Rouvy

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwoliłem sobie skopiować swój post z innego wątku i założyć nowy temat  o jednej z wielu aplikacji/platform treningowych.

Jak wiadomo jest wiele aplikacji na trenażery.

Dla amatorów pragnących sobie fajnie pokręcić w pięknych terenach  gorącą polecam Rouvy. Jest genialny - masa świetnych tras( Full HD, 2K), full opcji , Augmented Reality, Smooth Mode,  wirtualni partnerzy,  możliwość odpalenia tras  offline, własne trasy, itd itp.

Przy tym nie można się nudzić.

Abonament miesięczny w wersji zwykłej 10$, Premium  to 12$ - płacąc w koronach czeskich jeszcze taniej (na dziś 35zł).

Z moim Wahoo Kickr Core współpracuje świetnie (używam z protokołem  Ant+ na  laptopie + TV po HDMI).

Na początku też miałem problem taki jak @Sziva - pierwsza jazda to wielki wysiłek pod górki, masa potu ale po skalibrowaniu trenażera w aplikacji Rouvy wszystko pięknie zaczęło pasować (wczesniej kalibrowałem go w aplikacji Wahoo).  Podjazdy 2% to pokonuję na przełozeniu 44/15 ( góral 26", najwieksza tarcza z przodu i  3 najmniejsza koronka z tyłu) a nie jestem jakimś tam cyborgiem rowerowym.  Prędkości na poszczególnych biegach, czasy i średnie tętno na 30km w miarę  płaskiej trasie - bardzo zbliżone do moich rzeczywistych na tym samym rowerze. Algorytm  jest OK.  Świetnie jest rozwiązana sprawa nachylenia terenu - bardzo wyraźna, skalowalna mapka(Zoom) pokonywanych aktualnie segmentów i procent nachylenia. Można szybko reagować biegami.

Może też tak być że Rouvy nie współpracuje dobrze z niektórymi modelami trenażerów (może w określonym trybie - np przez BT  ?) ale jak popatrzeć na liczbę uczestników i modeli trenażerów na listach  to ogólnie musi być nieźle ( w niektórych  Challange-ach startuje po 3000 osób).

[...]

https://rouvy.com/en/features

Poniżej link do jednej z recenzji :

https://jadenarowerze.pl/rouvy-indoor-cycling-workout-app-recenzja/

Edit :

Tak w skrócie bo rozmiar tego programu jest ogromny a ja nie jestem zadnym ekspertem w tym temacie :

Augmented Routes/Reality : rozszerzona rzeczywistość : Nałożone na obraz 2D postacie zawodników (np wirtualnych partnerów) w grafice 3D.

Smooth Mode - tryb grafiki 2D w którym specjalny algorytm zwiększa płynność animacji obrazu ( to czego brak np w BigRingVR).

Challange - wyzwania :  wybrana liczba różnych tras do przejechania w określonym terminie ( np 5 tras w 3-4 tygodnie). Wsród uczestników bywają losowane nagrody np  wysokiej klasy trenażer direct drive (Wahoo Kickr  i  inne), koszulka sygnowana przez Petera Sagana, stroje kolarskie, kaski itp.

Ostatnio np rozpoczął sie 30 dniowy Challange Skoda We love Cycling - do przejechania  5 tras, głównie górskich m. innymi   Col de la Colmiane (55km) czy legendarne  z Tour de France Mt.Ventoux -17km.

Wersja Premium to m.innymi :

- dostępne Trasy Premium ( są to topowe trasy, często z różnych kultowych wyscigów, niektóre b. długie ponad 100km - nie można ich sciągnąc na laptopa - tylko w wersji online).

- subskrypcja family ( bodajże dodatkowe 2 osoby z jednego konta)

- multiplatformowość - dostępne z max 5 różnych urządzeń (smartfon,tablet, laptop, PC, IOS, Windows Android etc.)

- Rouvy Guides  (akademia Rouvy) i inne.

Edytowane przez dfq
  • Lubię to! 1
Odnośnik do odpowiedzi
Medzamir

Jaka jest różnica między premium a zwykłą wersją? W ogóle fajnie by było jakbyś edytował post i opisał czym jest Smoth Mode, Augmented Reality i wszystko inne. Tak dla potomnych,  którzy nie znają za dobrze (albo w ogóle) angielskiego.

Odnośnik do odpowiedzi

bkool to inna para kaloszy - sztucznie generowana grafika 3D (ja tego nie znoszę).

