmengroesse=2XS#detailed-geometry-section-tab

14 minut temu, Zico napisał:

Do tego rozmiar obuwia 45 i obawa o overlap przy M. 

Boszzzzzz, rzecz totalnie nieistotna przy jeździe szosą. 

15 minut temu, Zico napisał:

Wybrać M czy L?

Kupno L to żart przy tych wymiarach. Szczerze mówiąc to ja bym rozważał pomiędzy S a M. Jeśli ma być "typowo endurance" to M ze względu na wyższą główkę ramy (ew. długość wyregulujesz mostkiem, skrócisz o 1-2 cm więc nie będzie tragicznej zmiany w prowadzeniu). Jeśli jakieś bardziej sportowe ambicje to S i dłuższy mostek. 

Duży plus dla Canyona za te 30 dni podczas których możesz oddać rower jeśli nie będzie pasował. 

• Pomógł 1

178cm wzrostu
84 przekrok i wyliczyło mi M
Taki zamówiłem i czuję się super wygodnie na tym rowerze.

Zdaje mi się, że coś kombinowali z rozmiarówką, bo teraz pokazuje mi S.

• Pomógł 1

180 wzrost

84,5 noga

Endurace AL miałem M

Teraz Ultimate CF SL Disc - też M

Romiar buta 44 (shimano)

W Endurace dołożyłem mostek 110 zamiast 100 bo chciałem bardziej pochyloną pozycję. Jak zależy Ci na wygodzie i masz problem z kręgosłupem to raczej bierz M.

L-ka będzie dłuższa ale też dobra. Pozycja będzie bardziej pochylona albo będziesz wkładał krótszy mostek żeby się dopasować.

Ewentualnie Ultimate M-ka - jest dłuższy trochę ale też wygodny (mostek 100)

Toe overlap-em bym się nie przejmował bo na szosie nie robisz ciasnych zakrętów ani nie skręcasz pomiędzy drzewami jak w MTB.

IMG_20180327_184856.jpg IMG_20180829_185245_HDR.jpg
  • Pomógł 1

Witam , pozwolę sobie odświeżyć temat a mianowicie również stoję przed wyborem ramy, moje wymiary to: wzrost 183cm, przekrój 83cm. Kalkulator Canyona sugeruje M jednak waham się nad L. Myślicie że warto zawierzyć kalkulatorowi Canyona i wziąć M czy zaryzykować i wybrać L ??