Skocz do zawartości

Zniszczona uszczelka kurzowa PD520


ttommy70

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Postanowiłem przeserwisować pedały SPD 520. Podczas składania za mocno dokręciłem nakrętkę i uszkodziłem uszczelkę kurzową. Jest szansa na dopasowanie jej w sklepie? Ma ktoś namiary na tę część czy tylko zamówienie w shimano (chcę tego uniknąć gdyż może być mało opłacalne).? Proszę o pomoc, ewentualnie jeśli ktoś ma prawy pedał do odsprzedania to proszę o email.

Odnośnik do komentarza

Tak o tej. Wiem ,że ma w oryginale  "złożony " kształt mniej więcej taki jak na pliku poniżej  ale nic nie stoi na przeszkodzie aby w to wgłębienie wszedł oring . Przetestowane i do dzisiaj działa. Z braku laku trzeba czasami improwizować bo fakt tego jako część zamienną nie ma opcji kupić tylko przeszczep

Schowek01.jpg

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Kruk napisał:

Mówimy o tej uszczelce co nie :

197317.thumb.jpg.8070fb1fa334272b694b8372401986b4.jpg

Tak, chodzi o tę uszczelkę. Zresztą innej chyba tam nie ma.

9 godzin temu, pecio napisał:

Tak o tej. Wiem ,że ma w oryginale  "złożony " kształt mniej więcej taki jak na pliku poniżej  ale nic nie stoi na przeszkodzie aby w to wgłębienie wszedł oring . Przetestowane i do dzisiaj działa. Z braku laku trzeba czasami improwizować bo fakt tego jako część zamienną nie ma opcji kupić tylko przeszczep

Schowek01.jpg

Czyli mówisz o zwykłym okrągłym oringu, jakich wiele w handlu?

Odnośnik do komentarza

Tak o zwykłym taki podobny do cienkiej obrączki . Niestety nie mam już na stanie bo bym cykną fotkę i podał parametry.Jak będziesz go zakładał w jego miejscu daj na oś film ze smaru.

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, pecio napisał:

Tak o zwykłym taki podobny do cienkiej obrączki . Niestety nie mam już na stanie bo bym cykną fotkę i podał parametry.Jak będziesz go zakładał w jego miejscu daj na oś film ze smaru.

To bardzo cenna informacja! Gdybyś zdołał kiedyś zmierzyć wymiary tego oringu, koniecznie nam je podaj ;)

Odnośnik do komentarza

Jak dorwę te pedałki na cykliczny serwis to zrobię foto- dokumentację.

Tak mi się kiedyś moje druciarstwo przypomniało jak z oringa pozyskanego z kondonika  robiłem zestaw naprawczy do marzocchiego.🤣

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...