To co mnie zachwyca w programach typu BigRingVR czy Rouvy to możliwość "pokręcenia" i przy okazji zobaczenia różne prawdziwe trasy na całym świecie.

Alpy, Pireneje, Wybrzeże Costa Brava, norweskie fiordy  - nie ma problemu.

Ostatnio jeździłem po Oregonie, Central Parku w Nowym Jorku , Chinach i po Taiwanie.

Odnośnik do odpowiedzi
pawel-siwy

w bkool masz kilka opcji widoku od mapy przez 3d do widoku z google maps street view oraz jazda po welodromie na kilka sposobów nawet wyścig na dochodzenie

Odnośnik do odpowiedzi
Medzamir

No i kolejne dwie jazdy za mną. Pierwszą trasą było Bealach-na-Ba w UK, na której w trybie online miałem zwiechę. Po ściągnięciu na dysk wszystko ok. Druga to Zaton na Czechach. Obie AR i muszę przyznać, że fajnie kiedy kogoś doganiasz ale albo efektu jazdy na kole brak albo ja nie odczułem, albo nie mam najnowszej wersji - to się aktualizuje ręcznie z poziomu programu (jak BGVR) czy jak? Może głupie pytanie ale Wina 10 używam dopiero 2 miesiące a na Linuksie informacje o aktualizacjach czegokolwiek wyskakują same. Płynność może i lepiej niż BRVR ale to nie znaczy, że bez lagów czy innych problemów. Nie rozumiem też jednej rzeczy a mianowicie na Zaton nie wybrałem żadnego wirtualnego partnera a mimo to po drodze mijałem kilku kolarzy. Domyślam się, że to awatary ludzi, którzy są w tym samym czasie na trasie - jeśli tak to fajna sprawa. Szkoda tylko że na profilu bocznym nie ma ikonek, w którym miejscu są inni jeżdżący. Fajnie jakby przy wyborze trasy była informacja ilu ludków aktualnie ją pokonuje. Oba ficzery są BGVR.

Wydaje mi się też że Rouvy inaczej dobiera opór niż BRVR. Maksymalny jest mniej więcej przy takim samym nachyleniu ale 0 i wszystko co na - jest jakby na najlżejszym bo jakoś różnicy między 0 a -2 nie czułem. W sumie dobrze bo Qubo Digital nie symuluje zjazdu i jeszcze zanim go kupiłem wyobrażałem sobie że tak to ma działać. W BRVR czuć, że "minusy" się zmieniają ale może Rouvy dla 0% stawia mniejszy opór. W drugą stronę za to wydawało mi się, że do 3-3,5% opór idzie mocno w górę a powyżej aż do prawie 6% to już tak niewiele co. Ale może to przez to że pierwsza trasa prawie cała na maksymalnym oporze (Qubo symuluje do 6%) i byłem porządnie rozgrzany.

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Windows to nie linux czy android - sam nie sprawdza aktualizacji programów ( poza systemowymi). Musisz odpalić Rouvy i wykonać sekwencję  : main menu -> Help -> Check updates.

Co do zwiech i lagów  - naprawdę nie mam żadnych. Tak jak pisałem w paru wątkach : Trasy zgrywam na dysk, z laptopa (Windows 10 ) łączę się z trenażerem w protokole Ant+ z donglem i antenką przy trenażerze. Wszystko gra. Te awatary ludzi ktore widzisz to rzeczywiscie tak jak myslisz - to inni kolarze  którzy są akurat na trasie. U mnie na profilu bocznym są również kolorowe "baloniki" wszystkich kolarzy na trasie. Jak rozpoczniesz jazdę to w prawym górnym rogu są różne opcje. Może tam coś można ustawić.

Co do oporu - niestety dużo zależy od trenażera. Masz mały zakres (do 6%) a tam są trasy i z 20% nachyleniem. W Wahoo Kickr  Core  symulacja jest do 18% bodajże.

Jadąc czuję  w nogach nawet zmiany 0.5 % nachylenia Zmiany obciążenia są płynne. Powyżej 10% zaczyna robić się ciężko.

Edytowane przez dfq
  • Pomógł 1
Odnośnik do odpowiedzi

Na trasach AR są 2 rodzaje mijanych kolarzy. Jeden rodzaj to wirtualni z klasyfikacji czasowej danej trasy, jak tylko uda się wyprzedzić jednego na horyzoncie pojawia się następny.

A drugi rodzaj to fizyczni ludzie aktualnie jadący tą samą trasę i oni są pokazani po lewej stronie ekranu z nickami i odległością od nas jak i na dole gdzie na trasie się aktualnie znajdują.

• Pomógł 1
Odnośnik do odpowiedzi
Medzamir

Dzięki za odpowiedzi. A te trasy premium, które są dostępne tylko online nie sprawiają problemów, nic się zawiesza? Jak przystało na "jaskinię cierpienia" mam ją w piwnicy, trochę daleko od routera a chyba po okresie próbnym chyba wykupię zamiast BRVR. Podoba mi się też to, że wyścigi i zgrupowania są bezpośrednio na stronie a nie szukanie grup na jakimś fejsie.

Odnośnik do odpowiedzi

Jako że tych tras premium nie można wcześniej ściągnąć to wykupiłem konto standard, w żadnych challenge'ach nie ma tras premium. 

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ostatnio nawet  jechałem trasę premium w Alpach, online przez WiFi - piękne widoki, tyle że ciężko. 9km pod górę,  7-9% nachylenia non stop. 

Godzina jazdy, ani jednej zwiechy czy laga. Ale jak  zwykle diabeł tkwi w szczegółach. Mam mocny router Asusa, w drugim pokoju w którym jeżdżę mam -47dB sygnału (i  temperaturę 16C 😀).

W piwnicy może być różnie - jeszcze jedna kondygnacja obleci ale 2 i więcej może być kłopot. Musisz sprawdzić na komórce lub lapku moc sygnału.

Na początek można wykupić pakiet standard, pojeździsz trochę, na kolejny miesiąc można spróbować Premium, albo BrnVr.

Jest wiele możliwości .

Edytowane przez dfq
Odnośnik do odpowiedzi
Medzamir

U mnie jeden sufit ale po drodze jeszcze ze 40cm ścianki. Spróbowałem dziś jeszcze raz online i dupa. Może bez Spotify by poszło ale bez jakiegoś zagłuszacza trochę lipa. Jak znajdę kabel od anteny to ją puszczę do pomieszczenia bezpośrednio pod funboxem i może mój stary router jakoś wyrobi. W każdym razie dziś trening zmęczył mnie mocno. Najpierw 20 minut Crossfit a później trasa w UK. Niby w miarę płaska ale goniłem wirtualsów mocniejszych ode mnie, a na koniec ścianka gdzie co chwila 20%. Niby Qubo Digital symuluje 6% ale po przeliczeniu wychodziło że momentami jadę 4km/h a to oznacza wydłużenie i dodatkową katorgę. W realu na najlżejszym przełożeniu, które mam czyli 42x23 za Chiny bym tego nie podjechał.

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 months later...
Medzamir

Czołgiem!

Mam problem z Rouvy. Od jakiegoś tygodnia trasy bardzo długo się przesyłają. Dziś to już ze 40 minut czekam i nic. Ciągle mieli z synchronizacją i nie może przesłać pliku na serwer. Połączenie działa i to dobrze bo pingi 8ms a pobierania w granicach 50. Wcześniej zrobiłem trening w BigRingVR i po jakiejś minucie był jużna Stravie.

Odnośnik do odpowiedzi

Rouvy pisało na facebuku że znają problem.

"Please excuse the delay in uploading your activities in the ROUVY App. We are doing our best to resolve the issue, due to an extreme growth in the number of activities in the last couple of weeks. 📅

Do not worry, your activities are in the queue, and will be processed! Unfortunately, it can take us several hours at peak time."

Edytowane przez pinok
Odnośnik do odpowiedzi
Medzamir

Faktycznie. Nawet info w programie się pojawia ale jakoś przegapiłem. Dziś trening już jest ale za to nie da się go przesłać na Stravę. Z ciekawości przesłałem na RWGPS i tam poszło bez problemów.

Odnośnik do odpowiedzi

Można też po zakończeniu aktywności pobrać plik FIT z aplikacji rouvy i wgrać na stravę ręcznie.

Odnośnik do odpowiedzi
Medzamir

Jasne że można. Na szczęście już już poszło na Stravę.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 weeks later...

Witam serdecznie.Mam pytanie dzisiaj pierwszy raz jechałem trasę Tour de Swiss .Widoki bardzo fajne tylko że na podjeździe zerwało video 4 razy a na zjeździe to już wogole bez Video.Laczylem się przez Bluetooth i może to jest problem.Na zwifcie jeżdżą po Ant+ i wszystko gra.Jak można się połączyć Rouvy po Ant+ i czy to poprawi jakość ,czy może komputer mam za słaby, Windows 10.Dzieki za odpowiedź.Pozdrawiam

Odnośnik do odpowiedzi
  • 5 months later...

Na nowy sezon Rouvy przygotowało kilka niespodzianek a najważniejsza to drafting na każdym wyścigu. Ktoś już próbował? Ponoć działa lepiej niż u konkurencji. Sam chciałem ale jak na złość jednego dnia net nie chciał zaskoczyć nawet na popych a drugiego się spóźniłem. No i jak patrzę ile osób jedzie to skromnie bo najczęściej po jednej.

Odnośnik do odpowiedzi

No to jestem po pierwszym wirtualnym wyścigu w życiu. O ile dobrze rozumiem to o tym, że jest człowiek wiezie się na kole informuje zielony pasek z ikonkami kolaży. Ale tego zaduposchowstwa jakoś specjalnie nie czułem. Ciężko w ogóle utrzymać się na kole - podczas normalnej jazdy coś sam sobie dokręcisz i jedziesz a tu jak odpuściłem to później problemem było znowu złapać koło mimo, że naprawdę mocno kręciłem i niby byłem w cieniu aerodynamicznym. Bardziej działało podczas zjazdu i czasem jak doganiałem własny awatar bo mi parę razy uciekł do przodu. Nie wiem, może wina źle skalibrowanego trenażera bo robiłem to chyba na "zimno" (od razu po przeprowadziłem jeszcze raz), trasę miałem ściągniętą na dysk ale i tak dwa razy się zacięła.

Odnośnik do odpowiedzi

W ramach relaksu w tych deszczowych dniach proponuje przejażdżkę z Krakowa do Tyńca i z powrotem , ewentualnie wokół krakowskich Błoń w ładnej, letniej  scenerii (można podejrzeć video) :

https://my.rouvy.com/virtual-routes/detail/54114

https://my.rouvy.com/virtual-routes/detail/54038

https://my.rouvy.com/virtual-routes/detail/54035

ps

@Medzamir  używasz dongla Ant+ z kabelkiem  (antenką)  ?

Edytowane przez dfq
Odnośnik do odpowiedzi

Hehe. Jutro rano  bujnę się do Tyńca .👍Dawno tam w realu  nie byłem.

Edytowane przez pecio
Odnośnik do odpowiedzi

@dfq Mam Megane oczywiście kablem i jest jakieś 20cm od trenażera. Ale wtedy jechałem na BT i Rouvy AR pod Win10. Uważasz, że to kwestia łączności? BT wydaje mi się bardziej stabilne, mam wpięty bezpośrednio na froncie kompa i z takiej odległości działa bez zająknięcia w przeciwieństwie do ANT+ bo to bez kabla pokazuje bzdury i w dodatku w AR jest w wersji beta. Następnym razem jednak pojadę z ANT+. Ale na początek zaliczę te traski co podrzuciłeś. Są miodzio :). Ty je kręciłeś? Czym?

Odnośnik do odpowiedzi

Tak mi sie wydaje - swego czasu jeździłem z pasem  HR Polara (H10) po BT i czasem zdarzały się jakieś dziwne parosekundowe zwiechy. Jak przeszedłem na ANT + nie było ich.

W ub roku używałem Rouvy na nowym lapku z Win10  z donglem ANT+ z kabelkiem poiożonym wzdłuż roweru (ok 1.5m) nie bylo zadnych zacięć (z 1500km zrobiłem, trasy przewaznie ściągałem poza tymi premium). Wcześniej bawiłem się  ze smartfonem i licznikami przy kierze po BT i zauwazylem tłumienie sygnału i  chwilowe zaniki  w łącznosci z trenażerem - ciało tłumiło sygnał.

Traski są moje (czesto nimi w tygodniu w realu pomykam).  GoPro Hero 8 na kierze + skalibrowane z trackiem GPS z Edge 830.

Edytowane przez dfq
  • Lubię to! 2
Odnośnik do odpowiedzi

Postanowiłem zaliczyć choć jeden szczebel w karierze Rouvy. Wybrałem challenge "Cup of tea" i pojechałem w Rouvy AR ale jako trening. No i nie zaliczyło mi jazdy na poczet czelendżu. Przy trasie wyznaczonej do przejechania jest info, że trzeba TT albo Race. W ogóle mam wrażenie, że ta początkowa wspinaczka po karierze jest dość mocna bo Granfondo Stelvio Santini jest wymagająca.

Odnośnik do odpowiedzi